Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
6. okt 2013

@aduskatt A to je obyčajná mliečna, či horká?

aduskatt
6. okt 2013

@sticker Dark......ma vyssi podiel kakaa

sticker
6. okt 2013

@aduskatt Tak skúsim pozrieť. Lebo ja som v Lidl stále len tú veľké, akoby v zlatom obale kupovala. Som myslela, že iná ani nemôže byť 😅 😝 😀

pipka
6. okt 2013

@vlada111 no nieeeee, to sa popri tej tvojej zase budem prepadat od hanby 😅 😀 😀 😀

vlada111
6. okt 2013

@mysiatkoo geniálne a tá ganáž. No skúsim to urobiť aj ja konečne

vlada111
6. okt 2013

@pipka jaj nejeduj ma, veď ich máš krásne a ja sa teda pri tých postavičkách dobre vytrápim 😠

vlada111
6. okt 2013

@artepf teda parádne torty

pipka
6. okt 2013

@vlada111 no nemysli si, ze ja som krv nepotila, nez som tuto ušulala 😅 😝 😀 😀 tri dni som sa s nou babruskala 🙄

vlada111
6. okt 2013

@mysiatkoo perfektná

vlada111
6. okt 2013

@pipka ja radšej robím kvety, postavičky veľmi nerada. Len tie detské torty bez nich ani nemôžu byť ☹

mysiatkoo
6. okt 2013

@vlada111 @sikag dakujem 😵

pipka
6. okt 2013

@vlada111 sak toto

reruna
6. okt 2013

Ahoj, tady zase přibyly nádhery, některé obdivuju, jak to stíháte ještě i při práci, já při práci nestíhám skoro ani upéct pro nás jen tak buchtu☹ ale tento víkend jsem zbouchala narychlo dneska za dopoledne malinký pařížák politý čokoládou, u toho jsem ještě vařila nedělní oběd a uklízela, no podle toho to taky vypadá, ale bylo to fakt moc dobré. Kakaový korpus, domácí meruňkový džem, falešná paříž a poleva - řídký ganache, ale asi moc řídký jsem to neutrefila a mám tam hrudky☹

eliska22
6. okt 2013

tortička pre moju Elišku k meninám, podľa jej želania 🙂 pomáhala mi aj zdobiť, dávala na vrch lentilky 😎

macamac
6. okt 2013

@nanima ten vláčik je modelovaný? je tak dokonalý, že vyzerá ako ozajstná hračka 😲 😲 😉 🙂
pri tortičke Štefan Helena som si spomenula na svojich starých rodičov...tiež sa tak volali.....
veľmi pekné tortičky 🙂

macamac
6. okt 2013

@simasa 😲 Silvi, kráááásna je 😵
a Máša je roztomilá 😉 🙂 🙂

daja55
6. okt 2013

Moja víkendová , na krstiny. Ovalná torta - dosť blbo sa robí a mala som bociana urobeného trošku väčšieho a krajšieho, ale sa mi na vrchnú tortu nezmestil, takže propozične , bol oproti bábätku dosť malý, ináč celkom v pohode...... 😲

daja55
6. okt 2013

@mojkamoj Super

daja55
6. okt 2013

@evicaka Paráda....

daja55
6. okt 2013

@tinamk Nádherné, .........bublinky pri vaľkaní prepichujem ihlou 🙂

daja55
6. okt 2013

@mrka2 Tá Bučkovica... perfektné 😲

daja55
6. okt 2013

@ajka82 Strašne zlaté..... 🙂

daja55
6. okt 2013

@maya30 Obdivujem. Sedem? ako sa to dá ? Perfektné tortičky , jedna krajšie ako druhá 🙂

ollako
6. okt 2013

ahojte pridavam, dnesnu neplanovu, zo zvyskov pre malu susedku k meninam

pipka
6. okt 2013

@eliska22 Eliske vsetko najlepsieeee 😵

levandulka3
6. okt 2013

až teraz som zistila, že som nepridala tohtotýždňové torty

mojkamoj
6. okt 2013

@daja55 krásna a páči sa mi že si bábatku dala sukničku a kvetinku 🙂

1zaza
6. okt 2013

Tento týždeň iba jedna krstinová 🙂

delideli
6. okt 2013

ahojte, chcela by som poprosit o radu. maminu zacalo bavit pecenie tort a zacala pomaly aj experimentovat s ich zdobenim, vratane marcipanu.chcela by som jej na vianoce kupit nejake "pomocky", poradite mi prosim,co by bolo vhodne pre zaciatocnika/amatera?pozerala som napr. na tortomania.sk,ale je tam toho tolko, vobec sa v tom nevyznam..pripadne budem rada aj za linky na internetove obchody kde sa daju vecicky nakupit 🙂 vopred veeelka vdaka

aduskatt
6. okt 2013

@delideli poslala som Ti IP