Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
6. nov 2010

@dm1 no tak to ma nenapadlo a priznám sa ,že som to teraz prvýkrát počula 😅 😅 vďaka , skúsim to 😉

dm1
6. nov 2010

@lawli nemas zac. ja som po nej pokukovala uz dlho ale stala okolo 10 evri a kupila som si ju az ked zlacnela na necelych 6. mam tuto http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

rybca
6. nov 2010

Ahojte, tak tu je moja dnesna, uz som mala deficit, tak som musela aspon malinku na nedelu urobit - karamelovy korpus, dusene jablka s trochou zlateho klasu a navrchu cokolada - ste ma inspirovali baby a moj chlap bude konecne spokojny, ze nie je MMF navrchu...🙂)))) a zase polievanie cokoladou nebolo uplne super, a @dm1 ako si tvorila tie kvietky z toho patchworku? mne to islo straaaaaaaaasne tazko...:(

dm1
6. nov 2010

@rybca ja som ich zatial nikdy netvorila pouzivala som len tie lemy na obrusky a to sa len otlaca

rybca
6. nov 2010

@dm1 jaj, tak to som len na nete a pri produkte v e-shope videla, no ale strasne to islo, este horsie ako s pismenkami..:(

hejdita
6. nov 2010

tak zde tu toto je pro otcima 🙂 a moje prva lilie 😀 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
7. nov 2010

@petusko ty si sikulka a zvladnes to, aj na nete su super postupy 🙂
http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=77

bzucinka2
7. nov 2010

@anibas super poziarnik, teda hasic po novom 🙂
vsetky torticky su krasne sikovne ste 🙂
@daducha fu si tam narobila tych kvietkov, ale vysledok stoji za to 🙂

bzucinka2
7. nov 2010

@dm1 aj ja mam tu zehlicku 🙂
@rybca krasna mnam 🙂
@hejdita super lalia 😉

dm1
7. nov 2010

Pridavam vcerajsi vytvor - kamoska chcela presne taku ako bola moja prva torticka - mysky na syre tak som si to po polroku zopakovala opat 😉

lillyzelvicka
7. nov 2010

Ahojky holky,
jsem Vás tady včera četla celý večer.Jsem začátečník ale pečení mě moc baví .Potřebovala bych poradit.Chci manželovi upéct dort a potáhnout ho marcipánem.A namalovat na něj tenisovou raketu, už ho mám celkem dobře promyšlený.Jen nevím jak se pracuje s těma gelovýma barvičkama a jak natáhnout ten marcipan aby byl hladký po stranách?Bude to klasický kulatý a na boky bych chtěla ještě dát marcipánové tenisové rakety.Čím by jste mi radili je přidělat?Krémem nebo něčím jiným?Mooc děkuji

ellise
7. nov 2010

@lukika, moc děkuji za rady 😉 příští týden si zkusím pohrát s hmotami, barvami.

duplicka
7. nov 2010

@dm1 krasne mysky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
baby ake farby sa naj pouzivaju praskove?gelove? alebo gelove wilton? prave pozeram na link na tu zehlicku a asi by som prihodla aj farby,lebo tie obyc z rogerky hmmm co ja viem a zas v tescu malu len oranzovu a cervenu a su praskove. robi sa lepsie s gelovkami? kolko asi vydrzi flasticka? a ake je najlepsie kupit farby,aby som potom mohla kombinovat, myslim napr cervenu s modrou a mam filaovu

silvijaa
7. nov 2010

@duplicka ja mam najradšej gelove a potom praškove, ale tie z internetu v takých malých umelých nadobkach, vyzera ako skumavka. tie obyčajne su dobre na farbenie cesta....ale to je len môj nazor... 🙂

zlatat
7. nov 2010

@daducha krásna, čo ti budem hovoriť, keď ja pečiem, tak nevarím, a to moji doma jedia párky s chlebom 😒 , alebo max. pečené zemiaky v rúre - to zase vtedy, keď plním korpusy alebo poťahujem.... jednoducho nestíham.

Všetky tortičky sú prekrásne
@dm1 ja som pred pár dňami bojovala s čokomhotou - des a hrôza, ale nakoniec sa mi podarila a tota celkom ušla. Síce neviem, aká bola a či sa im páčila, lebo mi neposlali ani sms-ku

zlatat
7. nov 2010

@duplicka ja na farbenie hmoty používam iba gelové farby, ale keď robím kvietky, tak tie farbím práškovými a pekne štetcom

lussy23
7. nov 2010

@zlatat - krásny kvietok
@daducha - veľmi sa vám podarila. krásna.
@danciacik - krásne torty. To su tám ale nejaké folie, tie obrázky. Nie?
@petusko - pekné torty
@nadulici - krásna
@sse - veľmi peknučké
@silvijaa - sú veľmi krásne. najmě tá pre Marinku.
@anibas - krásne
@lukika waw- na to že je prvá je veľmi krásna. Teším s ana ďalšie dielo
@fopardi - je to pekné.

lussy23
7. nov 2010

@rybca - krásna. Ten kvietok je krásny
@dm1 - dokonalé.
@hejdita - krásne.

zlatat
7. nov 2010

@lussy23 ďakujem

lawli
7. nov 2010

@dm1 ďakujem ,musím sa po takom niečom kuknuť...zatiaľ všetko robím len ručne , aj kvety a aj hladím len valčekom ,používam len to čo dom dá. Až tu som si všímla s akými pomockami pracujete...Ešte by som sa chcela spýtať ako to s ňou ide ? Či sa dajú vyhladiť len malé nerovnosti ,či aj trochu väčšie ? 😵

danciacik
7. nov 2010

@lussy23 ďakujem to sú jedlé oplátky. 🙂 Popozerala som ďalšie fotky tortičiek čo ste napiekli, no mám sa čo učiť. Nádhera.

marianca
7. nov 2010

Ahojte, baby ste šikuľky všetky 😉
Mohli by ste mi niektorá poradiť? Chcem spraviť tortu poťahovanú s cukríkmi , mramorovú bielo hnedú. Môžem si tú hnedú časť zafarbiť normálne kakaom namiesto farby?
A kedy tam mám dať to kakao, rovno s cukríkmi do mikrovlnky, alebo až potom to tam vmiešať???
ďakujéééém 🙂

lukika
7. nov 2010

@lussy23 diky za pochvalu. Zatiaľ sa učím nie je to také dokonalé ale je to prvá tak sa hádam postupne zlepším

vinka
7. nov 2010

@lukika ked toto má byť prvá tak klobúk dole.To ja som takú rovnu ani 5-tu nemala. 😉

sylvia75
7. nov 2010

ahojte,super tortičky ako vždy...pridávam moju dnešnú pre môjho syna...nie som s ňou na 100%spokojná,no čo sa robí na rýchlo nikdy nevyjde podľa predstáv,aspoň mne nie...

lawli
7. nov 2010

@sylvia75 krásna je 😉
mne to tiež tak príde ,keď robím narýchlo ,že sa to vymyká mojej predstave 🙂

duplicka
7. nov 2010

@zlatat dakujem radsej dokupim gelove
@silvijaa dakujeeemmm,

tak jednoznacne objednam zehlicku a gelove farby 😉 😉 😉 😉
inac ked kombinujete farby tak asi ciernu nevyrobim z nijakych kombinacii ci?

kupila by som zakladne zltu, cervenu, modru, zelenu, ciernu ? aku este, aby som namiesala co najviac odtienov?

lussy23
7. nov 2010

@sylvia75 - je krásna a všetko najlepšie Tibkovi.

sylvia75
7. nov 2010

@lussy23 ďakujem pekne aj za Tibka.... 😉

bury
7. nov 2010

@dm1 - jak prosim tě děláš ty důlky v sýru? až v potaženém marcipánu? drží to pak? a nemáš náhodou fotopostup na ty myšky? někde jsem ho viděla a nevím už kde 😒