Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucinka
3. okt 2012

@florentina dala som ju hneď na tortu, nebrali ju ďaleko... ale tú čo budem robiť v novembri vezú do Viedne, a tam sa obávam toho prevozu... 😅

lindauciatko
3. okt 2012

Ahojte, peciete niektora taketo uzasne torty v Leviciach? Dakujem

nikalv
3. okt 2012

meninova pre manzela..... :D

daniz
3. okt 2012

@mamina1978 to je celkom dobrý nápad 🙂

jakelina
3. okt 2012

@mamina1978 jsem doma a dodělala jsem tu pusinku a tykadýlka, tak vypadá s nimi líp. Dík za tip, já jsem se honila ráno, než jsem jela do práce, tak jsem ji tak chudinku odflákla, teď vypadá líp.
Ještě, že tě tu mám. 😉

mamina1978
3. okt 2012

@jakelina Krasnulinka....... jemna, nezna.... aaach ...... 😵 😵 😵 😵 😵 ukladam 😉 🙂 😵 😵 😵

pipka
3. okt 2012

@jakelina no hned je krajsia 😵 😵 😵

zuzana124
3. okt 2012

baby dlho som tu nebola a vás dočítať tak to by som asi nezvládla 🙂 ... tak aspoň idem popozerař vaše nové dielka 🙂
@jakelina jeeeej tá je rozkošná

jakelina
3. okt 2012

@mamina1978 ještě štěstí, že mám takovou práci jako mám, že můžu většinu stihnout doma a když musím do kanceláře, tak ale s malým, protože mi ho nevzali do školky. Už mám z toho kolikrát nervy, tahám ho na poštu, všechny úřady, většinou, když mám nějaký důležitý telefon, tak chce kadit a řve Už jséééééééééééém. Pracuju měsíc a už začínám šedivět. 😀 😀 😀

zuzana124
3. okt 2012

Inak baby ja som už s pečením skončila, lebo už 4 týždeň zarezávam v práci a na pečenie mi neostáva čas, keď tak len fakt pre veľmi blízku rodinu. Ale tu sa vždy budem rada chodiť pozerať na vaše dielka 🙂 Možno na druhej materskej sa ku pečeniu znovu vrátim 🙂

mamina1978
3. okt 2012

@jakelina To poznam velmi dobre .... 😅 😅 😅 😅 😅 Ja beriem mojich dvoch najmensich tiez vzdy so sebou do firmy. A tiez beriem aj domov pracu , a obcas hodim DOMA nocnu. Lebo ked ty mali spia , stihnem to rychlejsie a v klude 😉 🙂
A ako naschval ,ked telefonujem , tak potebuju na WC alebo su prave straaaasne hladny,ci smädny 😅 😅 🙄 😀 😀 😀
No co uz , uzivajme si ich ,pokial su malicky.....ved to nie je nastalo, za chvilku su sebestacny a my to mame potom aspon o kustik lahsie.
Tak Majka do bojaaaaaaa 😎 😀 😀 😀 😀

jakelina
3. okt 2012

@mamina1978 já si jenom představuju ty lidi na druhém konci teleonu, co si musí myslet. Většinou se začnou smát a je to v pohodě, ale když volá nějaký bl.., tak já jednou rukou dělám poznámky na nějaký papír co mám pro ruce a druhou utírám zadek 😀 😀 😀

mamina1978
3. okt 2012

@zuzana124 jeeeeej gratulujem k tehulkovaniu 😉 🙂

mamina1978
3. okt 2012

@jakelina Som veeelmi rada,ked teraz viem, ze nie som sama s podobnymi stresovymi situaciami 😉 😀 😀 😀 😀

muffinka8
3. okt 2012

Prosim vas, aky tvaroh pouzivate do pribinackoveho kremu? Myslim konkretnu znacku a typ. Ze skusim aj z inych, lebo ja z tych nazvov neviem vyjst. Napisu jemny a same hrudky to ma. Zatial som skusala len z Lidla, taku 250 g tehlicku co je.zabaleny ako maslo.

jakelina
3. okt 2012

@muffinka8 z Lídlu ve vaničce tučný.

jakelina
3. okt 2012

@zuzana124 taky gratuluju k těhotenství 😉 To buď ráda, že máš práci, protože jako těhotná to se špatně něco hledá.

eliska22
3. okt 2012

@zuzana124 gratulujem k tehotenstvu 🙂 ja tiež zarezávam od pondelka v práci a veru už aj hneď idem piecť, dcéra má meniny v nedeľu 😉 snáď to zvládnem a budúci týždeň pečiem dobrej kamoške tortu a ešte som zobrala jednu malú, lebo ma prehovorili, ale neviem ako to zvládnem 😝

aduskatt
3. okt 2012

@muffinka8 kflnd, plnotucny cerveny 250 g, vo vanicke

aduskatt
3. okt 2012

babulky, aku mate skusenost s eshopom sikovna mama? vo stvrtok som robila objednavku a stale tu nemam tovar☹.sice som dala poslat postou, ale posta trva dva dni, takz som ratala, ze uz vcera bude zlty listok a prdlajs.................ani dnes nie je a ja potrebujem robiiiiiiit☹

nikalv
3. okt 2012

A este jedna...... 😵

wera.g
3. okt 2012

@nika222 ja ich dávam v celku, najprv dám na korpus krém a potom dám maliny celé 🙂 teraz som ho robila do šachovnice a všetkým ževraj mooooc chutila, ja ju mám tiež veľmi rada 🙂

janula.h
3. okt 2012

baby z Levíc a okolia ,ktorá ste taaaam ?? @lindauciatko je moja kámoškaaaa dikyyyyyy

zuzana124
3. okt 2012

@jakelina mala som to šťastie že mi držali moje miesto v práci a vlastne do práce som nastúpila už tehotná a vzali to v pohode, tak som rada že to takto vyšlo 🙂
@eliska22 ďakujem, tak to budeš mať toho veľa, držím palce aby si to zvládla 🙂
@mamina1978 ďakujem 🙂

zuzana124
3. okt 2012

@aduskatt ja som si tam raz u nich objednala kurierom a keď mi objednávka neprichádzala tak som tam zavolala a tá pani sa mi ospravedlňovala že akosi zabudli na moju objednávku 😝 Určite tam zavolaj a spýtaj sa či ti to už poslali. 🙂

rapunzel1
3. okt 2012

@mariann2 a keby si jej dala možnosť zmeny, ukázala jej ako by to mohlo vyzerať, keby to bolo trochu inak ako chcela a možno sa chytí, niekedy si to nevedia vôbec predstaviť a až v reále zbadajú, že iná varianta je krajšia

yamahafazer
3. okt 2012

@aduskatt ja mam len dobru skusenost,ale ja davam vzdy kurierom lebo objednavam hmotu a hned to mam na druhy den doma najviac dva dni ak by to travalo,ale fakt mi to zatial hned poslali

aduskatt
3. okt 2012

@yamahafazer kurierom aj ja zvyknem, ale teraz som objednavala S TYM, ZE MAM DOST CASU, TAK NACO PLATITI POSTOVNE VYSOKE, KED MOZEM USETRIT PAR eur...........ja som ratala, ze ked to v piatok poslu, tak posta trva dva dni, tak utorok je to tu.asi idem patrat po zasielke

pristela
3. okt 2012

@aduskatt a ako vies ze posta trva dva dni ? ked ti to posielaju balikom 1.triedou ta trva od 2 az do 7dní , ak bez 1.triedy tak aj 14dni

aduskatt
3. okt 2012

@pristela dobierka je datum podanie plus dva dni.............overene na poste.......aspon tak mi na poste hovorili a vzdy to tak bolo....posielam dost casto