Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ivana82
8. jún 2010

Dakujem velmi pekne za odpovede 🙂

vinka
8. jún 2010

Boldy super dík tak sa teším. 😀 😀

alionuska
8. jún 2010

@ivana82 niekedy ani ja nemam cas citat vsetko..l.len prebehnem ocami a kde vidimAli,alebo Alionska,tak to citam...a myslim,ze chybu robis v kreme,ze je bud moc pudingovy..a ak uz chces pudingovy robit,tak ten pding msi byt ozaj extra husty...nenechavaj ho vychladnut,spni tam hned nejake maslo,do takeho horuceho,aby sa ti neurobila korka na vrchu...potom premiesaj a do ostatneho vychladnuteho pridaj ostatne,maslo-alebo margarin...co mas. Ja to robim tak,ze si varim puding z maizeny...alebo aj zo zlateho klasu...to je jedno,.len husty!!!!Na 200g maizeny daj 1,5l mlieka,cukor,vanilkovy cuk a potom tie ostatne suroviny...nech sa ti dari! A nikomu tu nevadis... 😀 😀 k nam tu patri kazdy,komu sa chce piect! 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ivana82
8. jún 2010

@alionuska - dakujem za odpoved, uz budem vediet ako sa spravne opytat 🙂 len sa este chcem opytat, ci som to dobre pochopila - 200 g maizeny s 1,5 l mlieka, cukrom uvarit husty puding, hned ako dovarim pridam ?kolko? masla, premiesam to a je to hotove? lebo som to celkom dobre nepochopila. este raz diky 🙂

daniz
8. jún 2010

ivana 82 ja mám recept na dobrý kávový krém : Uvaríš 2,5 dcl kávy-sypanej. Vyleješ ju /aj s gruntom/ do hrnčeka a rozmiešaš
1 zlatý klas. Uvaríš to-bude to tuhé ako šľak. Po vychladnutí masu vymiešaj s 250 g masla /margarínu/ ja dávam do krémov
maslo-kôli chuti a cukor podľa chuti a krém je hotový.

bianca
8. jún 2010

@daniz normalne s gruntom?

hejdita
8. jún 2010

jeeej dievcata z ineho sudku ale predsa len o peceni to je 🙂
kolko vajec na gulatu formu s priemerom 28cm??? neviete??? tak aby som to rozkrojila len raz a aby to bolo vysoke tak 3cm..... 😕 😀

sse
8. jún 2010

hejdita ja by som dala 8 vajec. Lebo keď robím zo 4 tak má zhruba 3 cm 🙂

alionuska
8. jún 2010

@ivana82 .ale ja tych 200g maizeny davam nie na jednu tort..to budes mat toho vela..neviem aku ides robit...to ti staci menej...toto je zakladny krem.. Ako som napisala...uvarit mlieko s cukrom,potom pridat v troske mlieka tu maizenu,alebo zlaty klas...ako ked varis puding...aby to bolo dooooooost huste... a potom trochu masla,aby sa neurobila koza na vrchu a ked vychladne tak pridas ostatne to maslo,alebo margarin... 🙂 a potom uz len dochucujes..ci orechy,ci kakao,karamel,atd...

alionuska
8. jún 2010

@daniz ja ked robim kavovy krem,tak do toho zakladneho bieleho dam iba kavu sypku..ale my pijeme len kvalitn.jacobs kronung-zelenu.. 😀 surovu,ziadna varena..a to by si mala vidiet...je to ako zmrzlina.Coppa cafe sa volala ,niekedy ju predavali..ale vy mlade si to nebudete pamatat...ta kava ti normalne pusti taku aromu 😵 😵 😵 mnaaam.... 😀 😀 😀

alionuska
8. jún 2010

tak tak.sse dobre pise.8 vajec. 😀

anibas
8. jún 2010

@alionuska my mladé 😀 😀 si pamätáme Copa caffe a Fragola Limone 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

alionuska
8. jún 2010

@anibas no si ma prekvapilaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 a ja ,ze len ja som tu taka stara korčula!! 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
8. jún 2010

@alionuska neboj - ja som staršia o rok 😅

ivana82
8. jún 2010

@alionuska - bolo my jasne, ze to nebude len na jednu tortu. Na nedelu sa chystam robit take nieco ako stupne vitazov, no vo farbach Slovenska - biela, modra, cervena (manzel, svokor, syncek - rozostavene podla veku). kazda bude mat tvar kruhu aj s cislom (mne sa to nezda, no manzel to tak chce). len neviem ako ozdobit vrch, poradis mi nieco?

ivana82
8. jún 2010

jezisi, az teraz som si vsimla...opravujem - bolo mi jasne... ospravedlnujem sa 😀 😀 😀

zdenallicka
8. jún 2010

A ja, kdyz varim pudink nebo skrobovy pudink (mleko a maizena nebo solamyl), tak si na jeste horky pudink dam mikrotenovy sacek nebo folii a necham vychladnout... nemam tam zadny skraloup..🙂 Ale diky, Alia Daniz, za ten recept s kavou - to je bozi...🙂 Ja kavu miluju a Martas taky, takze kavove kremy jsou u nas vitane..🙂

vinka
8. jún 2010

@alionuska to čo je stará korčula. 😀 😀 Kto spadá do tej skupiny?myslím ktorý ročnik. 😀 😀 😀

alionuska
8. jún 2010

@vinka ja som rocnik 1974...ako vino-cim starsia ,tym lepsia... 😀 😀 😀 cukrarka??? 😅
@ivana82 a myslim,ze ten napad je dobry.tie stupne vitazov..a neospravedlnuj sa za chyby..robime ich vsetky...mne na klavesnici vynechava pismeno "u" a a tiez niekedy napisem somarinu..tak lez odoslem,radsej kontrolujem co som napisala....nech som neni za neinteligenta! 😀 😀 😀 ja by som na tortu dala tri postavicky...dedko,manzel a syn..kazdeho na jeden stupnik🙂

vinka
8. jún 2010

Jáj a 1979 už nepatrí do tej kategorie? 😀 😀

sisa.b
8. jún 2010

@vinka vinka, urcite ano, aj ja tam patrim 😝 😀 coppa cafe si tiez pamatam, no moj favorit bol polarkovy sneh a capovana zmrzlina zo stroja 😀

zdenallicka
8. jún 2010

Alionusko a kdyz delas ten krem z 200g maizeny, tak kolik masel s tim slehas? 4?

benjik
8. jún 2010

tak já jako ročník 1987 bych tu asi měla šoupat bačkorama,když se tu baví dospělí.

vinka
8. jún 2010

@benjik 😀 😀 😀 😀

vinka
8. jún 2010

Ale ten polárkový sneh som mala aj ja rada a ešte zemiakový cukor mam ale toto už asi nieje teraz 😀 😀

alionuska
8. jún 2010

jaaaaaaaaaaj,aka nostalgia? 😀 😀 ze polarkovy sneh a aj ruska zmrzlina,ale ta originalna z ruska...mnam... 🙂 No
@vinka aj moj drahy je taky rocnik ako ty... 😀 😀
@zdenallicka ja ti ani neviem...podla potreby... 😀 😀 aby to nebolo samí margarin a maslo...ale take mnam..a uz som nejaka zdeformovana,lebo stale pisem mnam mnam... 😀 😀 😀

benjik
8. jún 2010

Ali,ty jsi jako moje 11. měsíční dcera,ta taky pořád dělá mňam mńam.
Jo holky polárkový sníh,ten se špatně shání,u nás ho má jen jeden obchod a to tu máme 3 supermarkety,2 hypermarkety a další se staví.

alionuska
8. jún 2010

@benjik ale aj tak..už to neni to,čo to byvalo... 😔 myslim,ten polarokvy sneh a ine veci...dnes kazdy na vsetkom šetri..a potom sa to odzrkadli aj na kvalite.... 😖

boldy
8. jún 2010

@vinka tu je ta slubena plnka: 1 teglik kyslej smotany, 5PL prask. cukru, stava z 2 citronov, 1 teglik smotany na slahanie, 1 balicek zelatinoveho stuzovadla Postup> kys. smotanu vymiesam s pras. cukrom a citronovou stavou. Smotanu vyslahame a zamiesame do kremu. Zelatinove stuzovadlo pripravime s vodou podla navodu na obale a primiesame do kremu. Krem natrieme na korps, nechame v chladnicke na 2 hod. navrch su dobre jahody a zelatina

vinka
8. jún 2010

Boldy a môže ísť aj medzi korpusy?Do poťahovanej torty 😕