Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cestovatelkaandrea
23. mar 2012

no konecne mozem zacat opat nanovo piect torty. uz ma pri predstave na sladke nenatahuje. tak planujem pri navsteve slovenska upiect tortu svokrovcom. obaja budu mat narodeniny, tak rozmyslam nad nejakym peknym srdcom pre oboch. a este otec mal narodeniny, tak rozmyslam nad nejakym rybarom alebo rybou.

adka_praha
23. mar 2012

@jakelina ahoj, ty si robila muffinky? kolko si za ne pytala... ja mam na pondelok a netusim, co za to... 😕

mia1111
23. mar 2012

@mizulienka - staršiemu pánovi - daj radšej kurzíva, bude sa to viac hodiť, tá je pekná, decentná 😉 . Ale ta groovy sa aj mne páči, aj mm dokonca, tak snáď si ju raz aj ja doprajem 😉 . A krááááásnu tortičku si zasa urobila 😵 . Ako si nakoniec urobila ten nápis na futbalovom znaku/logu?

mia1111
23. mar 2012

@adka_praha - tak si skús spočítať náklady za suroviny, elektrinu + niečo za robotku 😉 . A muffinky by som si veru dala, jaj, nerob chute, Adi 😀

jakelina
23. mar 2012

@adka_praha dělala jsem, ale bylo to pro kamarádku zadarmo 😉

mizulienka
23. mar 2012

@mia1111 dakujem 😉
k tomu napisu som sa dostala az rano o pol 2, uz som nevladala, tak som sa nastvala a pislaa stetcom bez predlohy, takze to je take kostrbate ale co uz 😕

danciacik
23. mar 2012

ahojte baby potrebujem rýchlu radu, skúšam krém s mascarpone včera som dala rozpustiť do dvoch šlahačiek bielu čokoládu, teraz som to išla vyšľahať a zrobilo mi z toho len hrudky a na spodku vodu. čo s tým? je to na figu nie, a potom tam ide už iba mascarpone? ako to zachrániť. Raďte prosíííím

katy1979
23. mar 2012

@danciacik vyzera ze si z toho urobila maslo ale mozno baby budu lepsie vediet.

mne sa dnes tiez darí prdla mi pilka na korpusy a rovno na velkom korpuse 30x30 ze ako fasa takze rucne jezis krive to je az no. este k tomu mi dosli maliny no co sa dnes este pototo

larah
23. mar 2012

Prestavocka a posilnenie pri pivku popri cykloturistike 😀 😀 😝

csina
23. mar 2012

jáj baby, idem narýchlo upiecť tortu.. musí byť do poobedia hotová.. mám korpus, teraz sa chladí a idem skúsiť tiež čokošľahačku a mascarpone.. myslíte, že stihnem aj potiahnuť, aj keď nestuhne v chlade pred poťahovaním.alebo radšej neriskovať a poliať len čokoládou..? 😒 nejaký tip na zaľúbenú tortičku na výročie svadby máte?

danciacik
23. mar 2012

@katy1979 no mne sa zrazila iba šľahačka s čokoládou, tiramisu som do toho ešte nedala
Skúsila som to zohriať a ešte raz do chladničky

mia1111
23. mar 2012

@mizulienka - tak to si super poriešila 😉 . Tortičku si uložím pre inšpiráciu, ak môžem 🙂 - moc sa mi páči, jednoduchá a pekná 🙂

mizulienka
23. mar 2012

@mia1111 dakujem a jasne, ze mozes 😉

mia1111
23. mar 2012

@danciacik - no to nevyzerá dobre, ja by som tam mascarpone asi nedávala, ak nechceš mať ešte väčšiu škodu. Raz som robila parížsku šľahačku do rýchla, že som dala roztopenú šľahačku s čokoládou vychladiť a potom šup na 2 hodiny do mrazáku, nesmie to zmrznúť, takže dlhšie to tam nesmie byť. Potom som to dala ešte na chvíľu do chladničky, nech sa ustáli teplota, klasika vyšľahala so stužovačom, pridala mascarpone, premiešala a bolo. Toto je možnosť, ak nechceš čakať 12 hodín. Inak neviem, čo by sa dalo robiť...

pristela
23. mar 2012

@dm1 nalep si to na maleho kocku a je to , prosto uplne na hocico , ide len o to aby si to mohla chytit do ruk , a farby ja by som asi neriedila, ale skus , ono to v pohode umyjes, nic sa tomu nestane, mozes aj s jarou umyt. a lepsie by bolo naniest si farbu na hubku rovnomerne a otlacat razitko do nej , nieje moc pekne ked sa farba nanasa na razitka štetcom.

danciacik
23. mar 2012

@mia1111 ďakujem za radu 😉 dám vedieť ako to dopadlo

zklimekova
23. mar 2012

prosím o radu :(((( potrebujem kvet na tortu..ešte som nikdy kvety nerobilááá a toto je moj prvý..ale ako schne tak sa aj drobí a rozpadáva a drotiky sa vyberajú :(((ako som ho chcela dať do kopy..a mne je do plaču ...a kvet asi vyhodím von oknom....z čoho robíte kvety ??..ja som mala WI a to asi nie čo..??

mia1111
23. mar 2012

@katy1979 - tak takéto dni poznám, držím palce, nech už sa Ti nič nepototo...maliny by som Ti aj doniesla, keby si bola bližšie, mám zásobu v mrazáku ... A neboj, na tých nakrájaných kúskoch torty nebude vidieť, že korpus nie je úplne rovný 😉 Tortička bude výborná, ako vždy 😉

pristela
23. mar 2012

@adka_praha juj ani ja zial neporadim, robila som muffinky pre moje krsňatko a platili mi za vsetky torty len za suroviny ☹

yamahafazer
23. mar 2012

@zklimekova ja som v pohode z WI robila a teraz pouzivam smartflex len musis nechat dobre vyschnut do druheho dna najlepsie a ked je malo tak este nechat shnut a sa mi zda,ze to mas moc nahrubo tie listy trocha tensie by som ich spravila a musis to zvazovat pod ten list aby ti to nenislo aj cez hmotu lebo potom sa ti to tam lame ked to davas dokopy musis len tie drotiky dokopy davat.Ten piestik by som tiez troska tensi spravila a tie listy aj trocha dlhsie.A drotiky potri vodou alebo jedlym lepidlom.

adka_praha
23. mar 2012

@jakelina
@pristela
aj tak dakujem 🙂 skusim to nejak rozratat a prihodim si nieco za robotu...

dadka212
23. mar 2012

@adka_praha možno pomôže http://www.tortyodmamy.sk/muffiny-2

@katy1979 tak to je blbé...ja by som to vživote neprekrojila 😅 držím palce...ja som sa zas dnes prehrabovala asi pol hodinu u nás v lidli, hladala som lesnú zmes našťastie som tam jednu úplne dolu našla 😅

yamahafazer
23. mar 2012

@danciacik ked sa ti to tak zgrclo nevarila si slahacku ked si ju davala zohrievat ?lebo ja ked robim aj parizsku slahacku tak hned tam nalamem do studenej cokoladu a miesam a len zohrejem nesmie ti to varit a tebe sa to asi fakt asi zgrclo asi az na maslo alebo co a aku cokoladu si davala aku znacku?lebo tie biele cokolady su potvory len tuky tak ci to aj tym nemoze byt.

dadka212
23. mar 2012

@zklimekova myslím, že WI je v pohode na kvety...ale ako píše @yamahafazer určite by som to spravila tenšie...skús si pozrieť nejaké postupy na TOM moje kvety sú síce šuvix oproti tým čo tu robia baby, ale držia 😅 😀
skús pozrieť sem možno ti to pomôže myslím, že si skúšala laliu alebo podobný kvietok...toto je na laliu postup http://www.tortyodmamy.sk/content/postup-na-laliu

yamahafazer
23. mar 2012

@adka_praha ja robim muffiny,ale len rodine,ale co som na tom citala tak za ozdobene beru 1 euro za jeden ks len mne sa to zda vela mozno podla toho kolko vela zdobenia ja by som tak brala od 0,60 a viac ono zalezi aj aky mas recept co tam vsetko davas do vnutra

adka_praha
23. mar 2012

@dadka212 pomohlo 😵 dakujem 😵

pristela
23. mar 2012

@adka_praha aj ja som ted citala ze 1€ , podla mna je to v pohode cena ale zas zalezi ake velke ich budes mat, ja mam dve velkosti muffinou a aj ako budes zdobit, baby tam pisu ze piplacka, ja som robila len malinko k tej torte ale boli ozdobene velmi rychlo , davala som na nich hlavu medvedika

adka_praha
23. mar 2012

@yamahafazer jasne... chceli cokoladove, tak si myslim, ze to euro bude tak akurat za ks... 😕

adka_praha
23. mar 2012

@pristela mam robit sasov 😀

yamahafazer
23. mar 2012

@adka_praha no ved musis si vyratat kolko ta to priblizne vide lebo ja ked robim cokoladove tak davam aj do vnutra kusky cokolady a stymi muffinami sa clovek zabavi aj teraz budem svokre robit do prace k narodeninam .