Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gelinka75
18. apr 2014

@ivcak333 vychladnut a dat do chladnicky, potom preslahat, urcite sa spoji

florentina
18. apr 2014

@symoona ahoj, tady ty prodejny cukr.potřeb v Praze znám já. V první Smart mají určitě, ve druhé nevím, tam jsem byla jen jednou a už je to hrozně dávno. Do dortisima chodím běžně.
http://dortisimo.cz/eshop/content/4-kontakt
a nebo tady
http://www.fialapraha.cz/kontakt

mimcak
18. apr 2014

@lucula73 vidím,že si nakoniec vyskúšala tu krajku. 😉 Podarila sa ti super. 🙂

mimcak
18. apr 2014

@jakelina tá farma je parádna tie detaili perfektné. 😵

jakelina
18. apr 2014

@sikag já mramorák dělám klasický korpus z celých vajec a část zabarvím kakaem.

akzuzs
18. apr 2014

Zdravím, pridávam moje a konečne nohy hore a bud. týždeň sa teším mám tam modelovania a modelovania 😀 Idem si Vás pokukať, polajkovať, uložiť inšpirácie a prečítať a využiť to že tu mám chvíľočku kľud 😀 Pekné Veľkonočné sviatky 🙂

symoona
18. apr 2014

@florentina jeej super dakujem 😉

elamaslakova
18. apr 2014

Dievčence pridávam moje zákusky čo som piekla a ešte ma čakajú 2 torty , o Veľkej noci ešte ani nechyrujem 😉

jakelina
18. apr 2014

@elamaslakova máš to úžasné
Já pořád na dietě, ale dala bych si 😀

sisika
18. apr 2014

Ahojte,no nestacim davat páčitka,nádhera až oči prechadzaju!
Ja som mala zadanie na tortu-srdce v štýle gothic. Pokazilo sa snad vsetko co sa mohlo,ciernu hmotu co pouzivam nemali,ta co mi predali praskala a lamala sa,vsetko co som modelovala vopred som mohla vyhodit.
Ale-bola spokojnost,aj ked nesplnala presne zadanie...
2,5kg,cokoladova.

elamaslakova
18. apr 2014

@jakelina Skoro všetky išli preč trošku ich ostalo doma a deti ich vyjedajú po trochu , vraj načo to pečiem teraz musia len jesť , citujem syna :D

jakelina
18. apr 2014

@elamaslakova nechceš mě adoptovat 😀 😀 Já jsem zvládla jenom upéct perníky 😝

elamaslakova
18. apr 2014

@jakelina Adoptujem a veľmi rada , ja teraz ešte pečiem chlieb , bo sme akosi pozabudli že dnes je obchod zavretý , to už je asi nejaká deformácia , že keď nie je čo piecť tak si niečo nájdem :D

mrka2
18. apr 2014

@jakelina úžasné zvieratká 🙂

denisak77
18. apr 2014

Krásne a slnečné VEĽKONOČNÉ SVIATKY želám a prikladám tortuše.Na poslednú chvíľu mi 2 zrušili,ale mne to vôbec nevadí, skôr naopak.Modrá torta na želanie modrá,Minnie podľa nakresleného obrázku a na 15 podľa želania.Psík sa trošku,alebo aj trošku viac nevydaril ☹ .

sikag
18. apr 2014

@jakelina myslela som ci to mixnes vsetko spolu naraz ako si pisala vyssie alebo zvlast bielky zltky

jakelina
18. apr 2014

@sikag ne všechno najednou, ale já nedělám ten recept na mramorák, dělám ten recept co jsem zvyklá. Jenom vejce, mouka a cukr, trochu KP a oleje. A část oddělím, přidám kakao a tak dělám mramorový korpus. 😉

viera6
18. apr 2014

Ahojte,pridávam moju včerajšiu ,,, a zelam krásne požehnané Veľkonočné sviatky ,,,, 😉

heni79
18. apr 2014

@jakelina
Tá farma nemá chybu. 😵 😵 😵 Úžasná precízna práca, zmysel pre detail, naozaj, klobúk dolu. 🙂 Chýba mi tu ikonka palec hore. Dala by som ho ja 15x. 😀

jakelina
18. apr 2014

@heni79 ty jsi zlatá, děkuji moc 😉

florentina
18. apr 2014

@denisak77 ten pejsek je dobrej, neboj, mě se líbí a samorzřejmě dortíky taky 😉

florentina
18. apr 2014

@adrika202 elegantní a originální dortík, moc se mi líbí
@jakelina teda Majko, klobouk dolů, pěkně jsi si zamodelovala, parádní. Takový dortík je určitě sen každého malého kluka 😉

jakelina
18. apr 2014

@florentina asi ano, náš malý to taky pořád obhlížel a komentoval, jak to taky chce 😀 😢

adrika202
18. apr 2014

@florentina dakujem pekne ,aj oslavenkina bola velmi spokojná 🙂 mala som volnu ruku 🙂

florentina
18. apr 2014

Holky, máte nějaký dobrý recept na beránka. Já měla takový letitý na papírku a někde jsem ho založila. Přemýšlím, že bych případně udělala z těsta, co dělám korpusy, to by taky mohlo jít, ne?

marianabila
18. apr 2014

pre starkého.ja to proste neviem :(

delina
18. apr 2014

@sikag dakujem, zehlicku nemam, doteraz som potahovala len nizke torty... tuto budem robit asi z dvoch kusov, ako pises, vrch a boky... kvietky sme dnes vykrajovali a pivoniu mame takmer hotovu...

halienka
18. apr 2014

Babky nemáte niekde nejaké inšpi na taký ten svetrík s tými kosoštvorcami, alebo dačo pre dedula 90 ročného, totál neviem čo mu spraviť na tortičku 😅

delina
18. apr 2014

pre dcéru... pegas je samozrejme kupovaný, to bol jeden z darčekov...

denisak77
18. apr 2014

@marianabila podľa mňa jej nie je žiadna chyba,mne sa páči