Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
18. apr 2013

@aduskatt dakujem 🙂 ten alobal je naco ? aby sa nevysusil vrch ? Ja som totiz taky velky priemer este nerobila 😎

blcha
18. apr 2013

@jakelina jooj tak to som mala vediet prdtym nez som to robila ved som dnes valala valala a stale to nebolo rovnake ale nieje to az take hrozne nazivo na tych fotkach je to celkom viac vidiet ze je to take krive 😉

aduskatt
18. apr 2013

@maya30 ja ho tam davam, aby sa mi nepripiekol vrch, mam klasicku elektricku ruru bez ventilatora...v tej ventilatorovej neviem ako to funguje

aduskatt
18. apr 2013

babyyyyyyy.ruzovoruzova cukrikova presladena preprinceznovana torta na jeden rok.bez postavicky........ nemate nieco v tajnych suflikoch? kujeeeeeeeeeeeeeeeeem

maya30
18. apr 2013

@artepf jaj tak som rada, dakujem 🙂 ja sa radsej opytam, raz som na tortyodmamy natrafila na diskusiu kde sa to rozoberalo ze to niektorym vadi ked sa napodobnuju ich torty, tak sa snazim robit po svojom len ked ta tvoja je taka milucka s tymi stromcekmi ze neviem odolat 🙂

muffinka8
18. apr 2013

Baby
@aduskatt, @pristela ... aj iné 😅 ako to je s predajom doma spravených vecí? (nemyslím teraz práve torty, ale také nejedlé veci) To na všetko potrebujete papiere a nejaké povolenie? Ak napríklad niekto predá 2-3 veci za mesiac a zarobí pár drobných na tom aj vtedy?

maya30
18. apr 2013

@aduskatt ja mam taketo 😉

aduskatt
18. apr 2013

@muffinka8 myslim, ze tam je nejaka hranica.....ked predas jednu vec, je to OK, napriklad stol.ale ak predas 10 stolov, to uz je opakovane a musis mat papiere..........
ja mam v ramci srocky vyroba a predaj suvenirov a hraciek z roznych materialov, ako presne to je s tym, ked vyrobis doma, neviem, ale mozem skusit zistit

aduskatt
18. apr 2013

@maya30 dakujem🙂) ja taketo ani nemam ulozene🙂

rapunzel1
18. apr 2013

@dm1 práve, že má byť biela čoko,lebo je to predsa príjmanie zvažujem kúpiť cez eschop, alebo ti fine care z lidla, len mne sa biela čokohmota moc nevydarila, tiekla z nej mastnota až hrôza... tak sa toho obávam. Mám v pamäti tú podkovu, bola prekrásna, len či ja budem mať také šikovné ruky ako ona 😀 čo ovšem pochybujem 😒 , už som robila štvorcové, ale na okrúhlu som si teda ešte netrúfla. Myslíš, že by bola lepšia tá čoko z eschopu, tie peniažky, alebo z toho Lídla?

maya30
18. apr 2013

@aduskatt to su dlhe hodiny "ňúrania" na nete 😉 😎

artepf
18. apr 2013

@maya30 já jsem před chvílí zrovna dopekla mramorák 30x30 cm, dělám ho z 11 vajec, aby byl pěkný vysoký, na 150 stupňů ho peču hodinu, ale po 45 min. už kontroluju a vršek jsem zatím připečený neměla 😉

jenie123
18. apr 2013

@wera.g neni vobec zac.. som rada, ze som mohla pomoct 🙂))

aduskatt
18. apr 2013

@maya30 ja som nurala dve hodky a nic ma neoslovilo.mam vela torticiek ulozenych, ale zrovna take prezdobene ako chcu oni sa mi nepacia, tak ani nemam...........ta spodna v tapete je fajn, len tam budem musiet este nieco naplacat🙂)

dm1
18. apr 2013

@rapunzel1 to netusim ja som s bielou coko robila snad len raz skus sa opytat pristelky ta robila viackrat bielu coko aj mantinely z nej

muffinka8
18. apr 2013

@aduskatt aha, aha ... tak som to myslela, že človek sa tým neživí, ale napríklad vie niečo urobiť, nejaký doplnok, drobnosť a občas sa mu niekto ozve že by také chcel, či to ide len tak. A keď si to tom nevedie záznamy a tak, ako mu nejaká kontrola dokáže že toho predáva veľa alebo tak? 😕

maya30
18. apr 2013

@artepf tebe sa da naraz vyslahat 11 bielkov ? Ja som do toho mojho robota ledva narvala 9, tak neviem ci nebudem musiet este dorabat

eda28
18. apr 2013

Maminky, cukrárky, chcem vas pekne poprosit, ci by mi niektorá z vas spravila marcipánoveho krtka. Chcem dcerke na druhe narodky, spravit krtkovu tortu a ja stym marcipanom nemam ziadne skusenosti. Bola by som velmi rada ak by sa nasla dobra dusicka 😉 . Potrebujem to az na druhu polovicu maja. Prosim napiste mi do IP.

nellynka
18. apr 2013

@pristela Prosim ta pisala si mi, ze na cokohmotu pouzivas bielu cokoladu. Mozes mi presne napisat aku znacku? aby som nieco nepomrvila, chcem to vyskusat. A este jedna otazocka, roztapas tu cokoladu v mikrovlnke alebo nad parou. Lebo viem, ze ked sa topi biela cokolada, tak je to trosku problem, lebo ona sa zvykne neroztopit cela ale zrazu sa akoby zgrcne 🙂, prepacte sa vyraz kocky🙂 dakujem ti velmi pekne!!!

luciahromadkova
18. apr 2013

dievcata, vsimla som si ze mnohe mate krase kraje po potiahnuti torty teda take rovne a ostre, nie gulate, robite to takouto zehlickou http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1...
alebo mate na to nejaky iný zvláštny postup, pomocku ?

dm1
18. apr 2013

@luciahromadkova hento je podla mna blbost ved to ako ma spravit kraj nechapem ked sa clovek logicky zamysli to ti tak akurat zahladi a to ti spravi aj zehlicka. Klasika len prejdem pri tom kraji z boku a zvrchu zehlickou a ono sa to vyrovna pripadne pouzijem 2 zehlicky jednu mam na boku pri hrane a druhu zvrhcu od stredu do boku uhladzam a tym si robim ostrejsiu tu hranu

aduskatt
18. apr 2013

@luciahromadkova Lucka, tieto kraje som robila uplne obyc zehlickou, aku mame aasi vsetky, ziadna speci......

luciahromadkova
18. apr 2013

@dm1 dakujem, aha takze 2 zehlicky? no skusim od cinana este 1 dokupit akurat minule som nad tým uvazovala ako na tu ostrejsiu hranu, som si aj myslela ze asi treba mat viac rozvalkaný potah, ale skusila som aj tak sa mi to celkom nepodarilo a to som aj mala celkom pekne a ostre hrany na obmaslovanej torte, asi to chce aj sikovnost

aduskatt
18. apr 2013

@muffinka8 podla mna Ti to kontrola nedokaze nijako, jedine, ze by si niekolkokrat po sebe objednali a vzdy by si im to dodala.ale to by asi musel byt nejaky dobroprajny sused, kto by Ta nahlasil.....

pristela
18. apr 2013

@nellynka pouzivam zvacsa bielu coko tu Schonen ci ako sa vola taka ze kazda kocka cokolady je zvlast , snad ma pochopis 😀 a roztapam nad parou spolu s cukrikmi 😉

florentina
18. apr 2013

@artepf tak u nás doma frčí Dora průzkumnice, Jarmies, Tiny planets, Dougie, Opičiny skopičiny, Pingu, Krtek, Oswald a jednoznačně nejvíc Mio a Mao.

nellynka
18. apr 2013

@pristela dakujem ti, ano presne viem ktoru. Tak vyskusam a uvidim 🙂)))) dakujem este raz!!!!!!!

lamps
18. apr 2013

@dm1 @rapunzel1 áno robila som čoko podkovu a išlo to super, Lenka mne nebudeš vidieť na FB fotky tortičiek ja mám ten album zamknutý, vidia mi ho len priatelia, ak chceš pošli mi žiadosť na fb potvrdím ti ju 😅

dajna11
18. apr 2013

Tortička pre murára 😀 😀

rapunzel1
18. apr 2013

@lamps moja ďakujem, a prosím ťa ako si to presne robila a robila si už aj s bielou čokoládou?Dávala si klasika na pečiaci papier? A ako odhadnúť kedy to tam pricapiť? lebo oni chcú bielu, uvažujem to aj celé zaliať fest veľkým množstvom čoko, kto vie ako by to potom vyzeralo 😕 , lebo na prvé sv. príjmanie tmavú, to je také eeee. Neskúšala si aj tortu celú zalievať čokoládou? Potom poprípade si na pečiaci urobiť také akože kvetinky, z hakou bakou a že by som ich po boku pricapila ? hm, ja fakt neviem, už vidím aké zas budem mať nervy pri čokoláde.... jaj