Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
4. máj 2014

@sikag vyzerá úúúúúžasne 😵 😵 😵 😵

mysiatkoo
4. máj 2014

@sikag to je ina tortisko! 😵 parada!

daniela09
4. máj 2014

@dadulka271 nech sa páči : 1. cesto: 8 žĺtkov, 24 dkg cukru vymiešať do peny, pridať 22 dkg hladkej múky, 1 dcl oleja, 2štamperlíky rumu, z bielkov sneh, trocha prášku do pečiva.
Pečieme na dvoch plechoch, alebo ja si robím na dvakrát z polovičnej dávky.
2. cesto: 6 žĺtkov, 14dkg práškového cukru vymiešať do peny, pridať 3 malinové pudingy (tie sú miesto múky a cesto zafarbia na ružovo, takže netreba pridávať farbivo), sneh z bielkov a 1/2 prášku do pečiva. Upiecť
Poleva: 50 dkg práškového cukru, ½ dcl malinového sirupu, 1 štamperlík citrónovej šťavy, lyžička oleja, vymiešať všetko spolu do hladka.
Sirup na punč: 3 dcl vody prevariť + 15dkg cukru, ½ dcl malinového sirupu, ½ dcl rumu. Vychladnuté popolievame na ružové cesto- všetko
Každé cesto potrieme aj džemom

pipka
4. máj 2014

@sikag ty brdo! to je ale vaha 😕 😎 paraaadna, mnam !

moicka
4. máj 2014

@jakelina dakujem 😅 ... aj vsetkym, komu sa moja torta paci 🙂

evicaka
4. máj 2014

Som váhala či pridám aj túto tortičku k PSP.... no čo vám poviem, hotová nočná mora... ale neterke aj ostatným sa veľmi páčila a aj chutila, tak pridávam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mamcas
4. máj 2014

@michaela3011 juj neviem ci nie je uz neskoro, ale tak budes mat na vyskusanie do buducna 😉
2 slahacky, 3 malinove jogurty, 1 kysla smotana, cca 300g malin, 1 zelatinovy stuzovac za studena, 1 creme ole. Toto je oficial recept od niektorej sladkej zienky tu, ja osobne som slahala vsetko spolu a ten stuzovac by som nabuduce nahradila cremom ole, lebo je ble pre mna 😝

daja55
4. máj 2014

Moja dnešná rychlovka, maľovaná podľa obrázku z netu 🙂

karkana
4. máj 2014

Ja zvyknem robiť tortu nepečenú, veľmi obľúbená, ten krém je fantastický ako termix čokoládový kedysi 🙂

mates22
4. máj 2014

Ahoj, potrebuju radu.... krem z mascarpone co neroztopi potahovku, dort nebude potazenej, jen ozdobenej hmotou. Ja delam normalne mascarpone krem se slehackou, ale to nepujde. Nemate vyzkouseny recept nekdo???

florentina
4. máj 2014

@daja55 perfektní obrázek!

@mates22 nevím zda najdeš krém z mascarpone vhodný pod potah. Pokud nebudeš potahovat, tak já bych obmazala s "čokoganaší" ...chutná to dobře, vypadá to taky dobře a může na to potahovka.

florentina
4. máj 2014

@sikag vypadá moc chutně a je to teda řádný kousek 😉

florentina
4. máj 2014

@maya30 víš co je můj největší dortařský sen? Být jednou u tebe v kuchyni, když děláš dorty, abych viděla, jak taková krása vzniká....pořád nechápu, jak to stíháš, kde bereš tu fantazii a vůbec...nádhera, jsi prostě machr!

dadulka271
4. máj 2014

@daniela09 velmi pekne dakujem vyskúšam dufam že sa mi podaria aspon trochu také krásne ako su tie vaše 🙂

ejkula
4. máj 2014

dievčence vďaka za páčitka, potešili ma 🙂
Nehnevajte sa, ale musím pridať ešte jednu fotku aj s neterkou. Keďže nemôže rozprávať, nevie povedať čo chce a čo nie. Ale ako tam sedela pri torte a hladkala Mášu aj Míšu a potom si ich zobrala na svoj tanierik a rozoberala ich, tak to bola pre mňa najväčšia odmena akú som mohla dostať za tortu 🙂 😵

janka22201
4. máj 2014

@ejkula tak to bolo najkrajšie ocenenie tvojej práce 😵

evuska32
4. máj 2014

kamoške pre dcérku - ja som nepiekla, iba som ju ozdobila. Prvý krát som poťahovala srdce a je to v poradí dvanásta tvorba 😀

evuska32
4. máj 2014

ešte foto 😀

ajka82
4. máj 2014

jaaaj baby, zajtra prvy den v praci...som ja zvedava ako budem fungovat, kym sa nejak "zabehnem" 😝 davam moje tohtotyzdnove 😉 dve zelene boli na jendu oslavu-normal s petshopakmi a bezlepkova len s kvietkami(ta mala 1,7kg) lebo tam bolo par deticiek co normal nemohli a takuto bielu chcleli na krst

jakelina
5. máj 2014

@ajka82 držím palečky, ať se co nejdřív zapracuješ a zvykneš na ten frmol

halienka
5. máj 2014

babky, ja som mala včera zákazníčku z nemecka, je to slovenka žijúca v nemecku už 25 rokov, tak to vám bol zážitok to objednávanie. Ona chcela dve torty, jednu tu na oslavu a druhú chcela viezť do nemecka, to je to čo som tu vyzvedala tie plnky, ktoré prežijú prevoz 1000km. Nakoniec sa rozhodla, že ten prevoz nebude riskovať a objedná v nemecku, ale teda túto jednu jej budem robiť. No a ten prístup k objednávaniu fakt úplne iný ako našinec. Tunajším stačí zavolať, približne dačo aká plnka aká výzdoba, poprípade pošlú obrázok a objednávka za 5-10 min. dohodnutá, S touto pani som musela do bodky rozobrať všetko, chcela prísť osobne, ukazovať množstvo obrázkov, prediskutovávať kopu plniek, korpusov, spôsob prepravy, no už klasická nemecká náročnosť a pedantnosť 😀 Úplne som zostala vystresovaná a isto sa budem triasť celú dobu, či to spravím tak, aby bola spokojná. Má byť na 17.-ho mája, ale tuším sa idem pripravovať už teraz 😀

vlada111
5. máj 2014

@halienka a na čom ste sa nakoniec dohodli - vnútro a výzdoba. Celkom by ma to zaujímalo 🙂

lifinka
5. máj 2014

Ahojky holky, doufám, že se vám všem dobře daří a přidávám včerejší dortík 😉

halienka
5. máj 2014

@vlada111 no chce 2 poschodku pre syna 1. ročného, spodok 26cm, vrch 18cm. Spodok plnka paríž ale z mliečnej čokolády, čerstvé ovocie - jahody, maliny, čučoriedky, čo zoženiem, ale určite aby bolo čerstvé a viac druhov, korpus orechový. Vrch korpus vanilkový a pribináčková plnka, ale určite aby bola z ozajstného tvarohu! 😀 a skutočnej vanilky, aj ten korpus. Výzdoba podobná jednej torte s mackom a jednotkou na vrchu ako som už robila a rozvešanými vecičkami akoby na prádelnej šnúre, len aby bola tá torta farebnejšia, teda nie len zeleno bielo hnedá ako som robila tú prvú ale viac farieb, ale aby tie farby boli chlapčenské, nie nejaká červená. Poťah vrchu a spodu mi presne povedala aký odtieň zelenej a aký odtieň modrej chce. A keď odišla ma ešte napadlo, to jej musím ešte zavolať, či nechce náhodou aj pravý marcipán, lebo o tom sme sa nebavili, takýto ľudia to možno berú ako samozrejmosť a ja jej tam švihnem fondán 😀 Už sa mi stalo, že mi jedna bratislaváčka, ktorej som robila tortu potom povedala, že som jej mohla dať aj pravý marcipán (asi s tým fakt automaticky rátala), že jej na cene nezáleží. Tu u nás v meste by mi to asi málokto zaplatil, keď polovica chce tortu za 30E. Ale u takýchto zákazníkov radšej asi treba myslieť aj na takúto možnosť 😝 😀

woman04
5. máj 2014

...pre tých,čo hľadajú abecedu,dá sa aj cez ebay 😉 ...komplet cca 14€ ...dá sa aj bez čísiel ...
http://www.ebay.com/itm/2-Set-Of-Biscuit-Cookie...

..prišla za cca 3 týždne 😵

vlada111
5. máj 2014

@halienka no moja, len by si si mala aj normálne vypýtať, nie len tie poskromné sumičky ako tu beriete žienky tortárky.

halienka
5. máj 2014

@vlada111 veď ja beriem 10E za kilo, tu tolko berú všetky 😉 či? Inak zvažujem zvýšiť na 11 E za kilo, ale musím brať do úvahy aj to, že ja pečiem len jeden rok, neviem či sa môžem zrovnávať s takými čo pečú 5-10 rokov a sú napr. v našom meste vcelku vychýrené. Ale inak máš pravdu, ja by som bola celkovo za aby sa zdvihla suma za torty podstatne, len to by sme museli urobiť všetky tortárky na slovensku naraz, lebo ak to urobí len jedna v meste, tak jej to vôbec nepomôže, proste zákazníci prejdu k druhej, ktorá berie tú menšiu sumu za rovnakú kvalitu trebars. Ale ak by mali všetky tú vyššiu sumu, tak ten zákazník nemá kde inde ísť a zmieri sa. Ale holt, zatiaľ tu berú všetci 10E za kilo. Ale sú aj zákazníci, ktorí vyslovene prídu s tým, že chcú tortu za 30E a tiež mám niekedy sto chutí vtedy povedať nech si ju teda upečú sami. 😝 😀 Ale keďže pečiem krátko, tak to beriem ešte tak, že nech ľudia ochutnajú moju tortu a potom možno keď už budú mať overené, že to nešidím a torta im chutila, tak zaplatia aj vyššiu sumu keď zdvihnem cenu. Inak mám už aj takých zákazníkov a tí mi nemajú problém zaplatiť hocičo a vracajú sa ku mne, našťastie. 🙂 Ale bohužiaľ sú aj tí druhí, čo stále žijú v tom, že 30E je predsa 1000 korún a to už kto videl dať viac za niečo, čo sa zje za 2 hodiny 😝 😀

anoli85
5. máj 2014

Cukrařinky prosím Vás, nemáte některá recept na borůvkový krém, se kterým jde zdobit? Potřebuji fialový krém pro dceřin dortík k svátku a nechce se mi ho barvit potravin. barvivem.. Jednou jsem dělala jahodový krém podle receptu na dortomanii (rozmixované jahody uvařené s pudinkem + máslo), myslíte, že by to šlo i z borůvek??

akzuzs
5. máj 2014

Dievčence mockrát ďakujem za lajky vždy a moc potešia som Vám vďačná a hlavne za inšpiratívne fotky tie si poctivo ukladám 🙂

aduskatt
5. máj 2014

@halienka a zaplati aj Nemecku cenu?😀