Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
4. dec 2010

..uz viem cim to bolo..zmensila som velkosti a uz to ide🙂

petusko
4. dec 2010

@alionuska bezchybne 🙂 tucniacik je paradny aj taky "maly" 🙂

bzucinka2
4. dec 2010

@lussy23 pre Arona 🙂dakujem

bzucinka2
4. dec 2010

@alionuska krasne didlinka ti ide na odbyt a tucko sa asi tiez zapacil 🙂

beruska2x
4. dec 2010

@alionuska me se dneska nejvic libi motorkar 😀 ale peeekne jsou vsechny 😵

bershka
4. dec 2010

ahojte kocky. prave som skusala ten marshmallows a 750 g cukru,a le ziadna hmota sa mi z toho nerobi. len sa to lepi na ruky a je to vsade 😠

beruska2x
4. dec 2010

@bershka pridavej cukr a pracuj az bude jako modelina...

hejdita
4. dec 2010

@lara1705 vidim ze ti nikto neodpovedal 😕
ono je problem s tym ze ked das vela farby tak sa to drobi statri to pruznost takze radsej menej ako vela.....MMF jednoducho nezafarbis na sytu farbu...bud potom po povrchu alebo si kupit z obchodu potahovaciu hmotu....a gelovky 😉 🙂 ale ked budes robit z MMF tak tu len jemno.....inak je to s varnou a inak je to s mliecnym maricpanom tie sa uz daju zafarbit pekne aj syto 🙂
a treba gelovky nezafarbia viac ako je na vrchanku ani keby si dala kibel 😀 ale to urcite do hmoty okolo kila davat nebudes 😀
dufam ze na odpoved neni priliz neskoro.....
nech sa podari 😉 🙂

lara1705
4. dec 2010

@hejdita veľmi pekne dakujem za odpoved a radu. Budem to robiť zajtra.Mam ešte tyždeň času. Poťahovu hmotu budem robiť z cukrikov JOJO.

silvika
4. dec 2010

@alionuska akosi dosiahla taku tu jemnu ruzovu na torte?

alionuska
4. dec 2010

@petusko no a to som sa bala,ako to dopadne! 😀 Tento tucniacik bol o desat kil lahsi,ako jeho predchodca😀 😀
@bzucinka2 no didlinka..to je taka moja srdcovka🙂 😀 😀
@beruska2x aj mne...som si dala zalezat a aj sa podobal na oslavenca...😀 😀
@silvika jemnu ruzovu nie je problem dosiahnut..horsie je to s tmavymi farbami ked sa farbi MMF...

zlatat
4. dec 2010

čaute, tak už som aj ja hotová s tortičkami ... nejako nestíham čítať, tak som len preletela fotky ... tortičky ako obyčajne sú všetky prekrásne

Ja som robila len dve - tu sú fotky

bzucinka2
4. dec 2010

@zlatat perfektne torticky 🙂

reruna
4. dec 2010

@anibas díky, tak pro příště už vím, já jsem tam ten cukr přidala hned, ani nevím proč, asi jsem to chtěla mít rychle hotové, to mě nenapadlo, že se to pak nevyšlehá. Tvoje dorty jsu krásné, ta babka je super a kopačák jak pravý 🙂
Korpus se mi upekl, ale má tzv zákalec, no my to sníme, ale je to škoda..., zítra to nějak nazdobím a bude, tchám má 65, tak dostane dort
@alionuska mě se občas stává, že to blbne a nejdou nahrát fotky, zkus to později

reruna
4. dec 2010

@zlatat ten bořek je úžasný a ta křtinová taková krásně jemná

reruna
4. dec 2010

@alionuska aha, tak to bylo velikostí fotek .... dorty jsou kráné všechny, tučňák, myška, motorka.... 🙂

reruna
4. dec 2010

@yamahafazer no na té první fotce ta krajka tam tu truhlu trochu připomínala - ale mě by to nenapadlo, to až když jsi to napsala, tak jsem si řekla, no jo, fakt 😀 ale jak jsi to předělala, tak je to super, ten mobil je parádní

zlatat
4. dec 2010

@reruna
@bzucinka2 ďakujem ... tú krstinovú som mala robiť podľa jednej fotky, takže tam som moc nemohla zapojiť fantáziu, zato pri tej druhej som sa vyšantila 😀

aktak
4. dec 2010

dakujem vam za rady, linky, recepty, konecne osm sa odhodlala zacat piect a uz sa tesim na dalsiu rodinnu oslavu 😵

prva skusobna torta bola z cukrikov, ale zle sa mi s tym pracovalo tak som na dalsie (3 oslavy mojho synceka) marcipan kupila v cukrarni, orechovy korpus aj gastanova plnka sa mi podarili tak som sa tesila, marcipan bol kvalitny takze som potiahla a ozdobila a vysledok sa pacil, syncek bol nadsenyyyy z Tigra 🙂

posledna je trochu "ina" na krst kamaratom 😀

alionuska
4. dec 2010

@reruna dakujem🙂
@zlatat nadherneeeee torticky si napiekla😀 😉 😉 😉

vinka
4. dec 2010

@anibas ježiš takú babenku som už videla u niekoho.Ako ju robíte?je fantastická 😀 😀 😀 😀

anibas
4. dec 2010

@vinka to je moja vlastná - už druhá na želanie 😀 😀 😀 a ďakujem 😉
@reruna kto sa veľa pýta - veľa sa dozvie 😵 😵

anibas
4. dec 2010

@aktak veľmi pekné - páčia sa mi tie tigríkové - krásne farby 🙂
@zlatat opäť bezchybné
@alionuska dokonalé - moje dievčatá už kreslia Didliny 😀 😀

vinka
4. dec 2010

@anibas jáj tak u teba som ju videla.Ako si ju robila?Som hotová z tej babičky.Je niekde postup? 😕

alex21
4. dec 2010

Ahojte
velmi nestiham citat, prave som dorobila tortu, ale odfotim az zajtra.
Mam prosbu, videl niekto uz tortu s motivom rontgenu? Ma to byt pre zenu na 60-tku, ktora cely zivot pracovala na rontgene.

ivett1
5. dec 2010

@alionuska ...naozaj, bez akýchkoľvek pochybností, si...úžasná Pani Cukrárka...krásne detaily, výborné nápady...vyzerajú tak chutne (len neviem, či by som ich jedla ...asi by som každého odháňala, aby to nádherné dielko "nezničil")....čo dodať?...len nech Ti to takto "pečie" ďalej 😀..vidno, že pečieš s láskou... 😉
...a že je to Tvoja profesia?...tak si si vybrala super, lebo robíš to, čo Ťa baví (nie je takých veľa...) máš môj obdiv 😵

dajna11
5. dec 2010

@zlatat včera som ti ich odbivovala na mmb...sú krásne.

alionuska
5. dec 2010

@anibas 😀 😀 😀 😀 😀
@ivett1 dakujem presne ako pises! Bavi ma to a som rada ze som sa v tom nasla🙂

zlatat
5. dec 2010

@dajna11 ďakujem

Ja som dnes bez vody - zamrzla nám voda v potrubí ... horšie je, že neviem, v ktorej časti - navyše muža nemám doma, takže super. Ešteže sa mi to stalo dnes v noci a nie včera, keď som robila torty.
Ale keby ste videli ten bordel v kuchyni ... hora neumytého riadu, do kelu ☹
@alionuska ďakujem veľmi pekne, snažila som sa, no na teba ešte nemám

fopardi
5. dec 2010

ahojte tak pridavam moju neviem ktoru tortu len mam pocit že čim viac robim mmf tym sa mi to horšie podari neviem kde robim chybu možno nechavam dlho v mikrovlnke alebo ja neviem 😔
povodne mala ta torta cyzerať uplne inač ale takto som to nakoniec cele poriešila 🙂