Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
24. mar 2011

@mizulienka já myslím, že jo. Já jsem jednou potahovala skoro hned, jenom asi hodinu byl dort v chladu.

hejdita
24. mar 2011

dneska jsem zkousela poprve dratovaci techniku a toto je vysledek 😀

zjistila jsem co potrebuji a to ze dratky nektere by mohli byt jeste o cm delsi 🙂 no z vlastnich chyb se clovek nejvic nauci 🙂

jakelina
24. mar 2011

@hejdita krása, jako živé. Skoro i voní. 😉

dajna11
24. mar 2011

@hejdita sú nádherne,nád sa aj ja dostanem do takého levelu že budu také 😉

ada9557
24. mar 2011

@hejdita krááásne 🙂

evinkaaa
24. mar 2011

@hejdita - nadherneeee. Fakt sa ti skvele podarili. 😵 😵 😵 Robila si podla nejakeho postupu alebo len tak vymyslela?

mizulienka
24. mar 2011

@hejdita jeej tie su krasne, moje oblubene, zo svadobnej kytice 😵

evinkaaa
24. mar 2011

@mizulienka - tak co? Ako dopadlo srdiecko? 😉

fukylove
24. mar 2011

@hejdita kraaaaaaaasna 🙂 @mizulienka 🙂 ja som mala v svadobnej ruze s freziami 😀 ja milujem frezie 🙂 🙂 🙂 a ako dopadlo srdiecko?

mizulienka
25. mar 2011

@evinkaaa @fukylove zatial ho mam len natrete kremom, nepotahovala som ho, mala bola hore kazdych 20 minut, tak som to vzdala....ale dnes to dorobim a dam vediet :0)))

alti
25. mar 2011

ahojky
koukám na kytičky na drátku u @hejdita a krásný to už je vyšší cukrářská - moc pěkné, šikovný ručičky! 🙂
To ty drátky jsou taky jedlý, asi nějaký speciální že? No já jen abych nevlítla manžovi do dílny a nezačala splítat drát. 😀
To u mě nehrozí tam jsem se ještě nedostala. Včera jsem udělala při pečení úplně základní chybu! Pekla jsem korpus v dortové-kulaté formě a zbytek těsta dala do menšího plechu a dala péct společně do trouby. ☹ Malý plech jsem vytahovala samo dřív a když jsem vytáhla kulatý zjistila jsem, že se trochu srazit- sedl jak jsem blbec brzo otvírala troubu! Dneska budu plnit tak jsem zvědavá jak to po rozřezání bude vypadat??? Chjo..... 😒

miruska76
25. mar 2011

@alti no uplne super, nadherne torticky 🙂

miruska76
25. mar 2011

@beruska2x dala by som si kusok, mnam 😀

hejdita
25. mar 2011

@dajna11
@alti
@fukylove
@mizulienka
@jakelina
@ada9557
@evinkaaa dekuju vam vsem 🙂 dratky jsou opredene 🙂 a delala sem podle sebe hlavne tu zelenou cast tu bilou jsem zkousela tak jak se to dela 🙂 kulicka naznacit stred rozstrihat zplacatet vytvarovat kostici....

hejdita
25. mar 2011

@zlatat @sofi07 a urcite vas tu je viac sikovnych v tejto drotikovej metode .... mam otazky v tomto ohlade 🙂

ten dratik jak siroky a veliky najviac potrebujem??? ja mam doma len ten najtensi....
na ruze sa aky silny pouziva? a ten drotik aj ked je opredeny tak ho obalujete floral paskou? ked ma nieco napadne mozem sa pytat? nebude vas to nejako zatazovat? dakujem 🙂

daniz
25. mar 2011

@hejdita prekrásne
@fukylove aj ja som mala v svadobnej ruže a frézie. Tiež sú frézie moje naj kvietka.

jakelina
25. mar 2011

Pekařinky, příští týden bude v Lídlu v akci silikonová podložka, tak si to pohlídejte, kdo ji chcete. Já ji nemám, tak bych taky ráda koupila. 😉

paja.o
25. mar 2011

@jakelina super, tam musím naběhnout 🙂

sofi07
25. mar 2011

@hejdita krasne kvietka, super! ja ruze davam na sparadla, drotik to asi neudrzi, ak mas opradeny, tak myslim, ze netreba obalovat paskou, sak preto je opradeny 🙂), ja mam doma len tusim 0,5, ked potrebujem hrubsi, spletiem dva dohromady 🙂. samozrejme, ze sa mozes ozvat, to je otazka! 🙂
pridavam tohtotyzdnovu pracu 🙂. korytnacka je jednej pani na 50 😀 , chceli bud korculu alebo korytnacku 😀 😀 😀 .

mizulienka
25. mar 2011

@sofi07 to je neskutocne, ta korytnacka je ako ziva, nadherne, si velmi sikovna 🙂
a ta druha je tiez krasna, len skoda, ze nevidiet zblizsia do detailu, ale nadherna tiez 🙂

evinkaaa
25. mar 2011

@sofi07 - nadherna praca. 😵 😵 😵 Ta korytnacka je neskutocna. Urcite dala zabrat, ze?

sofi07
25. mar 2011

dik baby, ste zlate. @mizulienka tu druhu vidno tu lepsie http://www.tortyodmamy.sk/zvieratka/fialkova-so...

@evinkaaa ku podivu sa celkom lahko robila, nie tak davno som tieto 3D velmi nemusela, ale v poslednej dobe ma zacali bavit 🙂

jakelina
25. mar 2011

@sofi07 co to je korcula???

reruna
25. mar 2011

Příští týden od čtvrtka budou v Lidlu v akci různé formy na pečení muffiny, zajíčci, beránci, kulaté, oválné, na chlebíčky, na brumíky atd) silikonové podložky a dekorační šablony - na ty jsem nachystaná, je to něco na způsob stencil s různými motivy - kytičky, motýlci, srdíčka atd.
A chválím všechny dorty! Jsou krásné!

sofi07
25. mar 2011

@jakelina brusle 🙂

@reruna dik za tip, musim tam skocit

hejdita
25. mar 2011

@sofi07 dik 🙂

dortiky krasne a ta korytnacka ta je prefektna 😵 😵 😵 a pernicky no nadhera 🙂

jakelina
25. mar 2011

@sofi07 aha, no mně to znělo povědomně, ale nemohla jsme si vzpomenout.
Jinak oba dorty jsou nádherné. Ty větvičky s ptáčky to je moc hezké.

kvojtanikova
25. mar 2011

@sofi07 velmi pekne torty, ja sem len obcas zaskocim nakuknut ale nevychadzam z uzasu, vsetky ste velmi sikovne.
Hrozne ma pobavila ta objednavka - korytnacka/korcula, este k tomu na 50ku - akoz dotycna je uz "stara korytnacka???"

lussy23
25. mar 2011

@sofi07 😲 😲 😲 😲 nadhera
@hejdita - pekné to je

lussy23
25. mar 2011

@beruska2x - pekná