Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
9. máj 2011

@daducha dakujem ja som tiez nieco nasla da sa to robit s cera hmotou pozri link aj pre ostatne baby je to technika na stencils http://www.tortyodmamy.sk/?q=ako-na-stencilsabl...

dadka212
9. máj 2011

@jajuuus no krásna tortička a vyzerá velmi chutne čokoládové ja môžem 😀

inak ja som robila tiež na šibačku čokoládovú a mne sa tá čokoláda v tom teple ako sme tortu prevážali roztopila...normálne sa kraje ohli a tieklo a tieklo ☹ bola to čoko z lidla s ničím som ju nemiešala len rozpustila vo vodnej lázni...asi tie čoko torty nie sú vhodné na leto 😅

jajuuus
9. máj 2011

@mrka2 tak daj potom vedieť, ako sa ti podarila a ako sa ti robilo 😉

jajuuus
9. máj 2011

@dadka212 ďakujem, bola čokoládovo-banánová 😵
ja som sa tiež bála, že sa bude topiť, ale celkom ok bola, ale zas som ju nemala až v takom teple... to len z chladničky vybrať, pokochať sa, rozkrájať a rýchlo zjesť 😀

dadka212
9. máj 2011

@jajuuus mňam 😀 no my ako sme vyšli von na ten teplý vzduch to začalo a v rozpálenom aute katastrofa 😝 ale páčila sa a chutila tak som bola spokojná aj tak, robím len pre rodinu, takže pohoda 😀

dm1
9. máj 2011

@mizulienka dakujem! a neviem ci len tyrkysovou ci som tam nedala aj tmavomodrej gelovky wiltonky. A inak co som mala teraz tu Mysku minnie tak ten tmavo fialovy spodok je cisto MMF z amerikancov a dalo sa aj ked to bolo len LTT

erinka83
9. máj 2011

Holky, že vám sem tak lezu 😀 Chtěla bych si koupit formičky na lístky, ale neviděla jsem to naživo, tak nevím, silikonové http://www.ceske-formicky.cz/index.php?1189,enL... nebo plastové? http://www.ceske-formicky.cz/index.php?883,enLA...

daducha
9. máj 2011

@jakelina nádherná, ako z môjho anglickeho casopisu svadobnych tôrt, fakt uzasna 😵 😵 😵

daducha
9. máj 2011

@jajuuus paráááda

dm1
9. máj 2011

@erinka83 tie prve co si dala niesu klasicke listky ale take ozdobne tak ked chces klasicke tak isto tie druhe na pruzinke

jajuuus
10. máj 2011

@dadka212 tak v takom vyhriatom aute si to viem predstaviť, ako sa to muselo topiť 😀 ale mne osobne viac chutia také torty "izbovej teploty" 😀 ako také rovno z chladničky... takže ja by som si na tvojej tiež pochutila, aj keď bola "autovej teploty" 😀

vinka
10. máj 2011

Ahojte baby ako sa dáva na tortu postavička nevesty a ženícha umelé tak aby nespadla?Sa to lepí krémom? 😕 neviem ako to mám tam pripevniť.toto som ešte nedávala.

vinka
10. máj 2011

@hejdita no neviem či ti dali už tip.Ale raz tu niekto mal tortu kde na lavičke spolu sedeli babka a dedko.Bolo to velmi milé a tiež to bolo na nejakú spoločnú oslavu. 😉

fukylove
10. máj 2011

zienocky, mam na Vas otazku... neviete, kde by som mohla zohnat vykrajovacky takych srdiecok ako su na tejto svadobnej torte? uz zacinam byt zufala :(

http://sustik.webovastranka.sk/image/1680/14668...

erinka83
10. máj 2011

@dm1 Díky 🙂

dadka212
10. máj 2011

@daducha ahoj,
môžem sa ťa spýtať na ten čokoládový krém - parížsky čo si dávala recept je vhodný aj pod poťah? idem robiť tortu a chcú s parížskym (šlahačka+čokoláda) ale to by sa torta roztopila, tak chcem skúsiť tento tvoj, len sa chcem uistiť či je vhodný pod poťah a či chutí tak "parížsky" ďakujem 🙂 a ešte to maslo vmiešať do horúcej masy?

idris
10. máj 2011

Ahojte kočky potrebovala by som poradiť chystám sa s mojou svokrou na pečenie jednej torty a to bicie.... ale potrebujem aby poťah na bokoch bol lesklý ale ako keby bol nalakovaný.... a ešte sa chem spýtať aké farby mám použiť.. Uvažujem nad Sugarflair prášková perleťová farba bronzová , alebo ardšej mám kúpiť iba práškovu či gelovú a potom nejakú perleť lesk??? Dopredu ďakujem za Odpoveď

dadka212
10. máj 2011

a ešte sa chcem spýtať, ked potrebujem polgulu a nechce sa mi s tým babrať, vyrezávať, môžem to upiecť v hocijakej nerezovej miske či potrebujem nejakú špeci? pečiem pri 150 stupňoch...

lussy23
10. máj 2011

@daria77 - krásne torty, aj syn je šikovný
@dadka212 - @reruna @mrka2 - ďakujem baby
@jajuuus - krásne

fukylove
10. máj 2011

@dadka212 - myslim ze bez problemov to mozes mat v obyc. nerezovej miske.. ja som si na kacku kupila obyc. nerezovu misku velku v Tescu za cca 5 eur, nic specialne a bolo to uplne v pohode 🙂 mam dve misky z IKEA a jednu tu obyc. z Tesca 🙂 a v oboch sa super upieklo a neznicili sa 🙂

fukylove
10. máj 2011

@dadka212 taketo mam z IKEA - tu malicku vyuzivam na telo lienky alebo bolo aj telo tej malej kacicky.... mam potom vacsiu, z tej bola hlava vacsej kacicky 🙂

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9011...

hejdita
10. máj 2011

@vinka dekuju nie nikto mi nic nedaval a dodko s babkou to ma tiez napadlo 🙂

no ono sa to nakoniec posuva cele 😀 ale dakujem velmi za typ 🙂

dadka212
10. máj 2011

@fukylove super dík moc 🙂 pôjdem robiť planétu ale iba polovicu a nechce sa mi vyrezávať z korpusov 😅 sizlatá asi zbehneme do ikei

mrka2
10. máj 2011

@jajuuus tak napokon som nerobila ani tiramisu,ani neobkladala s cokoladou, trubicky to istili 😀 ale to som predpokladala,ze to takto dopadne 😝 ale manzelovi sa paci,tak potom OK . samozrejme,ze ani jahody som nezohnala a to som ich mala objednane u nas v Zelovoci 😝

erinka83
10. máj 2011

Holky, kde v ČR objednáváte? Koukala jsem na 2 echopy a poštovný kolem 100Kč, to je všude?? 😒

mizulienka
10. máj 2011

ahojte dievcata, nemate nejake inspiracie na madagaskar, na TOMe mi to vobec nechce najst, neviem, ci nefunguje stranka alebo co...dakujem 🙂

daria77
10. máj 2011

@reruna dakujem,....ale keď dokážem taký klobúčik,či šperkovnicu ako ty,tak to potom bude úžasné 😉 .....ale to asi nikdy nebude ☹
určite si niečo kúpim,deťom sa páčili,tak som im sľúbila,že na MDD im nejakú upečiem -takže sa budem snažiť napredovať,i keď slimačím tempom,ale predsa 😅

daria77
10. máj 2011

@lussy23 ďakujem,veľmi moc 🙂 ,moje prvé pokusy....je toho veľa,čo musím vylepšiť,ale aj tak ďakujem 😅

daria77
10. máj 2011

@fukylove nádherné kačičky,keď ich môj malý zbadal,bol celý unesený..je zaťažený na kačky 🙂
Takže už viem,čo mu nabudúce spravím (teda sa aspoň pokúsim),akú tortu...ale toto by ma teda nenapadlo,fakt dobrý nápad.Fakt sú krásne 😲 😲 ..úžasné

jakelina
10. máj 2011

@erinka83 poštovné kolem té stovky bývá všude. ☹ Jenom někde, když nakoupíš nad nějakou částku, tak je poštovné zdarma. Ale zase mají trochu vyšší ceny. No ono to nakonec vyjde nastejno. Já nakupuju různě, podle toho co kde mají, někdy třeba mají dobrou cenu, ale mají zboží vyprodané. ☹