Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
14. máj 2014

myslím diskuzi jak tam byly ty postupy, né album špatně jsme to napsala, děkuji 🙂

blancagon
14. máj 2014

@maya30 úúúúúúžasne krááásne!!!

sikag
14. máj 2014

@lokalistin a ziadna sa ti nepacila? mne sa paci ta prva, jednoducha, cista, mozes pripadne pridat este zlte stencils alebo nejaku krajku vo farbe potahu.... cerveno oranzove robi krasne narodinove @lamps, skus nakuknut k nej
@petkamamicka tazko radit ked nevieme co je to co pecies stale 🙂 podla mojich skusenosti maju chlapi ine chute ako baby, takze mascarpone by som nevovolila. bud cokoladovu, alebo nejaku ovocnu-tvarohovu? korpus sa robi casto mramorovy v roznych obmenach, najdes ho tu aj so vsetkymi plnkami https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
a ako ju obliect tazko povedat - neviem ake mas naradie a co uz mas za sebou, skus napisat viac. mozno iba nejaku jednoduchu potiahnutu s jednoduchymi kvietkami a cislom?

lokalistin
14. máj 2014

@sikag akoze nieco mam vybrate, tiez som uvazovala nad stencilom, alebo krajkou, len som chcela, ci tu kocky nieco nerobili

puckalucka
14. máj 2014

@mysiatkoo WAU, nadhera. Kazdy jiny a oba taaak hezke.

michaela3011
14. máj 2014

a moze sa zacat vypekat vo velkom 😀 moja mamina mi posunula tieto receptury 🙂

daria77
14. máj 2014

ahojte,tak tu poskromne pridám aj svoje ... od vás to má ďalekooo....mám čo zlepšovať... 😅
ale sú to len pre moje deti a otca 🙂 takže v rodine

michaela3011
14. máj 2014

@daria77 cim castejsie budes robit torticky, tym sa bude zdokonalovat 😉 uz teraz to mas pekne 😵 na zaciatocnicku mas moj obdiv 😉 palec hore... alebo radsej obidva 😀

daria77
14. máj 2014

@michaela3011 Ďakujem,toto nie sú prvé torty 😀 ale pečiem len pre svoje deti,rodičov,takže len pre úzku rodinku 😉 ..obdivujem tu všetky šikovné žienky,ktoré pečú každý týždeň 🙂 ...ja som tento rok spravila len 4 torty a to pre svoje 3 deti a pre môjho otca a to okrem toho piva také trošku väčšie torty od 8-11 kíl,aby bolo pre celú rodinu 😀 😀

aduskatt
14. máj 2014
michaela3011
14. máj 2014

@daria77 tak tvoja rodinka ma sikovnu domacu cukrarku 😉 teba 😀

daria77
14. máj 2014

a tu je torta s celou klapkou 😀 😀 ...malý mi šlohol vrchnú časť a všimla som si to neskorooo..len je to fotené mobilom

nellynka
14. máj 2014

Kocky, neviete mi tu dať nejaké linky na postup na horské kvety, alebo nejaké ukážky na tortach? Ďakujem.

jakelina
14. máj 2014

@nellynka a jaké jsou horské květy??? 😲

nellynka
14. máj 2014

@jakelina horec, plesnivec alpinsky, ranunculus alpsky, napr. potrebujem kvietky co rastu pri hore Matterhorn 🙂

Jedine neviem ako by som urobila ten horec. Neviem na co by som to mala nastoknut, aby sa pekne vytvaroval ten kalich. Plesnivec by som asi urobila z vykrajovacky a poprasila pras. cukrom, a ten ranunculus alpsky by som nejako zvladla. Popozerala som google, tak uz nemam z toho taku paniku. Ale neviem ako na ten kalich. Nevies mi prosim ta pomoct? Dakujem.

michaela3011
14. máj 2014

@nellynka plesnivec alpinsky ci ako sa vola das aj bez postupu 😉 😀 a s kombinaciou horca moze byt fajn 🙂 oba tieto kvietky nie su zlozite... co vsetko ma byt na torticke??? ak iba tieto kvietky a nejaky napis, tak kvietky by som dala po bokoch a napis pekne na vrch 🙂

jakelina
14. máj 2014

@nellynka zlatko já vůbec nevím, ty názvy ani neznám, natož abych věděla jak vypadají 😝 Jenom ranunculus, to je vše 😝

michaela3011
14. máj 2014

@nellynka 😀 asi som uz neskoro pisala 😀 nevadiii 🙂 ten horec skus susit na kuzeloch z papiera 🙂 tie si lahko vyrobis doma 🙂

nellynka
14. máj 2014

@michaela3011 Hore na torte maju byt skialpove topanky a po okrajoch dam tie kvietky, ako som pisala jedine ma uz trapi to, ako mam vyformovat ten kalich u Horca.

nellynka
14. máj 2014

@michaela3011 presne teraz ma napadlo, ze kuzel, aka telepatia 🙂, dakujem aj tak velmi pekne!!!!

nellynka
14. máj 2014

@jakelina dakujem aj tak 🙂

ejkula
14. máj 2014

@lucula73
@aduskatt
@govinda
dievčatá, vidím to tak, že idem robiť pokus s tým fondánom a dám vedieť. Mala som v mrazničke 2 maličké tortičky (len pre nás), idem ich potiahnuť (ja robím s PDT - snáď nebude aj v tom problém) mám aj dekorgel a budúci "mladý zať" mi nechal pár "výtlačkov fondánu" na skúšku, že nech sa pohrám 😀 .
Tak jednu nechám vo "vlhkej" chladničke a druhú skúsim dať do krabičky a uvidím, či bude nejaký rozdiel.
Zajtra podám hlásenie 😀 😀 😀

michaela3011
14. máj 2014

zienky do masy na korpus som pridala viac cukru nez ma ist normalne 😅 lebo vsak si vravim, ze som uz velka a nepotrebujem stale pozerat do mojho zosita s receptami 😠 ebeeeenci, o 60g viac cukru a uz to je sladke presladkeee 😠 😀 no hadzem to za hlavu a do kremu nepojde ziaden cukor 😅 😀 cokolada je sama o sebe sladka 😀

tiez peciete stale s receptom po ruke??? 🙂

evicaka
14. máj 2014

Babenky, prosím fotopostup na dinosaura - figúrku, nejakú jednoduchú ktorú by som zvládla aj ja....veeeeeľmi prosííííím

mamcas
14. máj 2014

Ahojte 🙂Prosim prosim o radu. Idem robit karamelovu plnku s prazenymi lieskovcami. Raz som ju uz robila a lieskovce som pomlela, ale v plnke ich nebolo citit. Ako to robite vy? Pomeliete alebo posekate? A zamiesate do plnky alebo davate do nejakej medzivrstvy? Dakujem moc za odpoved 🙂

Pekny vecer 🙂

ejkula
14. máj 2014

@mamcas ja ich len posekám v spodnej miske od ponorného mixéra . Časť sa poseká a časť je jemná a to zamiešam 🙂

jakelina
14. máj 2014

@nellynka a takový zvoneček, ten roste na horách http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

sikag
14. máj 2014

@evicaka prosim ta, ty s tvojimi kvalitami das akehokolvek dyna 🙂 tu je par obrazkov, skus kuknut. Lahky je ten prvy v 2. riadku co trci z vody 🙂
https://www.google.sk/search?q=fondant+dinosaur...

lamps
14. máj 2014

@evicaka mám len jednu foto a kukni ku mne do albumu tu na mk mám tam tortuše s dinosauríkmi

sikag
14. máj 2014

dina? 😀 😀 😀 😀