Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
22. jún 2010

ali dakujem od teba ako proficky si to velmi cenim a vdaka aj tebe Heni. Ved ty si ma na nu najviac presviedcala. 😉
Inak to ma byt dunajsky kapor Sazan. Ja som hladala obrazok na nete a nasla som taky do zlatohneda. Ale vraj oslavenec je odbornik na dunajskeho kapra tak, ze mi da urcite vediet ako sa podaril. Teda on to dostane ako prekvapenie. 🙂

vinka
22. jún 2010

@alex21 krásny kapor.No ja som zvedavá ako dopadnú moje Kittynki 😕

benjik
22. jún 2010

@beruska2x ten první je jak z látky,no u toho druhého jsem akorát dostala chuť na maso 😀

@alex21 nádherná rybka,krásně vystínovaný

zdenallicka
22. jún 2010

Alex, ten kapr je skvělý!!! 🙂

A já bych si očičko nebo prstíček klidně dala... aspoň by mě překvapila chuť..🙂 Když něco vypadá jako vajíčko, očekáváte chuť vejce... když vidíš oko, čekáš, jak bude chutnat... 😉

beruska2x
22. jún 2010

@alex21 nadherny 😉 fakt jsi machr ten tvar je 😲

@zdenallicka teda ty jsi expedimentator 😀 cervika taky mnam? 😀

@benjik no nad nekteymi mi zustava rozum stat jak to udelali 😉

sloniiicek
22. jún 2010

@alex21 - aj ty si bola na tom stretku v Senci???

zdenallicka
22. jún 2010

Beru, klidně...😉 I žížalku... 😀

beruska2x
22. jún 2010

@zdenallicka 😀 ja si to myslela 😀 fuuuuj 😀

alex21
22. jún 2010

joj babenky dakujem. Tak ma to tesi ked sa vam paci. Dufam, ze sa bude aj oslavencovi.
Slonicek ano bola som. 😉

alex21
22. jún 2010

@sloniiicek este ma napadlo ty si sa ma raz nepytala na TOM na ananasovu plnku. Ja nejak nestiham vsetko sledovat a na vsetko odpovedat. 😅

daniz
23. jún 2010

Ahojte, tak krstinová sa nekoná, je odložená pretože kámoškina dcérka - čo ju mali teraz krstiť je v nemocnici - chúďatko malé - má silný zápal tak má infúzie. tešila som sa, no zdravie je prednejšie - o tom nie je pochýb!!!
A tie morbidné torty - myslím že šikmáči sú tak vela a presne uletený, a tá kočka si asi berie príklad od Lady gaga.Hlas vynikajúci, pesničky tiež, ale nemôžete sa pozerať na klipy......myslíte si, že to nemá v hlave v poriadku...

beruska2x
23. jún 2010

@zdenallicka tak jsem koukala na ten obchod a bude me to stat hafo penez, maji tam moc pekne veci 😀 "nastesti" manza prisel s tim ze "nutne" potrebuje neco na kolo, tak to vezmu pri jednom 😉

sloniiicek
23. jún 2010

@alex21 - vies ze si ani ja uz nepamatam. 🙂 chi chi. tiez spatne vsetko nestiham pozerat. 😀

zdenallicka
23. jún 2010

Beru, taky nechávám poravidelně kolem litříku... 🙄

beruska2x
23. jún 2010

@zdenallicka tak ja ted jednorazove 1510,- a to jsem se drzela 😀 a to ten dort maj hned sezranej 😀 nojo no... hlavne ze me neco bavi 😀

bzucinka2
23. jún 2010

fuuuj ake morbidne torty 🙂
ja som robila vcera puncovy zakusok a je mnamky som rada ze sa vydaril, kedze tortu som uz nestihala upiect popri detoch 🙂
alex krasny kapricek 🙂

zdenallicka
23. jún 2010

Beru, ale zase ti to zůstane..🙂

beruska2x
23. jún 2010

@zdenallicka to ja vim, ja nelituju to ne, mam radost, koupila jsme krasne vykrajovatko co tam maji na pernik, slepicku, soba.. mam uz kapra a jine a budu s malym pict na vanoce, letos budeme mit originalni cukrovi 😉

zdenallicka
23. jún 2010

Doporucuju i www.ceske-formicky.cz - pan tam ma moc krasne veci..🙂

beruska2x
23. jún 2010

@zdenallicka jj koukala jsme tam, ja mam docela jich uz dost a jeste kouknu az budou zase u nas podzimni a vanocni trhy, tam vzdycky jich maji hafo a peknych 😉
a koupila jsem si barvy, tak jsem zvedava....

sloniiicek
23. jún 2010

@alex21 - hej, teraz som to nasla, robila si krstinovu tortu modru. a pisala som, ze ako si robila ananasovu plnku? ze ci mi mozes dat recept?

anibas
23. jún 2010

pekný deň - tak som skúšala tvoriť orchideu - ešte ju musím zdokonaliť - našťastie nejde na tortu, len na domácu spotrebu 😀

zdenallicka
23. jún 2010

Anibas, ta je kráááásnáááá!!!! 😵 Máš i postup?

nadulici
23. jún 2010

anibas, waw.....ako ziva, kraaaaaaasna.... 😵

henikav
23. jún 2010

@anibas, to vazne nie je ziva orchidea???

anibas
23. jún 2010

dám spať Filipa a prídem 😉

nikanika28
23. jún 2010

cafte...tak ja dnes finisujem s tortou, este nejake upravy a hotofo...bude to len taka jednoducha, tak snad sa bude pacit, je to pre rodinu z manzelovej strany 😕
Ani...no ta orchidea je bozskaaaa 😵 😵

anibas
23. jún 2010

Ďakujem a tu je postup
http://kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/4736.htm...

a ešte som si podľa obrázka zväčšila - prekreslila na priesvitný papier šablonu a podľa nej vyrezávala z MMF, podľa živých kvetov na webe trochu upravila ten stred kvetu - a prachovkami dofarbila
Chyby : biele orchidei nemajú také špicaté spodné lupienky, aj žilkovanie je improvizácia, aj farba - a šak to až tak nevadí či hej ?

alionuska
23. jún 2010

@anibas aj ja by som povedala,ze je ziva...neskutocne nadherna orchidea..na nej uz nie je co zdokonalovat!!!! 😉 😉

alionuska
23. jún 2010

@anibas tak si prave objavila novy dru! Vies ty kolko je na svete druhov orchidei??? A niektore este nemaju ani meno!! Tato tvoja sa bude volat Anibasus orchidei 😀 😀 😀