Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
7. feb 2011

@paja.o ale pohodka..hadam to prezijem😀

alionuska
7. feb 2011

@bzucinka2 ja uz som raz robila 20 a tiez som mala dost..tak som zvedava ako to zvôladnem teraz..ale jedna ide prec v stredu tri vo stvrtok a ostatne na piatok a par nma sobotu...je to tak rozdelene..ze mam sice dve chladnicky+ jednu nasu v kuchyni,ale tam niekedy dam aj dve torty este... hadam sa mi to nejako pomesti..ved niektore su take mini😀

lucula73
7. feb 2011

@izira cukríky máš skoro jedno ktoré..aj modrých šmolkov možeš použiť,aj z lidla také jahodové...ten cukor sa dá umyť a dostaneš bielu farbu.a tento týždeň majú v lidli aj čisto biele ,alerické marsmalows..teda či ešte zajtra budú,nevieme,ale v letáku sú 🙂
A farby dostaneš aj v dobrej drogerii,práškové by mali mať..... 😉
a podsýpa sa solamylom,aby sa nelepila hmota,ale bo aj práškovým cukrom 😉

nadulici
7. feb 2011

robila som podla tohto receptu: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19937

len som robila mensiu, nakoniec mala 2,4 kg aj s pavukom, cize asi okolo 2 kg mala...takze ja som urobila ten kruhovy korpus z plnej davky- zo 4 vajec, ale tie 2 plechy som uz nepiekla kazdy zo 6, ale spravila som si len jednu davku zo 6 vajec, rozdelila na polku, a spolu upiekla na jednom plechu- oddelila papierom na pec., a bolo...no, a aby som ti aj odpovedala 😀 , rozvar som robila z °dvoch tretin, cize tam je pisane ze 5-6 dl vody, tak ja som dala 4 dl, a tak dalej......a sa mi to zdalo akurat mokre 😀 ....nic nevytieklo, ale ked som zatlacila tie korpusy poliate poriadne, aj uz skoro volaco by vyslo....ja som ju taku zatazenu aj viac x prevratila, nech sa to napije vsade....a teraz mi pisala pani, ze vraj bola super 🙂

lucula73
7. feb 2011

@nadulici aj ja by som poprosila ten recept na tú plnku,koľko čoho 😉

lucula73
7. feb 2011

@nadulici vidíš,ja som neotáčala,to ma nenapadlo..ale recept bol tento istý 😉 .lebo zospodu bola trošku mokrá,aj keď som nedala všetku tú vodu....a vnútri miestami trošku suchá...tá tvoja nebola zospodu mokrá?

nadulici
7. feb 2011

@jajuuus
@lucula73

takze tu je moj prisposobeny recept:
250 ml slahackovej smotany 33% a viac, 1 az 2 ovocne jogurty s vyssim obsahom tuku(najlepsie Hollandia jahodova, alebo Zvolensky, alebo uz spominana Jogobella)- ja davam dva kusy, 1 stuzovac slahacky, 1-3 vanilkove cukre(podla chuti, kto ma ako rad sladke), 1 zelatinovy stuzovac za studena, kompotovane alebo cerstve ovocie podla prichute jogurtu(ked davam mandarinky, tak pouzijem vanilkove jogurty)

takze vyslaham si slahacku so stuzovacom a jednym VC, potom si v miske pripravim zel stuzovac- ja davam miesto vody stavu z kompotu- je to ovela chutnejsie, len treba mysliet na to, ze je dost sladka, aby ste nepresladili!
a hned do toho primiesam 2 jogurty a tu slahacku metlickou...podla potreby sa da este dosladit s VC....ovocim prekladam, ked to uz mam natrete na plate...pod to klasika dzem...

Hollandia jogurty maju u nas v Tescu, aj v Hypernove....

nadulici
7. feb 2011

@lucula73 ved to, ze bola mokra zospodu, ked som ju mala uz popolievanu, tak som ju otacala, nech to pocestuje ta stava vsade 😀 ...ale ja som ju nejedla, tak neviem, ale ked mi pisala, ze super bola, tak asi bola dobra vsade.... 😀

jajuuus
7. feb 2011

@nadulici a prosím ťa, aká značka šľahačkovej smotany, stužovač šľahačky a želatínový stužovač sa ti najlepšie osvedčili? 😅 a môže ísť aj prášková šľahačka? lebo mne sa málokedy podarí poriadne vyšľahať klasickú šľahačku... asi niekde robím chybu, alebo čo... 😕

lucula73
7. feb 2011

@nadulici 😀 .a ďakujem,recept opísaný 😉

nadulici
7. feb 2011

@jajuuus znacka je jedno aka, robim z hocijakej, niekedy z Lidlovej, alebo z Jednotackej, Rajackej...to je jedno, mala by byt ale 33% a viac, ale robila som uz aj z 30% a nic hrozne sa nestalo... 😉
slahacka musi byt poriadne zachladena, aby sa ti dobre vyslahala, neviem kde robis chybu, ale mne sa este nestalo, zeby sa mi nevyslahala, a ked das stuzovac tak bude raz dva tuha....a kombinacia so zel. stuzovacom za studena je akurat 😵
ved vyskusaj si jednu davku doma pre seba urobit toho kremu na necisto, aspon uvidis, ci ti bude chutit, je to zachvilku a mozno aj nejake muchy vychytas, co a ako....z praskovej som zatial neskusala 😕 🤐

jajuuus
7. feb 2011

@nadulici ďakujem za všetky rady 😉 ešte idem pohľadať nejaký postup na auto... niečo mám, ale ešte niečo pozriem 😵 ešte raz ďakujeeeem! 😉

nadulici
7. feb 2011

@jajuuus ja ked som si neni ista, tak urobim pre nas, alebo pre navstevu trocha kremu a potom som kludna a nestresujem pri objednavke 🙂
ale uplne ti rozumiem, ja ked som robila 1. tortu na objednavku, tak som nasla asi 10 receptov na krem a nevedela som ktory mam spravit, aby bol ten najlepsi 😅

anibas
7. feb 2011

@jajuuus ako ti radila nadulici, alebo zmiešaj jogurt jahodový a šľahačku v sprey ak sa bojíš šlahať, spodný korpus pomastím krémom,aby netiekla torta a robím mantinely z krému, ale orezávať tvar auta bude ťažké s jogurtovou plnkou, na 3D tvary sú najlepšie maslové plnky

anibas
7. feb 2011

@jajuuus a ešte si môžeš uvariť jahodový puding a primiešať - budeš mať viac - ak použiješ jahody

jajuuus
7. feb 2011

@nadulici asi to tak aj urobím, že skúsim si ju na "nečisto" urobiť a uvdiím... 😵

@anibas ďakujem za rady 😉 ale nechcú maslovú plnku... no asi sa trošku potrápim... uvidíme, čo z toho bude... 😀

yamahafazer
8. feb 2011

@lussy23 tu postavicku som robila z WI a je nastriekana perletou sprejovou

izira
8. feb 2011

@lucula73 dakujem 🙂 si zlata

izira
8. feb 2011

@yamahafazer co je to WI? diky

misa1982
8. feb 2011

Ahojky vsem ,mate krasne dorty ja jsem si koupila vcera v Lidlu silikonove srdce a chci se zeptat na kolik vajicek to asi bude nebio muzete mi poradit a napsat recept na korpus?a muzu ho potom naplnit tim kremem co tady psala @nadulici? a pak ho potahnout marcipanem?chci to udelat na valentyna dekuji moc za rady predem!

reruna
8. feb 2011

@misa1982 taky mám srdce z lidlu a jsem zvědavá na tipy, co ti holky dají, přijde mi to srdce dost malé, ale co.... když mi zbude těsto, tak udělám ještě pár muffinků a bude 🙂

misa1982
8. feb 2011

@reruna no je male ale nam ke kave staci 😵 😵 budu rada kdyz mi nekdo napise rady 😵 😵

nadulici
8. feb 2011

@misa1982 ak budes plnit tymto kremom musis pretriet potom cely povrch- teda hlavne tam kde bude trcat ten krem medzi korpusom, maslovym kremom- ja natieram pudingovo maslovym s vyssim obsahom masla, inak by ti to mohlo topit potahovku 😉

yamahafazer
8. feb 2011

@izira vola sa to White Icing a je to hmota na potahovanie tort mne sa zatial snou najlepsie robi co mam odskusane aj ine hmoty a aj kazdemu chuti,ale teraz som si objednala na skusku kusok tej novej mandlovej Smartflex na tu tiez pocujem chvali a ta je aj v inych prichutiach

daniz
8. feb 2011

Babky, aký tvar torty je najlepší podľa vášho názoru na krstinovú tortu? Kruh, alebo srdiečko? Pre dievčatko je...

fukylove
8. feb 2011

@daniz - Dani, mozno by ani taky ten vankusik nebol zly... ale ak si mam vybrat z toho, co ponukas, tak asi radsej srdiecko... 🙂

daniz
8. feb 2011

@fukylove ahooooj, tak asi srdiečko OK, skúšala si tú hmotu? Asi ešte nie že? neni času 😅 😅 😅

denisse
8. feb 2011

ahojte sikulky ... veeeelkmi obdivujem vsetky vase vytvory a chcem sa opytat ...
chcela by som si kupit gelove potravinarske farby ... viem, ze stoja viac sko praskove, ale zda sa mi, ze je tam viac peknych odtienov a ze aj lepsie farbia ... ALE ... peciem len velmi zriedka (zatial 😉 ) a tak by so chcela vediet, ci v tych kelimoch nejaku dobu vydrzia, alebo uschnu?

beruska2x
8. feb 2011

Konik pripraveny na dort 🙂

bzucinka2
8. feb 2011

moja dnesna 🙂