Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
26. apr 2014

dnesna odovzdana, 3 kg , pribinak s jahodami

pppeeetttaaa
26. apr 2014

@ikula2 ahoj, a flowerka asi ako rychlo vytvrdne? a ten napis gucci je vytlaceny na jedlej oplatke a nalepeny.. tak pekne by som to nikdy nenapisala :D

zuul
26. apr 2014

pripajam moje 🙂

sisika
26. apr 2014

@pppeeetttaaa ano,spravila som si radost k narodeninam 😉. S kuponom z DM bola zlava 25% na vsetko;a doma som mala doteraz len jedny kostice a par vykrajovaciek-tak som si dopriala poriadnu vybavu 😉.

daniela09
26. apr 2014

moje víkendové

pppeeetttaaa
26. apr 2014

@zuul kraaaasne..hlavne frozen... uzas... ako si dokazala taku krasnu elzu urobit? ja mam robit popolusku a uz teraz mam des...

ajka82
26. apr 2014

ja sa tie "motorize potvory" nenaucim asi robit 😅 moje dnesne 😉 traktor, macko pu-podla obrazka viac menej, leb otaku si prosili, a kamoske pre jej dve baby-starsej Willyho a mladsej zadanie psicek, vtacik, nejake kvietky

ikula2
26. apr 2014

@pppeeetttaaa no takato hrubsia do druheho dna, ked je tenucka na kvety tak 2 hodinky, zalezi co robis, ale ja ju vzdy pouzivam ked potrebujem nieco ryyyychlo

maya30
26. apr 2014

@janka22201 dakujem, no som si ista ze by si taketo psp torty lahko zvladla, snazila som sa ich spravit co najjednoduchsie aby tam toho nebolo vela a ten krizik to som si nasla daky na nete, z papiera vystrihla sablonu a podla toho vyrezala, ja uz formicky nekupujem, iba vynimocne...som prisla na to ze su to vyhodene peniaze, za chvilu sa ti to zunuje a mne sa ich doma povaluje kopa....vela veci si vies spravit doma aj bez formicky 😉

maya30
26. apr 2014

@adrika202 dakujem, aj tvoje su krasne 😵 na tej poslednej mas tie kvietky z nejakej formicky ? Ja som to robila rucne ale nad ranom o pol druhej som uz hresila ako pohan ze preco som si take daco nezohnala

janka22201
26. apr 2014

@maya30 a vykrajuješ to potom skalpelom,nožíkom...?ja som vykrajovala len sandálky,ale tam kde to bolo treba vyrezať do okrúhla som to mala také okúsané ☹

adrika202
26. apr 2014

@maya30 dakujem 🙂 klasicka vykrajovacka a mam taky žilkovač od martina becheru ,že ten vykrojeny kvietok do toho zavrieš a tak sa ti otlači a vytvaruje 🙂 ja som tiež končila rano o poltretej a tiež som bola na tom podobne 😀

maya30
26. apr 2014

@janka22201 na vyrezavanie je dobry takyto nozik http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modelovac... nedam nan dopustit 🙂

adrika202
26. apr 2014

@maya30 to je on ..stal ma 6 ečok a je to dobra vecička 🙂

maya30
26. apr 2014

@adrika202 ja vravim ze nas tak lahko nevykradnu, lebo u nas sa vecne svieti skoro do rana 😀 idem pozriet co to tam ten bechera vsetko ma, doteraz som sa k tomu nedostala

halienka
26. apr 2014

No babky, tak aj ja už mám fajront, vlastne som skončila už včera večer ale až teraz poslednú odovzdala. Celkom dobrý pocit mám z tohto týždňa, krstinkovú trojposchodku som si riadne užila, bola síce sčasti podľa obrázku ale keďže sa mi aj tá na obrázku páčila, tak som sa aj ja popipkala 😵 a tie vysoké torty raz len super vyzerajú, úplne iné kafe ako robiť klasika kruh. No a moje druhé 3D zvieratko, mačička, som bola po tej trojposchodke akási vyflusnutá, že sa mi do mačky ani nechcela, absolútne som nemala šajnu ako jej tú hlavu spravím, ale nakoniec sa sama divím ako dobre mi vyšla 😅 ja mám fakt niekedy pocit, že nado mnou stoja všetci svätí, keď robím niečo prvý krát, lebo vedia, že neúspechy strašne zle rozdýchavam 😀 😀 😀 A idem mať druhú svadobnú tortu na 1. mája - štvrtok - nejakí romantici sa vtedy berú 😀 tak už sa teším, aj keď podľa obrázku ale neva, idem sa uružičkovať 😀
@maya30 tvoje tortičky ako vždy krása 😵
@jakelina krááásne tie kvety na drôtiku 😵 aj tá hudobná, jemná, super nápad 🙂
@zuul krstinková krásna, milujem také kde toho moc nie je, ja som pri tejto trojposchodke keď som poskladala všetky tri poschodia a dala len mašla, tak som mala chuť to tak nechať, mne sa to hrozne aj také páčilo 😀
@chvalipu svadobná nááádhera 😵

Ostatné babky tiež super tortičky 🙂

pipka
26. apr 2014

@halienka ta krstinova je uuuzasnaaaaa 😵

sisika
26. apr 2014

@maya30 ahoj,prosim ta-uz sa tu spominal ten Bechera-to je nejaky obchodnik,alebo ako?

blancagon
26. apr 2014

@halienka nááádhera všetky ale tá sovičová bomba!

dagmarmustafa
26. apr 2014

Pre nášho oslávenca 🙂

romca05
26. apr 2014

@maya30
@adrika202 Holky, ty dorty obsypané kytičkami jsou nááááádherné!!!! Můžu se zeptat, jak se to dělá, aby byly tak krásné, neprosvítal dort a kytičky se překrývaly? Já to vůbec nechápu 😅 Chtěla bych taky udělat takový dort, ale mám strach, že když si kytičky udělám dopředu a zaschnou, tak se polámou, nebo je nedám tak blízko sebe, aby nebyl vidět dort! A s čerstvě vykrojenými si to taky moc nedovedu představit. Budu vám vděčná za každou radu, protože ty vaše jsou fakt parádní! 😉

romca05
26. apr 2014

@dagmarmustafa Moc hezký!!! Ten by u nás měl asi taky úspěch 🙂

vladiella
26. apr 2014

@martinka1981 no to vsetko je jasne, I malinova stava iatd. Ale je to stava a to si myslim ze mi rozmoci potahovku a bude blatovolepkava... Idem pozriet v zdravej vyzive vraj dostat prasok z cervenej repy-cvikly, tak uvidim ci budu mat. A idem pozriet ako moc zeleny bude prasok z rozdrvenej riasy chlorella... Alebo nejake zelene korenie na prach pomlete, len to sa bojim vone a chuti.kurkuma je vpohode. Kava kakao tiez ok.... Cierne uhlie staci fakt trosicku.

cherry1981
26. apr 2014

@dagmarmustafa ahoj ako si prosim ta urobila tie hviezdicky a ako si ich tam dala aby drzali, dakujem

maya30
26. apr 2014

@romca05 ja som to robila z cerstvej hmoty, okraje kvietku stensis, vytvarujes a lepis tesne jeden vedla druheho, je to jednuche ale hrooozne dlho to trva, ja to mam trochu odflaknute, lebo sem tam vidno podklad 😝

maya30
26. apr 2014

@sisika to je taky pan co vyraba rozne formicky, ma uzavretu skupinu na FB, takze ta tam niekto musi pridat a on to musi schvalit 😉

sisika
26. apr 2014

@maya30 ahaaa,tak preto mi ho nenaslo vo vyhladavaci.... Dakujem,uz teraz chapem.
Krásny den,S

janka22201
26. apr 2014

@maya30 ďakujem pekne a idem objednať 🙂

adrika202
26. apr 2014

@romca05 dakujem ... ja som to robila tak ze tortu mam potiahnutu predtym ,teda nie rovno na krem ,ale to aj maya30 🙂 a na kvietky som si vyvalkala hmotu ,vykrojila kvietky ,v zilkovaci vytvarovala a kym som vsetky porobila ,tak mi akurat obschli a lepila ako prislo ,pripadne kosticou trochu ponapravala aby tak akoby odstavali od torty 🙂

viera6
26. apr 2014

Ahojte pridavam moju,, za ktoru dakujem ,,@maya30 ,, 😉