Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
27. nov 2011

@lusil2005 - krásna
@ucitelka70 - krásna tortička. Skúste si vykrajovačky objednať cez internet - peceniehrou.sk a sugarart
Ale napríklad na ružičku vám stačí iba kruhovy vykrajovačka.

alenv
27. nov 2011

@dm1 to nevadí, ale zabýváš se tím 😀 myslím, že by jsi leckterou cukrářku strčila do kapsy 🙂

dm1
27. nov 2011

@alenv 😅 ze diky 🙂

dm1
27. nov 2011

@zdenallicka tie su naaadherne vsetky 😵

bzucinka2
27. nov 2011

@lucula73 v pohode, som rada, ze sa ti paci 🙂

bzucinka2
27. nov 2011

@anibas ta pre klarku je velmi pekna vesela , ak momez ulozim si ju 🙂

bzucinka2
27. nov 2011

@yamahafazer dakujem, niektore sme sa ucili tiez na stretku, tak som skusala aj doma 🙂

@mia1111 dakujem, to je vraj pupalka 🙂
@dm1 super, cize sa aj im velmi pacila 🙂

bzucinka2
27. nov 2011

@dm1 to je teda skoda, ze stretko bolo take , u nas bolo menej ludi a uplne super sa nam robilo, asi sa neoplati robit velke stretka, radsej mensie, kde sa super pokeca a aj sa nieco naucis 🙂

yamahafazer
27. nov 2011

@alenv ja som vyucena cukrarka,ale viac som sa naucila na nete ako v skole 😀 lenze pred 11 rokmi sme taketo vseliake techniky zdobenia a rozne potahovane hmoty a kvety nic nepoznali.Mozno teraz uz v skole vedia viac veci sa naucit ako kedysi vtedy bola len klasika cokoladove zdobene kremom a hmotu na potahovanie sme poznali len zo suseneho mlieka 😀 ,ale niektore baby vedia robit nadherne torty a kvety a figurky ani vyucene nemusia byt

@bzucinka2 my sme mali este dobre,ze sme super sedeli tak sme najviac videli 😀 ,ale inak fakt sa nedalo sledovat vsetky co modelovali to bola skoda ja som hlavne kvety pozerala

mizulienka
27. nov 2011

tak a posledna

mizulienka
27. nov 2011

strasne zle sa mi fotila ta cokoladova, ked som dala blesk a svetlo bola uplne presvetlana

alenv
27. nov 2011

@yamahafazer tak to je jasné, že dřív to bylo jiné.. já to myslím tak ted.. že když si půjdeš někam objednat dort k odborníkovi tak ti nemusí udělat tak krásný jak leckdy tady holky co dělají.. fakt nádhera.. jste všichni moc šikovní 🙂 já dělala ze sušeného mléka i ted budu dělat.. ale jen kvůli chuti dělá se z toho uplně na prd 😀

livia76
27. nov 2011

🙂 moja dnešná + princeznička pre oslávencovu sestričku 😀 mám voľnoooooooo 😉

zuba
27. nov 2011

No nabudúce si musíme spraviť stretko samé, aby sme mohli aj čosi skúšať - najlepšie viacdňové 😉 . Prvá deň porobíme lupienky a druhý budeme viazať dokopy.
Sm veľmi šťastná, že sme sedeli tam kde sme sedeli,lebo to čo som chcela postavičky a kvety boli naraz atak som mohla sledovať aj Danku aj Mirku čo robia.
To by fakt chelo tak max. do 30 ľudí - skôr kurz ako predajnú akciu si to žiada, aby sa človek niečo naozaj naučil.
Ale aspoň som videla aj drôtikovanie, tak veru skúsim aj to - už by som s ado toho aj pustila, len akosi ešte musím žilkovače zakúpiť.
Ale teším sa, že som mohla spoznať babuľky z koníka.

lusil2005
27. nov 2011

Zienky tu je ta moja "nocna" torta... Vecer o desiatej som ju zacala piect, a do rana musela byt hotova. Aj vam sa stava ze robite tortu robite a zrazu 7 hodin fuc? 😕

zuba
27. nov 2011

@lusil2005 krásna, ty si fakt neskutočná - že o desiatej večer začínať piecť tortu

mariann2
27. nov 2011

@lusil2005 ty si superžena, kedy oddychuješ? 😲

alex21
27. nov 2011

@lusil2005 dik za odpoved.
Mam robit takyto kamion presne s takymito napismi, neviem ci to bu de na tej malej fotke vidiet. A neviem aku abecedu na to pouzit alebo ako ich spravit kedze male pismena su vacsie ako velke. Napis s velkymi pismenami je dlhy a omnoho mensi ako s malymi. Uz som rozmyslala napisat bielkom ale to neprichadza do uvahy kedze sa mi ruky trasu ze az 😅
babo rad, 😀 kto vie nech poradi 😨

alex21
27. nov 2011

@lusil2005 inak ty si neskutocna, ja by som vzivote neurobila tortu z vecera do rana

dm1
27. nov 2011

@lusil2005 ja som uz tak robila ale to ozaj vynimocne nerada tak robim. Ja si peciem stredu, stvrtok a potom uz len plnim, potahujem a zdobim

lusil2005
27. nov 2011

@dm1 ja to tiez neznasam 😖 zaprve nevladzem, a za druhe potom nemam dobry pocit z tej torticky, lebo nemam cas ani energiu sa s nou vyhrat. a to som na druhy den rano vyrazala na 800km cestu do Levoce a s5 cize vyspala som sa konecne az dnes v noci 😅 Ale nedalo sa mi inac, lebo predtym som robila dalsie dve torticky a pred nimi som uctovala, takze som bola prinutena to takto "natesno" riesit 😒

lusil2005
27. nov 2011

baby dakujem vam za pochvaly! a zvladli by ste keby vas takto tlacil termin 😅 ja tiez ked mozem, robim radsej torticku dva dni. 😝

zuba
27. nov 2011

@miciatko sa mi zdá že ty si chcela na stretku tento odkaz alebo to bol ktosi iný? http://www.repromakreativ.sk/oddelenie/index/11...

pipka
27. nov 2011

@lusil2005 no ty si kuzelnicka 😵 kraasna je..a za noc...ja ta obdivujem, kedy ty spis dievca? 😕 😅

pipka
27. nov 2011

ja som vcera do polnoci piekla medovnicky a dnes sme doobeda s nasou Hankou ozdobili vencek, tak berte ohlad, ze to pomahalo 3-rocne dieta...tak tak aj vyzera 🙂

danciacik
27. nov 2011

@vecernicci ja som pochopila že si ju nerobila, len ma zaujímalo či si vieš predstaviť ako na to, lebo sa mi to hrozne páči. Ale tak by to malo ísť ako píšeš. Určite raz vyskúšam 😀

anibas
27. nov 2011

@lusil2005 ja také objednávky, že večer zavolá 😅 a ráno torta ani neberiem 😝 😝 !!!! nie som otrok 😠 😠 😠

anibas
27. nov 2011

a všetkým babenkám ďakujem za lajky 🙂 🙂 🙂

vecernicci
27. nov 2011

krásný dortíky jste udělaly, všechny jsem olajkovala a @lusil2005 ty jsi neskutečný blázen, myšleno v dobrém 😉
tak můj další adventní věneček a svícen, perníčky už ani nefotím 😉

zuba
27. nov 2011

@vecernicci parádny