Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

matuska2810
1. jún 2010

Ahojte 🙂 Neviem, ci to patri do tejto temy, ale skusim. Robite vsetky naozaj kraaaaaaaaaaaasne torticky, a preto by som sa chcela spytat, ci by ste niektora nebola ochotna urobit aj na objednavku kaprika? Keby bolo mozne z okolia Trnavy.. Pripadne ponuky poprosim do IP 🙂

alionuska
1. jún 2010

@matuska2810 ja ti tortick peciem,ak budes mat zaujem... 😉

monika0001
1. jún 2010

ja vás tu už dlhšie sledujem ale len tak po očkom občas.
Musím Vás pochváliť.. ste šikovné.. strašne krásne torty robíte!!!
Držkám vám všetkým palčeky nech sa vám len a len darí..

a neviem či máte túto stránku.. je výborná.. 😉
nájdete tu snáď všetky postupy...

http://www.tortyodmamy.sk/

lenka.pav
1. jún 2010

uf, baby, lienka je dokoncena 😉 Normalne ma to bavilo 😀 Idem si vas docitat 😉

monika0001
1. jún 2010

@lenka.pav - kráásnaaa 😵 😵 😵 😵 😵

lenka.pav
1. jún 2010

monika, dakujem
zdeni, aj mne sa zide ten postup na vlacik, dik, ze si to popisala. je to tak jednoduche a pritom to vyzera tak pracne 😵 . maly cele dni len "vlacik" vykrikuje, mozno mu ho spravim 😉

lenka.pav
1. jún 2010

@anielik, mne sa tvoj vytvor neda otvorit ☹
@alionuska, sa mas, ked mas v rodine maliara. k tym peknym valcekom sa nemam ako dostat ☹ , u nas su sami lenivci v rodine, nikto nikdy nemaloval 😀 😀 😀
@bianca, uz vies, ake pivo a ako ho budes robit?

dm1
1. jún 2010

@lenka.pav krasna lienka 😵 . Ciernu hmotu si ako robila?

alionuska
1. jún 2010

@lenka.pav boze,ta lienka je nadherna!!! Fakt krasnucka torta!!! A krstny z dlho nemaluje...len ja som tam teraz bola a tiez som myslela,ze uz tie valce davno vyhodil,ale on ich mal odlozene,lebo mu to bolo lto vyhodit,ked z sa teraz ani nepouzivaju.... 🙂
A prezrad ako sa ti podarila taka krasna cierna urobit????Cim si potahovala???

zdenallicka
1. jún 2010

Lenko, fakt moc pekna beruska...😵

Ja cernou delam tak, ze si potahovku obarvim hodne dotmava kakaem a pak teprve pouzivam cernou gelovku..🙂

lenka.pav
1. jún 2010

dakujem za pochvaly, velmi ste ma nimi potesili! 😵 . ciernu som robila pridanim gelovky do WI, aj cervenu tak isto. Len som tam musela tej farby dost pridat, az to ma taku tahavu konzistenciu. ale potahovat sa s tym dalo v pohode.

zlatat
1. jún 2010

Ahojte, môžem sa pridať? Tiež pečiem marcipánové torty a strašne ma to začalo baviť. Nepečiem dlho, takže až tak veľa toriet som ešte nenapiekla, no vždy sa nájde nejaká príležitosť.
Nakoľko mi admin zmazal moje fotky tortičiek, tak by som vám ich cela takto ukázať, teda ak môžem 😵
http://zlatusik1.rajce.idnes.cz/Moje_torty/

zlatat
1. jún 2010

@lenka.pav krásna lienka ... prosím ťa, ako si sem vložila fotku?

bianca
1. jún 2010

@lenka.pav jej lienka uzasna

inak toto chcem skusit a dufam ze sa k tomu konecne dostanem http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=53770

vinka
1. jún 2010

Zlatat,že nemáš ich vela ale su krásne.Nieje dôležitá kvantita ale kvalita 😉
Leni tá lienka je prekrásna fakt 😉

bzucinka2
1. jún 2010

@zlatat velmi krasne torticky a ten slimacik nema chybu 🙂
@lenka.pav prekrasna lienka ako ziva 🙂 ako si ju nakoniec spravila z puncoviny?lebo je super hladucka 🙂
@bianca no super napadik 🙂 nech sa ti podari

bianca
1. jún 2010

@bzucinka2 dakujem.Uz sa na to chystam dlho a nikdy na to nakoniec neprislo.V tych podmienkach co mam teraz vazne uvazujem co sa na to zasa nev....

bzucinka2
1. jún 2010

@bianca uz som si ho ulozila aj ja, urobim niekedy svokrovi, on je pivovy 😉

bianca
1. jún 2010

@bzucinka2 no prave ze aj ja chcem svokrovi lebo si u mna objednal tortu na vlastne meniny a sam tak som ho chcela prekvapit 😀

somjezibaba
1. jún 2010

ku dnu deti,moja tretia marcipanova 🙂)

bianca
1. jún 2010

@somjezibaba kraaaaaaaaaaaasna

lenka.pav
1. jún 2010

bzucinka, nakoniec som korpus upiekla v nerezovych miskach a potom som hotovu naplnenu tortu potrela maslom rozmiesanym s dzemom. v podstate tam neboli skoro ziadne nerovnosti 😉 , robila sa mi super, asi zatial najlepsie zo vsetkych

vinka
1. jún 2010

Baby ten pol litrák je super ja som ho robila mužovi a zožal úspech. 😀 😀 Ked mal 30-ku tak sa vytešoval aká som šikovná 😀 😀 😀 A chlapom ku pivku a pol decáku jak fajne padlo také zakúsenie 😀 😀

vinka
1. jún 2010

Somježibaba jaká krásna kittynka fakt krásna 😉

janulabj
1. jún 2010

@somjezibaba ,krasna tortička 🙂 🙂 🙂 veľmi
@lenka.pav a lienka,no fakt jak živá...užasna
ja by som aj piekla,len není komu,skúsim aspoň nejaké minitortičky na nedelu,oneskorene na MDD...

bianca
1. jún 2010

@janulabj tak mozes mne a ja tebe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alex21
1. jún 2010

Ahojte
Kráásne torticky ste popridavali. Normálne radost pozerať. 😵
Ali na tvojich som sa aj celkom pobavila ale mas moj obdiv, tolko tort naraz. Mne jedna zaberie tolko casu, ze by som za vikend stihla maximalne 2. 😅
Ja som na MDD torticku nerobila lebo mojmu muzovi sa nepaci ked peciem, ze je bordel spinave riady a tak 😠 ale ked uz je upecena tak zozerie a povie, ze to zato aby som nenadavala, ze sa vyhodi 😝 Tak ja uz peciem len vtedy ked si niekto objedna a to poviem, ze si zarobim peniaze. To ze sa ich chystam minut na vykrajovacky to mu uz nepoviem 😀 Ved su moje 😝
Teraz budem robit tu krstinovu co som si urobila papucky pred 2 tyzdnami snad sa podari.
tak sa majte, peceniu vzdar 😀 nech sa vam dari 😉

bzucinka2
2. jún 2010

@somjezibaba krasna torticka, prave vcera som nanu nasla postup, ale nemam komu upiect zatial 😉
lenka super napad, najblizsie urobim aj ja nejakemu drobcovi 🙂

petusko
2. jún 2010

ahojte, krasne torty vsetky do jednej! 🙂
ja som si vcera uz zacala robit ruzicky na tu svadobnu, dnes chcem urobit dalsie.
inak ja som zatial robila iba jeden druh, myslim vnutri, lebo som taku spravila raz a vsetkym chutila. a kedze zatial peciem len pre okruh rodiny a znamych, tak inu nechcu 😅 ako pre mna lepsie, lebo to mam uz natrenovane, ale uz by som chcela aj nieco ine skusit 😅

daniz
2. jún 2010

Ahote krááásne tortičky, no a Ali nepracovala si náhodou niekedy v erotickom salóne? 😀 😀 Lebo vieš, keď si taký odborník... 😀 😀 😀 😀 . Babule, prosím súrne o pomoc. Mám objednávku , gelové farby došli tak skúsim práškové /požičané od sestry/
čím sa rozrábajú?Či ich môžem také suché primiešať do MMF, alebo varnej? Prosím poraďte, potrebujem súrne!!!!