Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

deni_v22
10. aug 2010

ahojte, neviem ci nahoda, ale ja som mala celkom dobru skusenost aj s objednanim z http://www.cukrarskepotreby.eu/ . V pondelok v noci som poslala objednavku a v stredu na obed mi ju postarka doniesla..
Na korunaplus sa uz nejak vela ludi stazuje.. 😕

jankapiknova
10. aug 2010

ahojte, mate niejake fotky aut alebo traktorov pre 2 ročneho chlapca? ak hej,hodite niejake fotky? dakujem 😉

jankapiknova
10. aug 2010

@traktor - dakujem velmi pekne 😵

bzucinka2
10. aug 2010

@sisa.b ja som priamo z levic, takze ked budes niekedy este nieco od neho potrebovat, daj vediet, objednas na mna a ja ti to potom poslem, nie je problem, ked on ho ma 😒

zuziq
10. aug 2010

baby tie co ste robili kitty tortu, nie 3D ale taku vykrajovanu, cim ste farbili hmotu na cierno? mam si kupit gelovky? dobre sa tym farbi? a gelovky idu uz na vyschnutu hmotu, alebo sa tym zafarbuje aj hmota este pred modelovanim/potahovanim? 😕

hannah23
10. aug 2010

Holky chci se zeptat, chystám se dělat kufr, co myslíte dal by se potáhnout i hmotou z marsmalow???Nebo je lepší marcipán a pokud možno máte nějaký dobrý a levný recept???

zuziq
10. aug 2010

hannah23 urcite by sa dal... s MMF (hmota z marshmallows) sa da potahovat vsetko, aspon mne sa s nim robilo dobre a viem ze aj niektore baby tu pouzivaju len MMF na vsetko

dm1
10. aug 2010

@hannah23 ja robim vsetko z MMF aj potahujem aj postavicky. Keby sa mi ho este lepsie darilo zafarbit na cervenu, ciernu a hnedu bola by som uz uplne spokojna

dm1
10. aug 2010

@hannah23 ja robim vsetko z MMF aj potahujem aj postavicky. Keby sa mi ho este lepsie darilo zafarbit na cervenu, ciernu a hnedu bola by som uz uplne spokojna

hejdita
10. aug 2010

tak a mne vrta hlavou cervik 😀 ze urobim dcerke k meninam torticku aby som nezabudla ako sa to robiii 😀 nejaku postavicku zvieratko a len minitorticku aby to bolo len ne chut....takze je doooost mozne ze zajtra budem piect a vymyslat nejaku postavicku ktoru som si mala pripavit aspon tyzden dopredu aby vytvrdla 😕 no to som zvedava ako toto dopadne 😀 :-Pnejaku jemnu urobim a bude uvidim nieco vymyslim sama 😀

hannah23
10. aug 2010

@dm1 no já to budu barvit na zeleno a můžete mi napsat jak si ji udělám????Díky

hannah23
10. aug 2010

Podle toho to budu dělat, ale jen kufr a možná když bude čas a bude se mi dařit tak místo velké boty udělám jen z hmot nebo marcipánu botky nějaké malé

sisa.b
10. aug 2010

@deni_v22 s tym e-shopom mam aj ja velmi dobru skusenost - ziadny problem s doobjednavkou, dokonca som dostala tovar skor, nez som ho mala zaplateny 😉
a v peceniehrou predavaju WI tiez po kilach, nielen cely kybel

dm1
10. aug 2010

@deni_v22 aj mne to poslali odtial skor ako som zaplatila takze odporucam tiez!

daniz
11. aug 2010

sylvia 75 ja robievam želatínovú a kupujem želatínu v takom žltom obale 20g, alebo v bielom a sú na ňom také farebné kocky 20g. Inú som neskúšala a na plátkovú ešte som nenazbierala odvahu... 😀 😀 😀

hejdita
11. aug 2010

ahojte kto mi poradi???

potrebujem vediet ci sa da nejko z tvarohu urobit krem treba zamiesanim pudingu? alebo ako? alebo co by ste mi doporucovali aby to nebolo stale len maslove jak to urobit s tvarohom.......smetanu uz kupovat nechcem ked uz mam tvaroh a citala som tu ze puding s tavrohom ale aky pomer a ci to nebude moc riedke 🙂 a stejne sa to bude musiet potret maslom ze? aby to netopilo potah......

a nejake torticky zo zvieratkami na vrchu mate ulozene??? ja by som na zajtra klarke chcela urobit ked ma sviatok .....

zdenallicka
11. aug 2010

@hejdita Hejdi, já si uvařím buď hustý čokoládový nebo hustý vanilkový pudink (ale určitě by to bylo skvělé i s banánovým) a zašlehám ho do tvarohu... Nejdřív si vyšlehám tvaroh s cukrem a pak do něj zašlehávám pudink... máš z toho výborného lipánka..🙂
No a poměr - dávám jednu kostku tvarohu na jeden uvařený pudink ze 350ml mléka.. no a většinou to ještě pojistím želatinou nebo želat. ztužovačem..🙂

A jaká zvířátka chceš?

zdenallicka
11. aug 2010

@hejdita Chceš 3D postavičky nebo plastické na povrchu dortu?

zdenallicka
11. aug 2010
hejdita
11. aug 2010

@zdenallicka joooo zelatina??? tak s tim nevim pracovat to mi prosim vysvetli ja budu asi delat cokopuding a do toho chci dat banany jako ovoce no bude to taka cokoladova cela ta dorta 🙂 takze mam doma jakesi cukrarske zele extra silne na pul litru tekutiny.....co s tim jak to do toho zakomponovat?? a do toho tvarohu asi i vanilkovy cukr ze? a kolik normalniho? neob podle chuti??? a dort po obvodu normalka malso s cukrem ze? a jeste ten tvaroh se pak micha se studenym pudingem??? asi jo no ale pro jistotu sem se chtel zeptat 🙂

no a postavicky si chci vymodelovat sama z MMF takze budou na povrchu dortu chci delat kulaty a na vrchu jednu pstaivcku nejlepe kocicku protoze to klarka miluje ale kdyz bude i jine zviratko a mne se zalibi tak udelam i jine 🙂

alex21
11. aug 2010

@hejdita tuto plnku som dostala od Ajky a je ako milačik. Ale nesmie ist pod potah

Tvarohová plnka
500 g tvarohu vymiešame s kryštálovým cukrom podľa chuti a s vanilkou.
Vyšľaháme šľahačku pridáme k tvarohu, ešte pridáme 1 pochúťkovú smotanu. 1 práškovú želatínu (Dr. Oetker) pripravíme podľa návodu, (rozmiešame v 4 pol. lyžičkách vody a necháme 10 minút napučať. Potom ohrejeme. Nie variť a zovrieť !!!!!)
Do želatíny pridáme asi jednu tretinu krému, zamiešame a vysypeme do zvyšného krému.

hejdita
11. aug 2010

a ty postavicky se vystuzuji streba spejli? aby to hezky drzelo nebo jak jenom vodou? 😕

hejdita
11. aug 2010

@alex21 dekuju 🙂 ulozim si ju na priste ted uz asi smetanu kupovat nepujdu nechce se mi 😅 😀 😀 😀 ale dekuju moc vypada moc zajimave 😝 😵 😵 😵 😵

zdenallicka
11. aug 2010

Hejdi, já normálně osladím i ten pudink při vaření a pak dám vanilkový nebo i obyč cukr do toho tvarohu, aby se hezky našlehal.. 🙂 Želatinu si namočím do vody (používám práškovou) a pak rozpustím v mikrovlnce a vmíchám do tvarohu s pudinkem... Návod je na balení... DOrtové želé ti to neztuží... anebo želatinový ztužovač, tam je to úplně jednoduché..🙂 Návod je taky na obale..🙂
Jo a tvaroh smíchám s vychladlým pudinkem. Když si ho vyliju na plýtký talíř, je vlažný za hodinku... Nahoru dávám sáček nebo fólii, abych neměla škraloup...

zdenallicka
11. aug 2010

No a já lepím všechno jenom vodou...

Tady jsou jednoduché kočičky na dortu..

http://www.flickr.com/photos/tourtes/3013109735/

zdenallicka
11. aug 2010

Jo a tvarohovou náplň samozřejmě máslem obmazat musíš.. já si šlehám máslo s mouč. cukrem a pak tam přidám rum (bez toho bych to nebyla já..😀 )

bianca
11. aug 2010

ahojte.Tak som vcera behala u nas po Lidli a cukriky som nezohnala 😖 proste u nas asi nemaju

lussy23
11. aug 2010

@zdenallicka - To sú nádherné postavičky.