Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
29. nov 2010

@zlatat tak to pre nás nie sú ani tie rastlinné šľahačky - ja ani sóju nemôžem

lawli
29. nov 2010

@petusko Ja mam takuto sestričkovskú ,ale ta sa im asi nebude ľúbiť ,no na ukážku im možeš ponúknuť 🙂

lucinka4
29. nov 2010

ahojte kocky,chystam sa robit torticku (moju prvu) pri prilezitosti manzelovho navratu z polrocnej misie v afgane a chcela by som robit orechovy korpus a nakombinovat s ovocim , aby to nebolo moc tazke..viete mi poradit nejaky lahky krem,ktory by sa hodil..chcela by som dat hrusky alebo maliny..dakujem 🙂

daducha
29. nov 2010

@zlatat mame alergiu na BKM, nemôzeme absolutne nic kde je len stopa mlieka.Tak to si ma velmi nepotesila s tou rastlinnou slahackou, uz som sa tesila na mnamkovy traseny ananasovy krem, a takto zase nic ☹ .No ale zase lepsie ako celiakia, to by som tazko zvladla ...
Nevies, mohla by som pouzit ryzove alebo ovsene mlieko z DM-ka? Kupujem ho malemu na pitie,tak hadam by to slo.

zlatat
29. nov 2010

@daducha ja si myslím, že ryžové by si mohla skúsiť - ja ho dávam aj do falošného parížskeho krému namiesto šľahačky a v pohode. Celiakiu by si zvládla - môj malý ju má

daducha
29. nov 2010

@nikanika28 krasna torticka, velmi sa mi paci

aj vsetky ostatne, nestiham osobne menovat

A dakujem za vsetky pochvaly 🙂

daducha
29. nov 2010

@zlatat tak to ma velmi mrzi, maly ju ma kombinovanu s BKM ?

zlatat
29. nov 2010

@daducha áno, aj so sójou

hejdita
29. nov 2010

@gabika11 dakujem 🙂 no vyplet je patchwork a rucka je klasicky omotana hmota okolo drotika 😉

lara1705
29. nov 2010

@yamahafazer prosim ťa veľmi pekne, mohla by si mi napisať postup pripravy tej poťahovanej hmoty a ingredijencie. Vopred ti dakujem.Možeš aj na IP.

idris
29. nov 2010

babule ja sa chcem spytat aky je vhodny krem na tortu k 1 rôcku ???

lara1705
29. nov 2010

@yamahafazer a ešte sa chcem opytať jaky je vhodny krem pod poťah alebo či vôbec ide krem pod poťah. Dakujem. Lara.

yamahafazer
30. nov 2010

@lara1705 ja si nezarabam doma hmotu na potahovanie ja si kupujem WI ztou som najviac spokojna a pod potah davam bud natenucko len maslo s cukrom alebo normalny pudingovy krem s maslom alebo herou,ale niektore baby tu robia z hmoty zarabanych aj z cukrikov aj z inych tak tie ti skor poradia

vsteky torticky mate paradne ako vzdy nestiham to ani sledovat este mam v chladnicke jednu pre mojho otca zajtra k narodeninam tak dnes poobede ju pojdem dorabat a vcera som len pridala rychlo foto a isla upratat ten binec 🙂

sofi07
30. nov 2010

@lara1705 musi ist pod potah krem, aby mala o co prilnut potavka. ale len taka jemna vrstva. najlepsi je nejaky maslovy, prip. pudingovo-maslovy krem. nie velmi vhodne su kremy slahackoe, tvarohove...
prikladam minulotyzdnove torticky, teno tyzden mam len jednu, tak mozem veselo medovnickovat 🙂

lara1705
30. nov 2010

@yamahafazer Dakujem vam obom za odpovede.

@sofi07

anibas
30. nov 2010

@sofi07 krásny košíček - hotový mykológ je z teba, a ty si už odborníčka na kabelky 😵 😵 😵 😵

daniz
30. nov 2010

@dm1 kásne si fakt napiekla
@alionuska no paráda, ten sloník nemá chybu. Si proste macher nad machrov. Detičkám skoré uzdravenie... 🙂 🙂

daniz
30. nov 2010

@sofi07 prenádherné hríby a huby, si moc velˇká šikovnica.... Nechápem fakt prekrásne... Aj tá mesiačikova super. veľmi sa mi páči.. 😵 😵 😵
@anibas tak to Ti verím, že máš doma psychiatriu, len aby si potom neodpadla aj ty ☹ ☹ . lebo tak to býva....

@hejdita nech si naozaj idú kúpiť vianočku. Len sa nenechaj vytočiť...
A ozaj všetky ste prekrásne napiekli...Fakt super 🙂 🙂 🙂 🙂

alionuska
30. nov 2010

@petusko no ale ja ti asi neporadim..ja som to robila len tak z hlavy... 😀 😀 modelujem modelujem a ono to vznika🙂 😀
@yamahafazer to je perfektna torta..akurat dnes mi prisla objednavka na ihrisko..ako si prosim ta robila tu branku????? je to vymakane🙂 🙂

alionuska
30. nov 2010

@sofi07 A tvoje torty su prekrasne...ta bordova kabelka...skoro mi oci 😕 😕 😕 vypadli! Naaaadherna! 🙂

sofi07
30. nov 2010

dakujem baby, uz ma tie hriby ani velmi nebavia, radsej vzdy robim nieco nove 🙂
@alionuska, nemusi len Victoria Beckham nosit hermesku kabelku, nie? :D. Alenka, prosim ta pekne, caka ma onedlho madagaskar, co mas tu zadnu stenu? to su oplatky zlepene ci co? a ako je to pripevnene k torte? aj ten prvy madagaskar, co si s nim sutazila, tam asi bola oblatka.a ten slonik je uuzasny, toto fakt nechapem... 🙂

alionuska
30. nov 2010

@sofi07 nie,to nie je oplatka..je to normalne torta...na sutaznej bola obdlznikova,potom som vymyslela oval..ten najvacsi..prerezala som ho napolovicu a tak dala na tortu..prichytila spajdlami o ten spodok a teraz naposledy som robila len taku malu gulatu torticku,tu som prerezala tiez na dve polovice a potiahla som ich vcelku......lebo tí ludia by chceli madagaskar trojkilovy,ale aby tam boli vsetky postavicky,nebo a aby bola aj velka...tak musim experimentovat! 😀 Moj Martin hovori,ze stale mensie ich robim... 😖

daniz
30. nov 2010

@alionuska musím aj teba vychváliť, teraz mám trošku času prfektné... Si frajer. No mám sa čo učiť... 😅 😅
Prosím babky, čo robíte s tými kliešťami, ja neviem, či som šmatlavá alebo čo, ale stále sa bojím, že pretrhnem poťah. Ako sa s nimi pracuje Prosíííím. ☹ ☹ ☹

vinka
30. nov 2010

@alionuska Ali a to ti držala piškota?To by potom aj na notebooku mohlo držať.A to bolo naplnené? 😕

yamahafazer
30. nov 2010

dakujem @alionuska za tvoju pochvalu to su moje prve postavicky 🙂 este som predtym nemodelovala a tu branku som robila podla jednoho navodu na krabicku som si dala potr.foliu a lepila pruzky do aby vznikla branka pohladam ten navod len sa mi to strasne smykalo na tej folii tak neni taka dokonala uplne rovna,ale ked som pozerala tak aj normalana futbalova je dole pokrcena takze bola v pohode 🙂
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&...

@sofi07 tvoje torty su tak nadherne prepracovane 😉 a take jemnucke uplne nadhera skoda jest

daniz
30. nov 2010

@vinka robila si ten kávový krém ?

daniela1974
30. nov 2010

dievcence, su tu niekde aj navody na tie torty? Moja dcera ma o 3 tyzdne 11 rokov. Som celkom zrucna pekarka, i ked toto som nikdy nerobila, snad by som sa na to aj dala ale neviem ako sa robi marcipan ☹

vinka
30. nov 2010

@daniz robila ale neviem či tvoj lebo ja som chcela bez gruntu.A neviem či ty si mi nenapísala s gruntom.A mala som ich viac.Ale bol podobný ak sa nemýlim.Neviem nájsť ten tvoj.

vinka
30. nov 2010

@sofi07 tak toto ked sú torty ja odpadnem.Ved tie kabelky sú jak originálne.No klobúk dole moja 😝 😝 😝 😝

vinka
30. nov 2010

@daniela1974 hned na prvej stránke dole je recept od alionusky na poťah z mmf. 😉