Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. jún 2013

@halienka stínovala jsem obrázek na dort, vezla jsem to vlakem do Čadce na sraz a nic to neudělalo.

jakelina
21. jún 2013

@mamcas tak nechápu, já to běžně uplácávám rukama i žehličkou a otisky tam nemám 😲 😲 😲

mamcas
21. jún 2013

@florentina tak ja som asi nesikovnica nesikovna :( prenasam hmotu rukami, ale to co drzim je odspodu, cize to vidiet nemoze byt. Naposledy som valkala na silikonovej podlozke, cize ziadny skrob som nepouzila. Ono to je hlavne na farebnej ploche vidiet, tak ja neviem :(

mamcas
21. jún 2013

@jakelina tak som cudna 😖

ajka82
21. jún 2013

@mizulienka ja som robievala muffiny alebo pagaciky, ale v tomto teple by som asi len pri nejakom nekremovom zostala-prve co ma napadlo tak bublanina, alebo nejake ovocne rezy, zelatinovy, to tam to poobedie vydrzi a neroztece sa a slahacku sprejovu do vrecka na ten zelatinovy 😝

halienka
21. jún 2013

@jakelina ďakujem moc, potešila si ma 😵

pristela
21. jún 2013

@mamcas nemyslim ze si nesikovnica, v tom bude nejaky iny háčik 😀 ale tiez neviem mandlu pouzivam aj ja , hmotu vyvalkam , prenesiem normalne rukami na tortu, kraje samozrejme tiez uhladzam rukami a nakoniec zehlickou, to bychcelo asi vidiet co myslíš 😅 ja mam jedine otlacky prstov ked prenasam orosenu tortu a zabudnem ze je orosena a nemam ju chytat 😀

dajna11
21. jún 2013

@daniela09 no celú som ju dokočila na terase kde je fajn vetrík a super,ani slniečko nieje.....vobec sa netopila,nerosila,mohla som ju hladiť a všetko bolo super....tak už je v chladničke a potom kde ju zoberu veru neviem akú galibu to narobí🙂

daniela09
21. jún 2013

@dajna11 musíme byť vynaliezavé

dajna11
21. jún 2013

@daniela09 áno musíme a ešte som aj mačku zatvorila do garaáže nech mi ju nechodí koštovať

mamina1978
21. jún 2013

@pipka krasnu dovolenku prajem a uzite si more , pre deti je to fajn, my sme boli aj s vajickovou sedackou s dojciatkom pri mori na plazi a tak sa im tam dobre spinkalo. A slanu vodu ani moc teda moji nezaregistrovali, Len ked som susnika kojila, tak sa tvaril kyslo. 😅 No ty zu nekojis.Co ale bolo ....... tie vlny. najprv sa ich trosku bali, ale potom uz len vychutnavali....... 😵 My musime pockat az na prazdniny August - September a potom nas tiez cakaju 3 tyzdne pri mori ...... 😵
Tak ja by som teraz rada aspon piekla ,ale v tejto horucave mi nic riadno netvrdne, tak ja teraz len take nepotahovane robim, len trosku ozdobene ...Aj tak mi tie ozdobky neschnu a nedrzia tvar 🙂

Babyyyy, ja vas obdivujem, take nadhery v tejto horucave robite ..... 😉

dajna11
21. jún 2013

tak kočky svadobná hotová,na tej teraske to bolo radosť robiť,som ju celú urobila na jeden šup,tak uvidíme ako bude po prevoze na svadbe🙂

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 paraadna🙂 ja mam na piatok bielofialovu cca 5 kg, takze jednoposchodka a vobec neviem, co s tym☹

sticker
21. jún 2013

@daniela09 Ja tie zlaté používam, teraz naposledy som mala tortu cca 4100g a v pohode 🙂

aduskatt
21. jún 2013

@daniela09 mne uniesla 5 kg v pohode

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt ja sa čudujem že aj váhou som sa presne trafila🙂,má 8kg,teším sa že je pokope ,len nech si už prídu po nukým mi ju malý v chladničke načne

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 sikulka🙂
ja som pozerala na nete a tedsa ze vobec ziadna taka jednoposchodka okruhla ma neoslovila☹

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt jaj ked ja už len ked som sama možem pozerať,mužík aj ked ma podporuje,sa už hnevá ked su na obrazovke furt len torty 😀 😀

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 no do tohto stadia sme zatial nedospeli🙂

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt no asi sa viacej pozerám na ten monitor🙂 😀 😀 😀

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 to bude skor tym, ze chlapi maju svoj komp a ja svoj ntb🙂

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt jaj tak to hej,moj muž nie že by sa nedostalna komp,to zasa on velmi nechodí,ale nejako ho prosto obrázky toriet dráždia....asi mi jemne naznačuje že mu to tortovianie už lezie na nervy...ale zasa vymýšla pre man rozne zlepšováky...najväčší je doteraz ten,aby som to šla robiť do garáže 😀 😀 😀

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 no zlaty🙂) ja som mala ponuku do pivnice🙂))))

akapulko
21. jún 2013

baby prosim potrebovala by som recept na kavovu plnku nejaku odksusanu suprovu!!!!este som taku totiz nerobila:(a este ci sa ku kavovej podla Vas hodi aj nejake ovocie alebo co?????????????????dakovala🙂

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt no vidíš,nemožeme povedať že na nás nemyslia.....len nech nemaju na očiach riady,misky hrnce a čo mojho vytáča nenormálne...mixer 😀 😀 vraj už olutoval spojenu kuchynu s obyvačkou 😀 😀

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 a tak to zasa moj obcas aj poumyva🙂 ked sme boli v Belusi minuly rok, tak som rano odovzdala tortu, kuchynu nechalatak, ze ked sa vratim zo stretka, upracem a ked som dosla domov, tak vyupratovane🙂

jakelina
21. jún 2013

@akapulko recept nemám, ale asi bych udělala bez ovoce nebo nanejvýš banány. Nějak se mi k tomu žádné moc nehodí. Já myslím, že i ořechy by ke kávě byly výborné, udělat ořechový krém a přidat kávu.

akapulko
21. jún 2013

@jakelina ved ani mne sa tam ovocie nejak nehodi ale predsa ci nema niekto nieco odskusane!🙂paaaanecky prva torta teda plnka z ktorej asi budem v strese ze ako ju dam🙂)))))))))))idem nieco googlit aj s orechami teda🙂

dajna11
21. jún 2013

@aduskatt no ved aj moj by to upratal pretože je zvlášť na kuchynu náchylný,ale viem aký by mal výraz pri tom upratovaní 😀 😀

aduskatt
21. jún 2013

@dajna11 to som ja nevidela, ja som mala prijemnejsie starosti🙂