Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

icerna
29. mar 2012
icerna
29. mar 2012

@katulkaaaaaa netusim kolko,ale je dost velka (vysoka),robila som mramorovy korpus 3 x a je prekrajovany. No ved aj mne sa to zdalo dost,ale aj vajcia zdrazeli, slahacky,cokolady,maslo,potah,banany,puding....ono sa to nazbieralo.

anibas
29. mar 2012

@janula.h 500ml rastlinnej šľahačky Holé a 3 broskyňové jogurty - všetko Milk Agro - vyšľaháš smotanu a pred koncom pridáš 3 jogurty cca 450ml a prešľaháš - krásne stuhne, vystačí na 4kg torty 😉 😉

janula.h
29. mar 2012

@anibas dikyyyyy ale pod potah neide že?

jakelina
29. mar 2012

@vlada111 kdyby to bylo na mně, tak ty středy květinek udělám z hmoty nebo třeba tou tubičkou, ale zákaznice to chce s těma kuličkama s perletí. 😝

mamina1978
29. mar 2012

@gumkacka1 ja mam taketo ulozene ako inspiraciu z internetu 🙂 😉 😉 😉
snad sa ti niektora zapaci 😕 😀 😀 😀

yamahafazer
29. mar 2012

baby prosim vas ten krem salkovy co je stymi oprazenymi orechami a kavou tak tie orechy oprazene potom len nasekat na drobno a tak dat do kremu ci zomlet uplne na jemno?chcem ho pre nas vyskusat a este do akej velkej torty vam toho kremu vide ?dakujem

peroli
29. mar 2012

@gumkacka1 mám jednu i s postupem.. 😉

marci2305
29. mar 2012

@katulkaaaaaa 😀 To je dobrý improvizácia...Krásna 🙂

peroli
29. mar 2012

@gumkacka1 nebo ještě takovýhle (jsou tam i s těma písmenkama ale ty si můžeš odmyslet.. 😉 ):

daniz
29. mar 2012

@mizulienka tak 8 kg určite ak nie viac

marci2305
29. mar 2012

@icerna Inač je nádherná...Keď si mala náklady 21 Eur. Určite by som pridala aspoň 10-15 Eur za robotu 😉 Menej ako 35 Eur by som nedala. 🙂

daniz
29. mar 2012

@janula.h ja som robila takúto mikassu a bola bombova

marci2305
29. mar 2012

@yamahafazer Ja som tie orechy nahrubo nasekala a také opražila, nechala vychladiť a vmiešala do krému. Nemlela som ich najemno. 😉 Formu som použila 25x25 cm, 3x rozrezala a v pohode, ešte ostalo. Na boky som ho ale už nedávala.

vlada111
29. mar 2012

@jakelina aha, tak potom hej 😖

icerna
29. mar 2012

@marci2305 dakujem,ale na vase torty sa nechytam,no bavi ma to 😉 uz som jej dala vediet ,ze 30 eur 😉

mamina1978
29. mar 2012

@jakelina A keby si urobila jemnulinko ruzove gulicky z hmoty a praskovou perletou stetcom potrela stred kvetinky s gulickou , to by bolo tiez pekne ...ako improvizacia , ked by si predsa len tie perletove gulicky nedostala... 😕 😉

jakelina
29. mar 2012

@mamina1978 když já nemám ani tu perleť, jinak bych to tak udělala. Děkuju, budu muset objednat perleť nebo kuličky, tak to stejně zaplatím poštovné. No co už. 😢

marci2305
29. mar 2012

@icerna Na moje určite áno... 😝 Ja som iba začiatočníčka.. 😉 Tiež pozerám tu tortičky, rady a tipy..a skúšam piecť 😀 Tie tvoje sú nádherné. Moja prvá hmota bola K2 ale už ju nepoužívam. Mala som taký istý problém ako ty. Trhala sa mi a zle sa mi s ňou pracovalo. Teraz používam smartflex a je perfektný aj na modelovanie rôzných postavičiek, kvetov...Držím palec pri tvojích ostatných 🙂

ladydia
29. mar 2012

baby, odložili mi tortu o tyzden, da sa salkovy krem (salko+1,25 masla) dat zamrazit? a co s korpusom...tiež do mrazaka? torta nema byt na zajtra ale o tyzden vo stvrtok 😒

broucek2
29. mar 2012

@erinka83 mám vykrajovačku od PME, ale prodávají je i u šikmookých spoluobčanů a je to přímo na garbery, jen jsem dávala 2 vyrstvy na sebe

katy1979
29. mar 2012

@ladydia salko s maslom nevydrzi v chladnicke? tam sa nema co pokazit ak sa to dobre zatvori. korpus do mraznicky

broucek2
29. mar 2012

@mizulienka tak 25*25 nabo 30*30

ladydia
29. mar 2012

@katy1979 ved to prave neviem...este som neskusala, korpus zabalim do folie a dam do mrazaka,ale s kremom nemam skusenost, no predpokladala som, že ked tam nie je slahacka, mlieko, puding taky by mohol tyzden pockat nie? len som nevedela či staci chladnicka alebo mraznicka

marci2305
29. mar 2012

@ladydia Ja si myslím, že v chladničke vydrží... 😉 Baby tu majú salka predvarené aj dlhšie, aspoň čo som čítala. A nič sa im nestalo. A maslo vydrží určite!

reruna
29. mar 2012

@ladydia salko s máslem klidně stačí v ledničce, záleží na datumu spotřeby u másla...

ladydia
29. mar 2012

@reruna
@marci2305 dakjeeem 🙂

janula.h
29. mar 2012

@ladydia ja si uvarím naraz viac a mám to v chladniče nemá sa tam čo skaziť

ladydia
29. mar 2012

@janula.h ja som ho nevarila, kupila som origos karamelove a vyslahala s maslo, este že som tie korpusy nenaplnila, inak by ma piclo 😠