Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
9. mar 2012

@marci2305 dala by sa urobiť aj z menšej. Ja mám takéto v rôznych veľkostiach: http://www.cukrarskedekoracie.sk/product.php?id=10

marci2305
9. mar 2012

@lamps Ja mám presne taký istý..Ale v menšom prevedení..Tak vyskúšam... 😉 Ďakujem..

zanet2009
9. mar 2012

Vím,že jste tady recept na pribináčkový krém dávaly už několikrát, ale mohla bych poprosit o vložení? Nemám čas listovat stránkama a hledat.
Jednou jsem ho dělala a nevím,kde jsem udělala chybu, ale nedal se vůbec natírat, byl strašně tuhý.

simasa
9. mar 2012

@katy1979 Ved to vobec nevadi, ze je ta Maja leskla. To vies len Ty, ze predtym to vypadalo lepsie. Ale fakt je pekna - u tych postaviciek je dolezite, ci sa na seba podobaju, nie ci sa lesknu - spotena je 🙂

katy1979
9. mar 2012

@simasa keby sa leskla to by neva jej sa zacali rozmazat usta fuziky a ocka.

simasa
9. mar 2012

@zlatat Nasa je tiez stale chora. Uz ju ani do skolky nedavam - nema to vyznam, za februar tam bola 2 dni a inac stale chora. Teraz cakame 3 tyzdne a potom sa rozhodne, ci jej treba vybrat nosnu mandlu. A nasi lekari si to tiez vobec nedavaju do suvisu - ze alergici maju oslabenu imunitu. Ale som fakt prekvapena, ako sa to v poslednej dobe rozmohlo - hrozne vela ludi a najma deti ma tieto potravinove alergie a intolerancie.

simasa
9. mar 2012

@katy1979 Aha, to z tej foto nevidno. A neda sa to obtiahnut? Alebo urobit ocka z potahovky a prilepit na tie nakreslene?

katy1979
9. mar 2012

@simasa ta torta uz je prec. to sa mi podarilo o tretej rano spravit taku blbost a o pol osmej uz pre nu boli. snazila som sa to zachranit ale uplne to neslo. kebyze mam aspon hodinu cas urobim novu hlavu

simasa
9. mar 2012

@zanet2009 toto som si ulozila:
2 šlehačky ušlehat do tuha, přidám 2 lžíce moučky cukru (podle chuti), vanilkový cukr, dvě vaničky nízkotučného tvarohu a dva pudinky za studena Creme Olé od Dr. Oetkera.

no a hadam uz by som mohla ist aj tortu dorobit - lenivec 😝

simasa
9. mar 2012

@katy1979 Ja som tiez na seba nastvana, ked si nieco takto sama "poserinkam". Ja Ta asi nemam na FB, ze?

zlatat
9. mar 2012

@simasa a čuduješ sa? Koľko svinstva dávajú do potravín, samé Ečka, koľko bordelu je vo vzduchu, v pôde,... musí sa to niekde prejaviť 😖

katy1979
9. mar 2012

@simasa hmm myslim ze nemas

zanet2009
9. mar 2012

@simasa děkuji a roztírá se na korpus dobře? 😕

simasa
9. mar 2012

@zlatat Je to tak - len odraz toho, co jeme...

@katy1979 A mozem si Ta pridat? 😅

@zanet2009 Asi tazsie, lebo baby pisali, ze je tuhy jak fras - mozno by aj len jeden ten puding (podla toho) stacil.

katy1979
9. mar 2012

@simasa samozrejme ze mozes ked ma tam najdes

jakelina
9. mar 2012

@daniz nejde mi to otevřít ten odkaz, ale už jsem to tam našla v potahovacíh hmotách, děkuju.

zanet2009
9. mar 2012

@simasa super, děkuji, tak já ho vyzkouším znova až zas budu něco tvořit. 😉

jakelina
9. mar 2012

@zanet2009 já do něj ještě přidám zakysanou smetanu nebo bílý jogurt, zrovna jsem ho dodělala a strčiala do lednice. 😉 😀

bzucinka2
9. mar 2012

@b.janka nam to dala doki na zachripnuty hlas presne 🙂

anibas
9. mar 2012

@dadka212 @katy1979 nádherné torty 😵 😵 😵

anibas
9. mar 2012

Tak dievčatá koľko pýtať? Váha 5,3 kg, punčová 😉 😉 robota cca 7 hod.

bzucinka2
9. mar 2012

@anibas ty koki, to si sa riadne nahrala s farbenim, aj by som brala tak ako pytas bezne ... 🙂

daniz
9. mar 2012

@anibas tak 40-45 € určite. Netreba nikoho rozmaznávať 😉 🙂 Je perfektné super sa Ti podarilo.

anibas
9. mar 2012

asi za 45 😉 😉

lusil2005
9. mar 2012

@anibas ja by som pytala 50 urcite

zanet2009
9. mar 2012

@jakelina a jak se ti natírá? taky hůř?zakysanou smetanu,jo? značím si to a uvidím...

janula.h
9. mar 2012

žienky ktorá robila Pištu a jeho kapore???

pristela
9. mar 2012

@zanet2009 ja tiez pridavam este kyslu smotanu

@anibas ja pytam za puncove tak isto ako za normalne, ja mam pri puncovych vacsi stres nez na normalnych, a na aute si sa teda namakala 😉

b.janka
9. mar 2012

@lamps nádherná tortička... v živote sa mi taká nepodarí... možno raz o 100 rokov

marci2305
9. mar 2012

Babule...Za 1,5 kg torty beriete tak okolo 15 Eur? Z koľkých vajec je to potom? Mám objednávku na takú jednoduchu s krtkom Rudkom.. 😉