Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
8. jún 2014

@florentina to sa stava nabuduce budes vediet 🙂) ale vela robi uz aj teplo, este sme si nezvykli cukrarky 🙂

sikag
8. jún 2014

@halienka skoro som odpadla z tej modrej PSP, paradne ti vysla! 😎 😎

jorsulova
8. jún 2014

och baby nervy som mala.... prvy krat som skusala kvet, nakoniec som lupienky vobec nesusila, ale hned cerstve lepila jeden za druhym vodou a tvarovala. Mala to byt pivonia, tak neviem 😀

jorsulova
8. jún 2014

Inak mala som na nu dat krajku... kupila som si sweet lace express, neviem ci mate skusenost s tou hmotou. Jemine to bol brutal mne to s tym jednoducho neslo, minimalne 20 pokusov som mala ak nie viac. Poradite kde je problem ? vobec sa mi to tam nedalo rozotriet, hmotu som mala dobre spracovanu v rukach a nic...

ucitelka70
8. jún 2014

trapas s tortou - červený marcipánz mcqueena do rána zliezol - skvapkal v chladničke - z podnosu stiekol do krabice s koláčmi, chladnička zasvinená od červenej a čiernej farby.
V čom mohol byť problém? Tak torta od rána bola v mrazáku, aby ešte niečo ostalo

halienka
8. jún 2014

@ucitelka70 panebože, to som ešte nepočula, a potrela si tortu maslom s cukrom ?

gumkacka1
8. jún 2014

@jakelina krasne mafinky, mohla by som ta poprosit o recept na cesto? 🙂

ucitelka70
8. jún 2014

@halienka ANO, objednala som červený a čierny marcipán v cukrárni.... tak som bola v tom, že je to marcipán... ale toto isto nebolo.... predtým som robila asi 3x s marcipánom, 2x s marsmalow - a na to, že nezvyknem piecť torty iba pre nás, tak to dobre dopadlo vždy a teraz??? fuuu, nervy boli riadne, a dalo sa zachrániť tým, že som tortu hodilado mrazaku a hodinu pred oslavou preložila do chladničky

kubrt
8. jún 2014

Ahojte děvčata, už nějaký čas vás tu sleduji a dnes jsem se odvážila sem přidat jeden svatební dort .Ovšem jestli se mi to povede 😝 .Byl přesně podle přání - přinesli si obrázek

halienka
8. jún 2014

@ucitelka70 fúú, tak to nechápem, čo ti to predali, by s azišlo možno relamovať, ale neviem či sa to dá vôbec ☹ ma to mrzí, isto si sa natrápila s výzdobou a nakoniec toto 😒

blancagon
8. jún 2014

@dajna11 ten diamantový pás si prosím ťa aj neako lepila?ďakujem,chystám sa na niečo podobné,no ta tvoja je úúúúžasná

mojmacik
8. jún 2014

poskromne aj odomna 🙂

vlada111
8. jún 2014

@jakelina muffiny a aj krtko sú dokonalí

dagmarmustafa
8. jún 2014

@jakelina Tak toto nema chybu.Uz davno ma tak torta nezaujala.Dokonala je!

mysiatkoo
8. jún 2014

@vlada111 dakujem Vladi 😉

katarina51
8. jún 2014

Pridávam svoje tohotýždňové, žirafa je podľa dodanej foto, svadobná je len jednoduchá. Posledná je pre kňaza na 15 výročie vysviacky, je to obmena torty na PSP, len som pridala štólu, ako znak kňazstva.

katarina51
8. jún 2014
dajna11
9. jún 2014

@blancagon no jedlým lepidlom,ale kedže bolo teplo tá poťahovka bola aj sama o sebe lepkavá tak to držalo hned 🙂

veronika2405
9. jún 2014

... no a u nas na orave..ked si zapytate za kilo cca 8,5€ tak vyvalia oci..ze zaco tak vela :( ved len potahovka je od 5€/kg ... niekto si mysli ze clovek na tom zaraba..ba figu borovu...ale ked to člověka bavi..tak si zapyta aj menej 🙂

aduskatt
9. jún 2014

@ucitelka70 no ak si dala pod potahovku LEN maslo s cukrom, tak este moze byt, ze mas v chladnicke strasne vlhko☹( mrzi ma, ze mas taku skusenost

aduskatt
9. jún 2014

@jorsulova este som nestretla nikoho, kto by bol spokojny sa tou hmotou, vseobecne bude problem asi v nej a nie v Tebe. Ja pouzivam aj predavam MagicDecor a zatial teda ziadne reklamacie, baba, ktora mala expres ako TY si s nou tiez nakoniec neporadila, tak sme u mna zarabali Magic a dostala instruktaz ako na to, upiekli sme dve krajky z MD a bol pokoj- v rure mi to trva tak 7 minut, takze v konecnom dosledku je to tiez expres a menej nervov a roboty ako s tou, ktoru si spominala🙂

mimcak
9. jún 2014

@halienka krásne a ta na PSP ma dostala super.
@maya30 nádhera ako vždy

mimcak
9. jún 2014

@jakelina nádhera ta pre Daniela ja nechápem ako to ty tak pekne vyrezávaš perfektná je. A tie hrany .Ja som teraz prvykrát skúšala to ganache ,ale ja som mala ešte viac hrbolaté hrany. Nevedela som to pekne na hrane urobiť.Boky sa mi podarila ,ale hrany 😝 nakoniec som ešte musela dať maslo. Takže ja ostávam prei masle,to ma výjde aj lacnejšie 😉 😅

mimcak
9. jún 2014

baby neviete kde by som zohnala stojan na mafiny také niečo

ucitelka70
9. jún 2014

@aduskatt nie, riadny krém som dala, nielen maslo s cukrom, problém bol v tej poťahovke, lebo s bielym a oranžovým marcipánom sa nič nedialo, len s tými novými - červeným a čiernym,
Dakedy o mesiac ešte upečieme len tak pre radosť, a uvidím rozdiel, aj by som dala foto, ale ako to už tu bude vyzerať, pokazím celé forum s nevydareným poťahom

aduskatt
9. jún 2014

@ucitelka70 aky krem si dala pod potahovku?

jakelina
9. jún 2014

@mimcak vyřezávám nožíkem z minikostic, takovým růžovým a děkuji 😉

mimcak
9. jún 2014

baby kolko by ste pýtali za jednu mafinu majú byť na svadbu.Plus nejaký krém ma byť v mafine a dozdobené. Ja netuším kolko pýtať. A ešte čím urobím dieru v mafine,aby som tam dostala krém?

florentina
9. jún 2014

@jakelina Majko, krtek tě mrzet nemusí, je fantastický. A jinak moje zkušenost, přidáním hodně barvy, zvláště bílé, červené a černé /kterých dávám většinou víc než ostatních pro dosažení pěkného odstínu/ se pravý marcipán nedrolí. Vím, že jsem tu četla, že MMF se po přidání hodně barvy drolí, tak asi proto se bojíš, ale marcipán mi toto nikdy neudělal. Spíš když se dá barvy hodně /teda mluvím o gelových/, tak je takový víc mazlavý a pak tedy zapracuji trochu solamylu a nebo Smartu.