Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
26. mar 2010

Sofi,tak ten pernik je nadherny...ja len v rychlosti pridavam novu tortu... 😝

henikav1
26. mar 2010

alionuska, krasna, akurat som ju obzerala na tom a to som si ani nevsimla ze je od teba 😵 😵 😵

karin.
26. mar 2010

heni, ďakujem 😉

vinka
26. mar 2010

Daniz dík ale už mám kopec receptov na barana.No ja ho chcem tiež ozdobiť bielkom.Ako baran 😀 😀 Ale idem robiť aj zajaca.Mám formu.A ako by som ozdobila zajaca? 😕 Toho idem robiť sestre a dám jej na veniec lebo ten idem tiež piecť 🙂

vinka
26. mar 2010

Baby čo s tým solaMYLOM?Ako ho dám dole z hmoty? 😕

sofi07
26. mar 2010

vinka a suchym stetcom ti to nejde oprasit?

sofi07
26. mar 2010

ali super, krasna je

petaba
26. mar 2010

karin ďakujem za pochvalu 🙂 ja dávam 0,5 l mlieka + 2 zlaté klasy + 450 g masla + kakao 🙂

ja som práve dokončila poslednú tortu na tento týždeň 😀
http://picasaweb.google.sk/peta.ba/MojeNoveHobb...
http://picasaweb.google.sk/peta.ba/MojeNoveHobb...

Ali tortička je krásna ako vždy 😉

sofi07
26. mar 2010

teda, petaba 😀 😀 😀 , supeeeeer 🙂 ten stripter nema chybu 😔

henikav1
26. mar 2010

petaba, konecne ma stripter premieru? 😀 😀 😀

petaba
26. mar 2010

baby ďakujem 🙂
fúúú ale po včerajšku a dnešku mám po 4 tortách aspoň na týždeň dosť 😀 zatial mám na budúci týždeň len jednu slanú ... tak uvidím čo sa ešte naskytne 🙂

daniz
26. mar 2010

vinka, skús zafarbiť kokos a olep toho zajaca farbu podkladu a kokosu si vyber sama - akého chceš.

llumka
26. mar 2010

dievcata prosim pomozte mi najst fotopostup mramorovy potah dakujem
hladala som neviem najst ☹

cessy
26. mar 2010

alionuska torta nadherna.......aka bola vo vnutri???
idem si to precitat na TOM, tam si to hadam napisala 🙂 , idem si spravit chutky 😝

fiha stripter 😀 😀 😀 😀 😀 jakeho pišulaka ma 😀 😀 😀 😀 😀 noooo oslavenkyna sa urcite poteší

petaba
26. mar 2010
alionuska
26. mar 2010

Dakujem vam baby...no mne vcera tiekli nervy pri tych cokoladovych ruzach...moja premiera a asi a naposledy... 😀 😀 😀 Torty bola cokoladovy korpus a karamelovy krem a cokoladovy krem... vaha 4,5kg. 😉
A Petaba,teda stripter sa ti podaril na 1* 🙂

petaba
26. mar 2010

Ali ďakujem 😉

sofi07
26. mar 2010

alenka, ja som ich raz skusala, tiez to nebolo bohvie co, topilo sa mi to, tak som to kazdu chvilu davala do chladnicky. a nakoniec som ich zjedla 😀 😀 😀 ale boli dobre :D. ale mas ich kraasne!

alionuska
26. mar 2010

Sofi,ved a mne...normalne mi z toho tiekol olej a drobilo sa mi to...lamalo a ked som to premiesala a pomackala tak zas to bolo moc lepkave,makke...ale to nebola ta cokohmota s tym sirupom skrobovym...lebo som ho nezohnala ale tuto tortu robila jedna pani a ta holka co som je ju piekla chcela taku istu...a ona mi vlastne napisala recept,ako tie ruze robila...normalny mmf len ked sa topia cukriky tak tam ide varova cokolada a potom kakao a este mandlova aroma..a asi tam som pochybila,lebo som dala tu olejovu z lidla..neviem ci ta mi to cele nepokazila... 😒

henikav1
26. mar 2010

alionuska, no mozno si sa s tym potrapila, ale vysledny efekt je krasny, mna sa tie ruzicky velmi pacia. A este si ich poprasila nejakou perletovou farbou??

vinka
26. mar 2010

No neskúšala som štetcom skúsim.Ale mna zaujímalo načom valkáte hmotu vy a ked na solamyle tak ako ju odstránite. 🙂

henikav1
26. mar 2010

vinka, ja sice nevalkam na solamyle, ale na praskovom cukre, ale keby mi to neslo dole nasucho stetcom, asi by som to presla mierne vlhkou hubkou

vinka
26. mar 2010

No a cukor ti neostáva? 😕

vinka
26. mar 2010

Baby chcem sa opýtať ked si objednávate veci či to už máte zmapované kde je čo lacnejšie alebo je to na jednom.Myslím tie stránky na nete.Ja poznám len tú jednu pečenie je hrou. ☹

henikav1
26. mar 2010

no prave, ak zostane, ja ho zotriem, mam take kocky spongie, co su po vyzmykani skoro suche, tak to jemne utriem tym

pecenie hrou je cenovo fajn, ale aj korunaplus, podla mna ked chces usetrit par eur, najlepsie je lepit si do wordu co chces a potom si porovnat ceny, aspon ja to tak robim, no a ja to este vzdy musim preskrtat, lebo mi vychadzaju vzdy tie prve, astronomicke sumy 😀

vinka
26. mar 2010

A to ako myslíš,že vždy vyjdú tie astronomické sumy.Dá sa kúpiť aj niečo lacnejšie u danej firmy? 😕 A kde si kúpila také špongie.

henikav1
26. mar 2010

vinka, tak to myslim, ze ked si popisem vsetko co by sa mi pacilo, tak mi vyjde obrovska konecna suma, tak potom skrtam vsetko co nie je surne, kym sa nedostanem na nejaku normalnu hranicu. Aj teraz som si toho vypozerala za vyse 400 eur a musela som skrtat 😀 😀 😀
a tie spongie som hladala obrazok na nete, ale zatial som nenasla, ale su to take tenucke hrckate stvorce asi 20x20x 0.5cm, ja s tym normalne utieram stol, lebo mi zostane uplne suchy, samozrejme na tortu vzdy vezmem novu spongiu

henikav1
26. mar 2010