Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
16. okt 2011

@alenv mne sa páči Macko Pooh veselá farebná tortička - krivé torty nerob - blbo sa robia a zle to vyzerá rozrezané - niekde vysoký korpus a málo krému, zelená krabička je pekná ale veľa poťahovej hmoty sa vyhodí, keď to dospelý nezjedia 😉

danciacik
16. okt 2011

ahojte, tak hlásim sa po hroznej noci, celú noc mi bolo zle, tak som tortičku ledva dobojovala a osobne s ňou ani nie som spokojná 😖
A ďakujem za radu s tými ornamentmi krásne sú. Budem na nich šetriť 😀

jakelina
16. okt 2011

@danciacik tak snad to nic nebude a dnes už to bude lepší. Dorty jsou krásné

danciacik
16. okt 2011

@jakelina ďakujem, nie nebude to bola čisto moja hlúposť, lebo celý deň som fungovala raz s deťmi vonku, raz pri tortách, raz pri DPH-čku a tak dokolečka a vždy som si povedala, že sa najem až niečo dorobím a prišiel večer 10 hodín a ja som ešte furt nič nejedla a manžel objednal bombovú pizzu a ja som schuti polovicu zjedla 😀 a to som v noci oplakala aká som sprostá.

dadka212
16. okt 2011

ahoje tu je môj nešťastný tomáš...aj syn mi ho ofrflal, že je tučný...ja som taká nešťastná, dúfam, že kočke sa bude páčiť....aj váhu som prešvihla...

dm1
16. okt 2011

@dadka212 je krasny neboj isto sa bude pacit!

dadka212
16. okt 2011

@dm1 ďakujem...no ja dúfam...

mariann2
16. okt 2011

@dadka212 vôbec sa mi nezdá tučný, je krásny 😉

lamps
16. okt 2011

@tamichloe áno som z PE, majú tam všeličo aj vykrajovačky, hmoty a všetko potrebné na pečenie 😀

pristela
16. okt 2011

holky prosim vas , nemate nejaky e shop ktory mi posle jedlu oplatku do štvrtku? taka objednavka ☹ ☹ ☹ šlahne ma ☹ idem vas popozerat nech sa nejak kulturne vyžijem aspon tu u vas 😀

lamps
16. okt 2011

@lucula73 no tá prekrojená na fb mala 6,6 kg 😀 .

livia76
16. okt 2011

@alenv Aj ja by som bola za č.2 😵

livia76
16. okt 2011

@pristela peceniehrou.sk za 1-2 dni to máš doma

dm1
16. okt 2011

@yamahafazer ja mam presne tuto formu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/am0023-pe... tie male boli z toho

dm1
16. okt 2011

@pristela a naco ty potrebujes oplatku? ved ty hravo namalujes co potrebujes 😵

maya30
16. okt 2011

ahojte, ja som sa vam sem priplietla pred 3 tyzdnami ked som robila torticky svokrovi na oslavu 😎 teraz som piekla pre maminu ale nic sa mi nedarilo - prvy korpus skoncil v kosi, a ta potahovka mala byt fialova 😅 Inak dakujem @dm1 za super tip s popradskym pr.cukrom do potahovky...ludia to sa vobec neda porovnat s cukrom z lidla, az sa mi verit nechcelo.
Poradte mi prosim vas ktory eshop ma najrychlejsie dodanie - na vikend robim dalsiu torticku a potrebujem ciernu gelovku

pristela
16. okt 2011

@livia76 dakujem idem hned na to

@dm1 no zlatáá 😀 😀 😀 😀 dik to by som sa dorobila , najskor chceli nejaku spevacku RBd tusin, to ani neznam a nakoniec ze hanah montana 🙄 aj predlohu dali 😀 no uuzas , a tak snad sa na nej aspon nenarobim 😀

zuzana124
16. okt 2011

@dm1 tá krajka je nádherná, a keď som ju videla v reze tak sa mi až slinky zbiehajú 😝

zuzana124
16. okt 2011

Baby veľmi pekne ďakujem za "páči sa mi" , ste strašne zlaté
@alenv mne osobne sa páči tá s mackom pu, je pestrofarebná 🙂

zlatat
16. okt 2011

ahojte,
jééj koľko nádhery tu pribudlo 😅
Aj ja pridám svoje tohtotýždňové.
Z tej riflovej boli hotové, strašne sa im páčila - vlastne oni mi poslali obrázok aby som im takú spravila.
NO a tá krtková ... pani chcela bežnú veľkosť ... tak som jej spravila 24 cm priemer, chcela tam parížsku šľahačku s višňami, no a keď som tortu hotovú odvážila, mala 4,4 kg bez podložky ... trošku som aj ja z nej bola prekvapená, ale veď v plnke majú liter šľahačky, 600 g čokolády, višne, tak to dosť pridá na váhe.
Keď som jej poslala sms, tak mi volala, že to akú tortu som jej spravila, keď toško váži, že naposledy tiež mali takú veľkú a vážila len 3,7 kg - tak som jej potom vravela, že plnka bola úplne iná, aj ovocie boli len maliny a tie sú pomerne dosť ľahké,... no som zvedavá, čo bude, keď si po ňu prídu, lebo očividne sa im cena zdala vysoká

zlatat
16. okt 2011

@dadka212 no je trošku širší ale aj tak je peknučký

zlatat
16. okt 2011

@alenv mne sa najviac páči Macko Pú

pristela
16. okt 2011

@zlatat ta riflova je neskutocna, uuuuzasna, ak mozem ukladam si pre inspiraciu, taketo torticky mam rada 😉
no ved prave ze ludia nerataju ze aj potah nieco vazi a ked si daju vymodelovat nan kopec postaviciek tak to je tiez nieco.

adrianai
16. okt 2011

@vlada111 jááj, ja som myslela, že u nás v Trnave 😀 😀 😀 skúsim pokukať a keby som nenašla, ozvem sa 😅 🙂

adrianai
16. okt 2011

kočky, nemáte náááhodou niektorá doma navyše gél na oblátky? kúpim...pozerala som e-shopoch, ale veď na poštovnom 3x prerobím 🙄

zlatat
16. okt 2011

@pristela jasné, že môžeš, aj ja som ju odkukala z netu - poslali mi fotku takejto torty

lussy23
16. okt 2011

@eliska22 - prekrásne @mizulienka - je krásna @lucula73 nádhenrá lienka @zuzana124 - tie sú krásne a ten smajlik je na spapanie @desmodka - krásne torty @akme - nádherné @alenv - waw úžasná torta nádhera, neverím, že je prva @katulkaaaaaa - nádherné torty. nechápem, prečo mala ísť tá s indiánom do koša. je krásna @mrka2 - krásne sú hlavne tá lienka sa mi páči. Inak ja toto nechápem. veď tieto torty som včera chválila. dobre viem, že som odosielala príspevok a terza tu nie je. to čo? @raci - nádherná torta, bábika ako živá @monika76 - nádherná @vlada111 - krásny motýlik a super nápad @lusil2005 - nádherná jednička @dm1 - krásne ako vždy @lamps - krásna tortiťka, milá

lussy23
16. okt 2011

@mariann2 - perfektné @tica - krása @anibas - úplne profesionálne dielka @mia114 - nádherná tortička @bzucinka2 - nádherné diela, ako vždy. a Bábika je úplne ako živá @dm1 - waw nádherná

lussy23
16. okt 2011

@zlatat . krásnučké
@maya30 - krásne
@dadka212 - nádherný tomáš
@danciacik - krásnučké tortičky

alenv
16. okt 2011

@broucek2 jéééééééééééé děkuju.. ty tučnáčci jsou nádherný.. miluju zimní tématiku..
jinak ty 3D jsou taky super.. ale na to si zatím netroufnu.. ale možná bych zkusila nějaký dvoupatrový... abych se naučila i nové