Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
9. aug 2010

@petusko jj, ja mam nedobru skusenost, vcera som stornovala objednavku a takuto odpoved som dostala:

Dobrý deň.

Ospravedlňujem sa za nedodanie tovaru.Vaša objednávka bola požadovaná ambulantným rozvozom,ktorý máme limitovaný objednávkami na daný smer a jej hodnotami.Žiaľ,v danom meste máme veľmi málo objednávok.Vedľa Dubnice chodievame často,no vačšinou vo večených až nočných hodinách.(20-22,00 hodine) a to sa už nepatrí "otravovať ". Vašu nevybavenú objednávku samozrejme s ľútosťou stornujeme.Ak by Ste mali v budúcnosti záujem,vieme Vám tovar doručiť i poštovou dobierkov,kde si viete poštovné vykompenzovať našimi nižšími cenami,prípadne zľavami.S pozdravom,Ing.Stano Stanislav,Koruna Plus,s.r.o.Levice.

k tomu musim dodat len tolko, ze som mu viackrat telefonovala a hovorila som mu, ze to mozeme zrealizovat aj o polnoci. a viackrat mi slubil, ze - koncom tyzdna asi pojde okolo a ak nie, tak mi to posle postou. minuly tyzden som ho vyslovene ziadala, nech to da do posty, ze uz nechcem cakat a slubil, ze rano to bude odoslane... vcera som celu objednavku zrusila 😒
citala som na TOM, ze sa mu neoplati chodit pri nizsich objednavkach (mala som to cca za 25€), ale ked objednas nad 100, tak to mas doma skoro hned. co k tomu dodat 🙄

sisa.b
9. aug 2010

@petusko a kludne si mohla zavolat do t-fornaxu, oni chodia casto na tovar a stane sa, ze to na nete nemaju aktualizovane. a co sa tyka postovych zasielok, tak su najrychlejsi

bzucinka2
10. aug 2010

@nikanika28 predava sa aj mensie balenie u nas po kile a maju aj stranku
http://www.korunaplus.sk/inshop/ a ja mam s nimi dobre skusenosti 😉
@vinka a hodis mi foto a recept? dakujem 😉
@benjik dakujem 🙂

vinka
10. aug 2010

@bzucinka2 No ja som mala foto v pc a ten je teraz pokazený tak ti nepomôžem.Ale postup som chlieb orezala do okrúhla naplnila.Natrela kažfú časť pomazánkovým maslom a naplnila salámou,vajíčkami uhorkami čím chceš.Potom som to ako tortu z vrchu potrela maslom pomazánkovým a roztopila syr vo vriacej vode.A vyválkala.Obtiahla pohár a na konci dala párok špáratkom prichytila ako ručku.Vrch tú penu som urobila bielym maslom pomazánkovým.A na pohár som dala štítok z flaše a okolo som ozdobila porom uhorkami a tak. 😉

bzucinka2
10. aug 2010

@vinka dakujem a ten syr treba najprv nastruhat a tak dat doztopit? 😉

petusko
10. aug 2010

@sisa.b ta korunaplus ma sidlo v leviciach? ja nemam lv daleko, aj tam chodievam.
no nevadi, uz som objednala, uvidim, kedy to pride.
dnes idem k nasim do piatku, potom blesk domov upiect tortu a v sobotu naspat 😅
chcem si tam vymodelovat nieco, netusim co este, ale asi urobim nejakeho medvedika, alebo krtka a kvetinky, motyliky. snad sa to hodi k druhym narodeninam. torta bude asi poschodova okruhla.

hejdita
10. aug 2010

@zdenallicka no ja nevim tak mne napadlo ze cokohmota 🙂 no uvidim ...a proc z mlecneho marcipanu? je to asi lepsi nez MMF ze? kdyz se z toho delaji ruze....no ja sem jeste z mlecneho ruze nedelala a trochu se bojim uvidim....nejak to vymyslim kdyz tak udelam bile MMF jo a medzera sem myslela jakoze na vrch dortu jako podklad pod ruze a tak....🙂 kdyz to bude obehnane trubickama ....

zdenallicka
10. aug 2010

NO hlavně MMF na čokoládověhnědou nenabarvíš, aniž by se ti rozpadávala... si myslím...

hejdita
10. aug 2010

hmmm ja sem MMF delala willtonkou a dobre nerozpadavala sa ale na potahovanie asi hej neviem lebo to som robila ten kosik....tkaze len sulanceky....no uvidim nejako to vymyslim
a si kulovy blesk to sem necekala tak skoro odpoved....no idem a co teda pod tie ruze aby nebol vidno korpus ci krem to sa mi nepaci tak som premyslala ze cokoladu alebo ??????

majdiska
10. aug 2010

ahojky, som začiatočníčka a videla som ten link na toho krokodíla - fotopostup.. chcela by som sa opýtať čím bol potretý pred tým ako sa dala navrch tá poťahová látka - či ako sa to volá.. a na koľko výjde 1 kg marcipánu? bude stačiť na tú tortičku? chcela by som ju skúsiť spraviť. dakujem za rady. pekný dník..

melpomene
10. aug 2010

baby máte niektorá skúsenosť s robením torty v tvare mešca? kámoš bankár ma narodky a chcela by som mu upiecť takúto tortičku...alebo viete poradiť nejaký fotopostup? díkes ;)

dm1
10. aug 2010

@melpomene ja som kamoske jednu taku pomahala potiahnut. Len sa nam nedarila hneda tak nakoniec bola ruzova 😀. Potahovali sme tak ze sme mali dlhy obdlznik vyvalkany a dali sme to okolo torty. na spoji sme to zahli a urobili presitie takymi radielkom. nie je to vidiet na fotke. potom sme este upravili vrch aby to tak odstavalo. tusim sme tam este aj vacok robili

benjik
10. aug 2010

@majdiska potřený byl krémem nebo můžeš nutelou či marmeláfdou nebo jen vyšlehaným máslem s cukrem. Pravý marcipán je drahý,falešný tak za 100-150 kilo? zaleží za kolik seženeš. sušené mléko. Nebo pak dělat potah MMF nebo varnu a to je tak kolem 50-80 kč,podle toho kolik cukru ti do toho padne. No nevím,jestli ti jen kilo hmoty vystačí,záleží jak ho chceš velkého.

majdiska
10. aug 2010

@benjik no myslela som toto:
http://dorty.artmama.cz/postup-na-dinosaura
bolo to uvedené na predchádzajúcich stranách.. chcem objednať cez net a našla som 1 kg za 6,6 € -to je ten falošný marcipán? je tam výrobca Holandsko.. 🙂

benjik
10. aug 2010

@majdiska já vím jakého myslíš,ten odkaz je ode mě.Na tu velikost,co je tam uvedená ti kilo asi stačit nebude. Nevím,cos objevila,to bude spíš nějaká z jiných potahovek,název tam uvedený musí být.

majdiska
10. aug 2010

@benjik aha 😀 som si nevšimla, len ten postup sa mi veľmi páčil, že som si myslela, že to zvládnem i ja 😉
no našla som toto:
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

majdiska
10. aug 2010

@majdiska jaj a cenu som sa sekla 7,70 ečok 😉

daniz
10. aug 2010

Ahojte, kočeny, ja sa tiež chystám do Lidla, zatiaľ akosi nestíham vôbec nič. ☹ ☹ Môj syn si zmyslel hrad s hadom a drakom a pavúkom -aké milé že? 😒 😅 Tak dnes sú u babky tak sa pustím do tých milých zvieratiek 😀 😀 😀

vejinka
10. aug 2010

ahojte dievcata mozno ste to tu uz sto krat spominali...ale aj tak sa spytam..kedy sa dava do hmoty farbivo?? este do praskoveho suseneho mlieka alebo uz do spracovanej hmoty?? 😅

vejinka
10. aug 2010

chystam sa robit auticko a potrebujem modru tu mam tekutu a bielu ta by mala vzniknut hned neprifarbovanim ze? a este ciernu ale tu netusim ako spravim...a kupila som v kauflande take tubicky je tam cukrova poleva cervena zelena zlta a biela...tak rozmyslam ako to pofarbit...uz sa mi o tom aj sniva...volako sa toho bojim kedze to bdue prva 3D torta 😅

melpomene
10. aug 2010

@hannah23 ďakujééééééééééém ta stránka je perfektná...presne takéto niečo som potrebovala...teraz som už len zvedavá či to moje kľavé ruky zvládnu, keďže toto bude len moja druhá torta 😀

@dm1 jéééj krásnu ste spravili...ja sa chystám spraviť modrý mešec keďže kámoš je zamilovaný do banky v ktorej pracuje...takže ju chcem spraviť v tých farbách....hannah23 mi dala link na postup mešca a zdá sa mi super...aj keď som predtým rozmýšľala, že to spravím tak ako ty s kámoškou...tak som zvedavá čo z toho uplácam 😅 ...ešte raz díkes 😉

sisa.b
10. aug 2010

@bzucinka2 nie si z okolia levic? lebo na TOM dievcata pisali, ze tam nemali problem. akurat na dlhsie trasy sa vyda len pri vyssej objednavke. kazdopadne mna pekne napalilo, ked som pretelefonovala majland a nic z toho 😠 ked si to nevie zapamatat, co mi slubil, tak nech si kupi notes! ziadala som ho 3x, nech mi to da do posty a nic 😠 keby som ja takto obchodovala, tak nepredam ani koleso od auta

zdenallicka
10. aug 2010

Hejdi, já bych povrch dortu normálně potáhla marcipánem..🙂 Třeba světlehnědým..🙂

Jo a teď mě potěšila kámoška.. ptala se, kolik si beru za dort, že by si objednala k 1. narozeninám svého syna.. tak jsem jí napsala, že 250,-/kg dortu včetně práce, energií, materiálu a ona 😲 a napsala: Hééééj, to je nějak málo,, néééé???

😵 😀

Shrnutí - jsou i lidé, kteří jsou ochotní dát i víc..🙂

vinka
10. aug 2010

@bzucinka2 nie ja som v celku roztápala.A vyvalkala.

anibas
10. aug 2010

@zdenallicka ale nie všade 😒 😠 😅

anibas
10. aug 2010

@sisa.b ja už z iného ako pečenie hrou n-e- k-u-p-u-j-e-m !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdenallicka
10. aug 2010

@anibas No ona mi stejně víc nedá...😀 Tak nesmutni...😀

anibas
10. aug 2010

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀

sylvia75
10. aug 2010

ahojte cukrárky.poraďte,prosím,chcem skúsiť poťahovku robenú zo želatiny.je jedno akú želatinu kúpim?je v nich rozdiel len čo sa výrobcu týky alebo aj v zložení?ako sa s ňou robí?máte ju niektorá odskúšanu?