Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
10. máj 2010

Ahojte,
baby, ktore ste skusene, mozete mi poradit? 😅 Chystam sa na torticku pre moje slniecko k 1.rocku, chcem robit poschodovu, len par detailov by som potrebovala vyjasnit 😀 .
1) kedy davate druhy diel na ten prvy? uz ozdobeny, alebo zdobite na prvom poschodi 😅 ...predpokladam, ze uz potiahnutu torticku...ci?
2) moja najvacsia obava..ako tam suchnut tu druhu cast, aby som si neuprplala prizemie 😕
3) treba vystuzit, aj ked vrchna cast bude pomerne mala torticka? staci len slamky podavat?
Dakujem vopred za rady 😵 ...ak by vas napadol este nejaky vylepsovak, kludne napiste 😀

zdenallicka
10. máj 2010

Niko, potahnu spodni patro, pak na to dam potahnute horni patro.. Zdbom nakonec... Pokud je vrchni parto maly dortik, nevyztuzuju...

lenka.pav
10. máj 2010

robim ako zdenallicka 😉

sofi07
10. máj 2010

po nejakom case som sem zas nakukla, teeeeda, ale ste sa rozbehli baby, super.
nika, ja som robila len jendu poschodovu, dva srdiecka, to vrchne take male, nicim som nevystuzovala a drzalo v pohode. odpoved na otazku c 2: jednoducho ju tam polozit, uz potiahnutu, samozrejme .)
boldy, a co tak torta v tvare kosele s kravatou, decentne, elegantne...skusim najst link niekde, uz to tu ktosi daval
bianca, parada, tesim sa s tebou 🙂, inak vracaju sa mi maily z pecenia hrou :(
sse, tak sa mi zda, ze som niekde videla roit kalu so srdiecka takeho jemneho...

bianca
10. máj 2010

sofi ahoj moja.Ako vracaju?

somjezibaba
11. máj 2010

vdaka za napasmanie 🙂 🙂 tak konecne som sa odhodlala na marcipanom potiahnutu tortu....a podarila sa,prave som skoncila mala som obavu ze to pobabrem.trochu som mala inu predstavu o vyzdobe,ale kedze je to detska torta tak navrchu ma zverinec a po bokoch kvietky,mala bude rano prekvapena.nabuduce budem mudrejsia a dalsia torta uz bude dokonalejsia 🙂 🙂

sse
11. máj 2010

alexxa, sofi ďakujem vám za rady 🙂

sofi07
11. máj 2010

ahoj bianca, jednoducho mi tie maily neprejdu. ale nic to, zavolam 😉

bianca
11. máj 2010

sofi to je divne teda.Ja cakam na postarku aj ked nepredpokladam ze by mi ta nasa zhnila postarka doniesla balicek 🙄

neurologia
11. máj 2010

sofi
ja mam ten isty problem ze im neviem napisat mail-teda vrati sa mi... 😒

inak baby uz ste si niektora objednali z www.cukrarshop.sk ? ako ste boli spokojne s pristupom?

neurologia
11. máj 2010

sofi
uz som tam volala....maju nejaku poruchu...takze im treba zavolat 😉

hejdita
11. máj 2010

ahojte??? prosim chcem sa opytat ....niekto tu robil torticku s namalovanymi tanecnikmi....chcem sa opytat kde je ta stranka...ja by som si chcela nieco take najst a ze si to vyreziem do folie (nie potravinarskej troska pevnejsej ohybnej) a skusim na tortu niekedy......dakujem

sofi07
11. máj 2010

neurologia,vdakaaaa 🙂

sofi07
11. máj 2010

bianca, kazda postarka je ufrflana, je jedno ci postu roznasa alebo sedi za priehradkou. ja sa na poste vzdy len vytocim, 😀 , aj ked tieto balicky mi vzdy donesu domov a velmi rychlo, aby som im zas nekrivdila 🙂

bianca
11. máj 2010

huraaaaaaaaaaaa huraaaaaaaaaaa huraaaaaaaaaaaaaaaaaa.Tak nakoniec ziadna postarka ale ujo z donasky,Neviem preco ale nevadi nie ? Vsetko je doma a svrbia ma ruky 😀

anibas
11. máj 2010

s ups posielajú väčšie balíky a je to myslím lacnejšie - teším sa s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a napíš čo si objednala a či sa oplatí 😉 😉

hejdi: asi musíš ísť dozadu, dávala to henikav lenke

daniz
11. máj 2010

bianca, tak do toho!!!!

bianca
11. máj 2010

ani no ja som prave zaskrtla a zaplatila poplatok len za postu a poslali aj tak cez doruc.sluzbu.Ich preoblem

inak objednavala som Floers sadu od Wiltonu,farby gelovky a piestiky na kvetinky.Farby maju v akcii ked sa berie sada 8 ks

daniz diky 🙂

lucka.adis
11. máj 2010

Ahoj holky, koukám k vám už dlouho a jste neuvěřitelně šikovné... fakt klobouk dolů, dorty máte nááádherné 😵 😵 😵

Chtěla jsem se zeptat, jestli by jste neměli nějaký nápad na dort pro 5ti letého klučinu k narozeninám.

bianca
11. máj 2010

luci skus pozriet na tortyodmamy sk alebo dortyodmamy cz

bianca
11. máj 2010

jej spatne napsane dorty.artmama cz

hejdita
11. máj 2010

ja som hladala ale je to uz niekolko stranok dozadu vela toho nakecame 😀 ale nasla som si uz ...dakujem 😉 🙂

dm1
11. máj 2010

mam dotaz - ked farbite MMF kakaom treba hned pri rozpustani dat do tej vody co sa tam dava? a kolko asi na 1 balicek cukrikov ked chcem taku tmavsiu hnedu?

daniz
12. máj 2010

Ahojte, dm1 ja som robila s kakaom takým práškovým, pridávala som postupne, neviem akú hnedú chceš. Ja so robila takú tmavú, a nerobilo sa s tým moc dobre... 😖 😖 . trochu sa rozsýpala. Ale dala som trošku cery no nebolo to ono. Skús čokoplastelínu
/ak chceš tmavú farbu/ henikav1 dala recept. Pozri dozadu. 🙂 🙂 🙂
No a už sa to rozbehlo : 1 na MDD do ŠKD, a druhá na jún - krstinová. Tak som zvedavá naberám inšpirácie.

Držte palce-nech mi neskončia na hlave 😀 😀 😀 😀

anibas
12. máj 2010

daniz - držíme 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

daniz
12. máj 2010

A ozaj ešte som zabudla, kočky neviete mi poradiť takú dobrú šablónu na písmenká-takú viete, čo aj využijem...ďakujem

bianca
12. máj 2010

daniz nech sa dari a hlavne fot

inak ta abeceda by zaujimala aj mna

vinka
12. máj 2010

Daniz na MDD daj inšpiráciu.Ja by som mojím deťom upiekla. 😉

anibas
12. máj 2010

ahoj vinka 😉 😉 😉
rozmýšľam, že si niečo objednám - no ale kto to zaplatí 😅 , ked robím torty za pánboh zaplať 😒

vinka
12. máj 2010

A čo si chcela objednať? 😉 Vôbec netuším aká by sa hodila na MDD 😝 😀