Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
9. jún 2010

hlavne mam hmotu desne zaprasenou od cukru ☹

hejdita
10. jún 2010

ahojky holky 🙂
tak muzu potvrdit ze MMF je z trochou tuku lepsi 🙂 neni takova sucha a kdyz se vali na solamylu tak tak rychlo neztvrdne 🙂 aspon mne sa to tak jevi a je dobre tam dat do jedne davky i lzici sirupu ci uz kukuricny neob psenicny to je jedno 🙂 je to pak pruznejsi

jinak ja mam zase dylemu nevim jakou farebnou kombinaci na svatebni dort mam zvolit 😒 nechcu to nijak prepatlavat chci ho ulelat spise jednoduchsi protoze mam ty nove kiticky tak spise to poseju tyma kytickama a jenom tu natlacnou listu ale v jake farebne kombinaci fakt netusim .... uvidim jak bude vypadat ta bila kdyz to nevyvalim na 2mm ale na 4 urcite to nebude tak prosvitat.... no jakou by ste volili vy???? kdyby ste doma meli zlatozlutou gelovku cervenou gelovku a pak prachove zlata stribrna a bila perletove ??? a jeste muzu fialovou..... ale i tak nevim napadla mne kombinace fialovo stribrna ale nevim ci mi vystaci ta prachova farba na cely dort.....nebo jenom na ozdoby ale asi ne stribrne kyticky asi ne takze spise fialove jenom doplnky....
myslte ze ta mala tubicka postaci??? ja nevim a nechci mit dort napul stribrnej a napul ne..... 😒 fakt nevim su v rozpacich ..potahovat budu az zitra a dodelavat protoze si pro ni prijdou az po pate vecer takze casu bude dost...

anibas
10. jún 2010

@smudlinka10

skús pozrieť
www.tortyodmamy.sk

je tu veľa receptov - tak snáď si vyberieš pre teba najvhodnejší - môžeš hľadať nadstavovaná piškota od Bohuša a krém vaječný a ešte falošný parížský krém - to sú asi základné a od toho sú potom odvodené rôzne variácie

zdenallicka
10. jún 2010

Hejdi, udelala bych bily, k tomu fialove ozdubky a nejakou kyticku sem tam postribrit..🙂

zdenallicka
10. jún 2010

Hejdi, inspiro..

zdenallicka
10. jún 2010

Hrozne se mi libi ten kulickovy a ten ruzovy se stribrnymi puntiky..🙂 Urcite by se hodilo udelat ho fialkovy a k tomu stribrne puntiky..🙂 Kdybys chtela dalsi inspiraci, napis si, ulozenych obrazku mam moc..🙂

anibas
10. jún 2010

@hejdita tiež niečo pre inšpiráciu - nie je moja 😀 😀 😀 😀

hejdita
10. jún 2010

@zdenallicka dekuju ja prave kdyz sem delala svatebni tak sem to asi moc nyvalkala ten potah a ten krem nebyl tak jak je byly ale byl do zluta jak byl krem jak to prosvitalo......a to sa mi nelubilo chcem to vyvalkat na hrubsie ale bojim sa ze to nepojde ved ho mam vysoky tak 25cm 😕 dava sa vobec taky vysoky ???? a netusim ci mi vydrzi pekne rovno ....som hodne poliala korpuse..... 😒 😔 slamkami to urcite vystuzim ale nedam ich tam len 6 ale asi 12 .....aj ked to bude len dvojpatrovy ale bude tazky to viem uz teraz takych 8-9kg bude mat......

hejdita
10. jún 2010

a
@zdenallicka nemas tam nejaku fotku kde je ta natlacna lista a jemne zdobenie aby som si vedela predstavit....skus sa pozriet 🙂

zdenallicka
10. jún 2010

Hejdi, neco je tady, pokud natlacnou listou myslis tu vec dole..🙂

zdenallicka
10. jún 2010

Ale docela dost se mi libi tohle.. misto listku by sla udelat nejaka krajka...

zdenallicka
10. jún 2010

A ja budu delat taky aspon 25 cm vysoke jedno patro.. bude to toto.. a taky mam strach, jak to potahnu a jak to bude drzet... 🙂 😅

myslim, ze vyssi korpusy jsou hezci..🙂

http://www.flickr.com/photos/stephaniescakes/40...

smudlinka10
10. jún 2010

@anibas děkuji, hned se tam kouknu 🙂

beruska2x
10. jún 2010

@hejdita diky za typy 😉 ted uz ji mam hotovou tak to snad zvladnu a aspon vim pro priste 😉 aspon mam nadeji ze to bude lepsi 😀

daniz
10. jún 2010

Zdeni tak som sa Ti pozrela na ten kávový krém. Uvarená káva 2-2,5 dcl, NEPRECEDIŤ !v nej uvariť 1 zlatý klas-nechať vychladnúť. Vymiešať 2 žĺtka , 250 g masla, 150 g pr.-cukru....a je hotovo 🙂 🙂
Napíš ako sa Ti robilo s tou želatínovou poťahovkou pls.

benjik
10. jún 2010

Holky, prosím vás, kdysi jste si tu předávali recept na punčový dort. Máte ho někdo,prosím?

beruska2x
10. jún 2010

Puncove rezy - 6 vajec, 180g praskoveho cukru, 180g polohrubej muky, 1 kavova lyzicka prasku do peciva, 0,5dl vody, papier, muku a tuk na pripravu plechu. Plnka - pikantny dzem (ribezlovy), 0,5dl ovocneho sirupu (zahradna zmes), 0,2dl rumu. Poleva - 100g praskoveho cukru, 1-2 PL vriacej voy, cervene potravinarske farbivo (nalepsia je tekuta - 2 kvapky), 1 PL citronovej stavy.
Na velkom plechu upecieme bledu piskoty, ktoru po vychladnuti rozrezeme na 3 pasy. Jeden diel natrieme dzemom, prilozime druhy diel, ktory dobre pokvapkame puncom pripravenym zmiesanim sirupu a rumu. Povrch cesta potrieme znovu dzemom a prilozime treti diel. Mucnik na 2-3 hodiny zatazime a potrieme ruzovou polevou (cukor dobre vymiesame s horucou vodou, pridame citronovu stavu a potravinarsku farbu). Mucnik krajame na 2cm siroke rezy. Dobru chut

Zo skusenosti radim piect piskotu na papieri, aby sa spodna piskoty dala dobre dat dolu, lebo potom tazko vsakuje lekvar a rum do kolaca. A davat dolu spodnu "supku" nozom je dost neprakticke, lebo je z toho akurat vela omrviniek, ktore zabordelia cukrovu polevu

daniz
10. jún 2010

Baby, mám boja, mám objednávky a pokazil sa mi asi termostat na rúre, Dnes príde opravár-som zvedavá koľko vycálujem 😠 😠 -. Keď sa darí, tak sa darí... 😖 😖

beruska2x
10. jún 2010

ja budu pict vecer Dobos ale v tomhle teple asi zhebnu ☹ jsem skoro rozhodnuty malymu dort k narozkam koupit, v srpnu to potece jak blazen uz vubec a ty nervy 😀 😝 zrovna jemu bych to zkazit nechtela 😅

zdenallicka
10. jún 2010

Daniz, ja uz si ten tvuj kavovy krem opsala, kdyz jsi ho komusi predevcirem psala... ale i tak moc diky..🙂

benjik
10. jún 2010

@beruska2x děkuju moc

benjik
10. jún 2010

Tak mám za sebou půl dne u trouby,dělám 3 dorty a 2 mini,dnes ještě naplním a zítra potahuju a zdobím. A nejradši bych se cákala v bazénu s malou, v těhle vedrech.

hejdita
10. jún 2010

tak a ja mam uklizeno 😀 a dort pro klarku snad jeste dneska stihnu dodelat a zitra mam volno na tu svatebni jenom jako nevim fakt jak ji prenesu na novy papir kor ji skladat na zdobeny 😲 no bude to makacka na zpoteni.......navic premyslym ze urezu dva kartony k slepim to k sobe nejak a obalim balicim papirem a bude to a mozno to tak dam i do lednice uz slozene....co vy nato??? bude to lepsi nez to skladat nez si proto prijedou asi ze??? i kdyz sou to znami 😕

beruska2x
10. jún 2010

@benjik neni zac 😉 budu je delat pristi tyden 😀

ja ted dopekla dobos, jdu zehlit a jsem pomalu pecena taky 😝 pristi tyden ty 2 dorty asi padnu 😲

vinka
10. jún 2010

Ahojte baby.Nestíham vás čítať.Ako to vy stíhate.Piecť,deti,domácnosť no klobúk dole ste šikovné.A to ja nepečiem vo velkom.Robím teraz jednu tortu na víkend ale nemôžem vám hodiť foto ani povedať viac.Poviem a hodím až v nedelu alebo v pondelok. 😀 😀

hejdita
10. jún 2010

tak dort pro Klarku je hotovy....neni uuuplne podle mych predstav ale sni se i tak 😀

dm1
10. jún 2010

hejdita krasna ovecka!

ja som prave dorobila leva Alexa z madagaskaru... ufff na tom fotopostupe to vypadalo tak jednoducho a ja som sa akosi nevedela pohnut dalej ked som mala hrivu hotovu. esteze som len hlavu modelovala a lev bude z travy vykukat inak neviem neviem. este zirafa a zebra a je to! robim si ich 2 tyzdne vopred na neterkynu tortu lebo som tak planovala ze ked sa mi nepodaria postavicky urobim nieco ine tak aby bol cas si to rozmysliet

hejdita
10. jún 2010

no aj mne sa zdal fotopostup na ovcu lahky a ono vobec 😅 😕 😀 😝

a potah s amiuz nechce robyt bude moc vadit ked si ho urobim zajtra kedze zajtra potahujem??? mne uz sa fakt nechce este nez som pradlo povesala aby som si odpocinula od kuchtenia v kuchyni a uz je tolko hodin.....
no bude musiet to nevadit no co uz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dobru noc ja neviem kedy pojdem spat mozno az pride moj muz z BB okolo pol druhej druhej.....
este raz dobru noc aj ked myslim ze tu uz nikto asi ani neponocuje ako ja 😝 😵 😅 😀 😀 🙂

dm1
10. jún 2010

hejdita ja ponocujem tiez 😉 ale uz idem zalahnut. Ja si potah robim vzdy ten den ako potahujem vlastne chvilku predtym. urobim, vyvalkam a idem na vec 😀 . Len postavicky vzdy modelujem zo zbytkov

dm1
11. jún 2010

inak vcera som si v kauflande kupila take obycajne detske noznice co ozdbone strihaju za 45 SK a super s tym ide strihat potahovka! urcite vyuzijem niekedy a je to super cena. Este asi kupim jeden vzor