Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
11. apr 2010

A na akách stránkach?joj chcela by som ale zas dať viac za poštovné ako za formu no neviem,neviem. 😝

nadulici
11. apr 2010

www.cukrarskepotreby.cz ....aspon ta baba pise, ze ho tam maju...ja som to este nepozerala, tak mrkni...

nadulici
11. apr 2010

tak ho tam maju, silik. formy- strana 5.... 🙂

nadulici
11. apr 2010

a vyber je tam teda poriadny.... 😵

henikav1
11. apr 2010

ahojte baby, tak uz som zas doma
vinka ak chces to mimco, kukni sem http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Formi...
tu je dokonca lacnejsie, ja som zan dala okolo 20eur

dm1
11. apr 2010

heni len tusim ze to minco na SR nie je skladom aj v tom linku co si dala

nadulici
12. apr 2010

no ja asi uz viac neporadim, ale baby na tom mmb maju debatu, a vraj je na celej SR vypredany. ☹ ...ale v tom linku, co dala henka je suprova cena, tak tam skus napisat heni, ze ako sa im to vidi a kedy cakaju tovar, ci vobec mas dufat... 😖

nadulici
12. apr 2010

heni ty tam nepis 😀 😀 😀 ...myslela som vinku 😀

anibas
12. apr 2010

Ahoj - no ja neviem, ale vidí sa mi, že sa v tých Formičkách nejak zasekli - už 2 mesiace sľubjú katalog - ja ho síce mám, ale chcela som vidieť či je niečo nové 😒 😒 😒 😒

vinka
12. apr 2010

No včera som písala na tú česku stránku.dnes budem pokračovať v počítaní a vyberaní.som zvedavá kde a čo kúpim. 😀

vinka
12. apr 2010

dakujem vám všetkým za pomoc. 🙂

anibas
12. apr 2010

Dievčatá. chcela by som vyskúšať karamelový krém - spáliť cukor + puding zo zlatého klasu + maslo, ale sa bojím, že bude tiecť - máte nejaké vychytávky ?

beruska2x
12. apr 2010

anibas taky jeste jde - mam to od zdenalicky - uvarit plechovku salka 2 hodinky, pak nechat zchladnout a zaslehat maslo 😉

daniz
12. apr 2010

Ali, no super 🙂 🙂 . Chcem sa opýtať v tých postupoch čo robia na papier tie ozdoby a ružičky z takej hustej hmoty - to je tá
bielková hmota? 😕 😕

hejdita
12. apr 2010

anibas ja som robyla ta ako ty pises cize cukor upalit karamelovy puding a zaslahala som dala som o 300ml mieka menej nez sa obvykle dava do dvoch pudingov a masla dve lebo nemala som doma salko....dobry bol a na buduce chcem skusit este zo salka ci bude vyraznejsi..... 😕

hejdita
12. apr 2010

no a koly comu som pisla som nenapisala no netiekol 😀 bol super.....takze pokial chces zvoli lacnejsiu variantu tak sa toho neboj......ak das menej mlieka tak je to take huste ale netece 😉

anibas
12. apr 2010

Vďaka - takže ubrať hodne mlieka, som si myslela, 2x som robila - prvý krát oráááás, ostala piškota a krém na tanieri vedľa, teraz na marlenku bol celkom dobrý ale aj tak to nebolo ono, našla som recept, len 3OO ml mlieka a 2 pudingy, no uvidím, asi vyskúšam len pre dcéru na meniny, takú malú.

anibas
12. apr 2010

nie orááás- ale otrááás

hejdita
12. apr 2010

ja som davala na dva pudingy 700ml mlieka a na jeden 300 😕 a dve masla...

boldy
12. apr 2010

ahojky, tak som dnes dokoncila moju prvu kvetinkovu tortu 🙂

anibas
12. apr 2010

Boldy - pekná 😵 😵 😵 😵 a z čoho máš tyčinky - tie temnké - sú kúpené, čin robené ?

anibas
12. apr 2010

A ešte si ako farbila ? práškové farby ?

boldy
12. apr 2010

tycinky som kupila a farbila gelovkou willtonkou

vinka
12. apr 2010

Boldy krásna torta.hore na torte máš kliešte rovné?myslím,že niesu zúbkované? 😕 Lebo zvažujem si ich kúpiť a neviem ako to bude vyzerať. 🙂

boldy
12. apr 2010

vinka dakujem, kliestu su zubkovane, ale treba s tym velmi opatrne robit, velmi lahko sa da prederavit mmf

vinka
12. apr 2010

môžeš mi prosím ťa hodiť link ktoré to sú? 😕

nadulici
12. apr 2010

baby tak ja som nieco objednala z pecenia hrou, dnes prislo, ale je to na poste....nestihla som vyzdvihnut ☹ ....takze zajtra sa tesim....vinka ja som si objednala tiez kliestiky, ale rovne, nie zubkate....zubkate su efektnejsie, ale som si povedala, ze najprv skusim s tymito a ak mi to pojde tak neskor skocim do vyssieho levelu a kupim zubkove 😀 😀 ....ved zajtra skusim na potahovke a mozem hodit foto ak budes chciet ako to vyzera.....
uz ani neviem, ale niekto to tak radil, ze naucit sa s rovnymi a potom aj zubkove zvladnem....tak ja radsej takto opatrne na to idem, lebo by ma asi slak trafil, keby som si potiahla, vyhladila a potom roztrhla.... 😅 .....ale su baby aj sikovnejsie, a ako pozeram mam co este zdokonalit- boldy krasna je, a tie kvety su fakt parada....ziraaaaaaaaam.... 😵 😵

boldy
12. apr 2010

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
nadulici< dakujem, aj ja som zvedava ako vyzeraju rovne kliestiky... nuz moje prve lalie, hoci som chcela inu farbu ale nakoniec to celkom dobre dopadlo 😀

nadulici
12. apr 2010

boldy, tak presne tieto som si chcela povodne objednat.... 🙂 .....a akym odtienom si to malovala?

vinka
12. apr 2010

boldy a to ja som si nevšimla,že tieto sú pred tými čo som si chcela objednať. 😉 A to tak pekne ti vyšlo s tými zúbkovými klieštikmi? 😕