Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
5. sep 2010

@kamilecka hod dáke video na tie písmenka.Chcem to vidieť.Som hladala ale ja to nev iem nájsť.neviem ako to na youtube hladáte ☹

rybca
5. sep 2010

tak toto je ina torta...🙂))

https://www.youtube.com/watch?v=xzki2PJ27sA

alionuska
5. sep 2010

@anibas dnes som dokoncila poslednu a este som nestihla ani fotky stiahnut do pocitaca...vecer si snad na to najdem cas...len sme boli v kine a vratili sme sa len pred chvilkou... ale neboj,budu nove budu.... 😀 😀 😀

sofi07
5. sep 2010

@sisa.b nadhera, a ta s tou salkovou supravou je uplne dokonala, fakt krasa 🙂

sisa.b
5. sep 2010

@vinka tu vazu som urobila plnu z MMF a salku som robila na takom plastovom pohariku. normalne som ho zvonku potiahla 😉 len mi potom od torty nabral vlhkost, tak tanierik "lahol" a salka sa tahala do strany. mame som uz dala instrukcie, ako to nechat zatuhnut, lebo si to chce odlozit na pamiatku 🙂
kvetinky som rucne malovala gelovkou riedenou s borovickou 😀 a malou spongiou rozotierala, nech to nie je take vyrazne. pozicala som si ten patchwork na poslednu chvilu, tak som nemala na to ani praskove farby pripravene 😒

kamilecka
5. sep 2010

@vinka tu je ukazka tych pismen zo sablony....mne to takto nefungovalo ani za svet

https://www.youtube.com/watch?v=cyS7msb13jE
sisa.b
5. sep 2010

@vinka cajnik je torta s priemerom 14cm, akurat vrch som zaoblila puncovinou

alex21
5. sep 2010

@sisa.b wau ten cajnim ma dostal to je nadherne. 🙂 A nemas odfoteny detail tej malovanej ruzicky

dm1
5. sep 2010

@sisa.b genialne ako vzdy hlavne ten cajnik!!! hladucky a aj to ucho na nom! no jak original. A krasne ruzicky mas na nom 😉 😀

@rybca nezabudla som na teba len nebol cas. tu je obrazok od tych cokoladovych ozdob z kauflandu - su tam aj filigraly - ked minies tak urobis svoje

rybca
5. sep 2010

@dm1 dakujem moc, uz som to aj preposlala maminke..🙂)))))

deni_v22
5. sep 2010

@sisa.b ta cajova suprava je uplne uuzasna 😵 😵 cajnik vyzera ako by z nejakeho lisu vysiel a nie ze "handmade" ..perfektne... 😵 😵 😵
dik za vysvetlenie techniky malovania kvetiniek..mam doma taku sklenenu tacku s reliefom ruzi na spodku, tak som uz spekulovala, ze to raz otlacim na nejaku tortu, ale nemam ani paru, ako by som to vymalovala, tak jeden navod uz mam 😉

janulabj
5. sep 2010

@dm1 prosim ťa a kde v Kauflande to najdem? pri čom?
dlho som neprispela,nepiekla,ale čaka ma torta pre maleho na rok.

sisa.b
5. sep 2010

@dm1 vsak krasne 😀 😀 😀 dakujem 🙂 ja som na tie ozdoby v kauflande pozerala, ale zdalo sa mi to moc penazi za trosku cokolady. tam su aj nejake formy? 😕

evena
6. sep 2010

ahoj 🙂

@sisa.b ten čajový servis 😉 😉 určitě se nechám někdy inspirovat 😉

@kamilecka já si taky hmotu vyválím mezi dvěma sáčky a vytlačím, pak jen nožíkem to vyloupnu, tady mě nedávno poradili že to mám nechat trochu zavadnout aby písmenka držely tvar 🙂

mám za sebou 3. potahovaný dort a první postavičky, ty mě dost potrápily, dělala sem je snad 2 h. 😲, příště to snad bude lepší, váha 2 kg, byl k svátku pro mojí Máju, za dva týdny má narozeniny tak bude repete 🙂

dm1
6. sep 2010

@evena ta vcielka maja je taka milucka a krasna!

@sisa.b ono su tam take platy plastove jemne a da sa tam potom naliat coko a urobit znova. Aspon baby tak pisali na TOM ja som este neskusala. Ale na hmotu podla mna eee lebo je to take meksie. Sak ukazem ked prides na kafco 😉

@janulabj je to normalne medzi cukrarskymi vecami ako su sviecky, take tie male gulicky a ine ozdoby

alionuska
6. sep 2010

Jaaaj,konecne som sa sem prepracovala..tak tu su fotky z tohoto tyzdna...🙂

gabika11
6. sep 2010

@alionuska krasa, ty si ale sikulka, obdivujem tvoje dielka... a tu sovu si ako upiekla, ze ti tak krasne stoji?

gabika11
6. sep 2010

@evena nadherna torticka, si sikulka ako ta vcielka 😀 krasna torticka.

gabkazabka
6. sep 2010

@alionuska nadhera,uz dlhsie sa ta chcem opytat,aj ozdoby na torty robis z MMF?Lebo mne sa z MMf nejako nedari modelovat 😕 Tortu potiahnut viem bez zahybov,ale postavicky nie a nie ☹

gabika11
6. sep 2010

@gabkazabka co je MMF? zeby ta hmota z marshmallow?

gabika11
6. sep 2010

@alionuska na tej torte k 30tke, to je aky hmyz, prosim ta?

alionuska
6. sep 2010

@gabika11 ..no si ma tu budu baby zas doberat,ze ako si to napisala...tak ja ti neviem moja,mne v rukach vsetko stoji🙂 😀 😀 😀 Ale nie,vystuzila som ju takym stojanikom...ale trochu sa aj tak naklonila potvora dolava.... 😀 😀 Dakujem..inak sova mala 35cm a este stala na tom strome...tak to bola vysoka tortisko... 😉

@gabkazabka ja robim z MMF vsetko..potahujem,ozdoby ,postavicky,kvietky..! 😉 😉

alionuska
6. sep 2010

@gabika11 hmyz? 😅 😅 to je Scrat-vevericka z doby ladovej!! : 😀 😀 😀 😀 😀

alionuska
6. sep 2010

@sisa.b ten cajova suprava je uplne uplne nadherna!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉

gabkazabka
6. sep 2010

@gabika11 hej,hmota z Marshmallows
@alionuska a ako priliepas jednotlive diely postavicky k sebe?Len s vodou,alebo sparadlami?A robis ich den vopred aby obschli,alebo ako?

gabika11
6. sep 2010

@alionuska jooj, prepac, ja som tuto rozpravku vobec nevidela, a on sa stvera po ladovci, aha... 😀
tak, mas sikovne ruky, ked ti vsetko tak pekne v nich stoji 😀, uzasne to vyzera, a ta slanina, a truhlica s peniazmi, no krasa...

alionuska
6. sep 2010

@gabkazabka len vodou -teda podla toho,ake su velke... ked davam ruze,alebo postavicky,tak napichujem sparatkami...a ozdoby si robim vzdy az ked dokoncujem tortu...vtedy sa aj najlepsie aranzuju...take cerstve 😉
@gabika11 dakujem ti! 🙂

evena
6. sep 2010

@alionuska spadla mě čelist 😲 😉 dort se slaninou a klobásama super nápad, vše jako skutečné 😉
s jakou váhou nejčastěji dorty děláš?

alionuska
6. sep 2010

@evena dakujem..to je rozne..ako si kto povie..vacsinou sa trafim ,ale niekedy je to trochu tazsie,ako mam v plane,nakolko kazda torta je ina...ale tak od 3,5-5kg..niekedy 6,7kg...a o dva tyzdne mam tri svadobne a jednu noemovu archu-tiez taku velku..a este sedem..to zas bude makacka.... 😀 😀 😀

evena
6. sep 2010

@alionuska ty bláho, jak to stíháš 😲 to musíš mít fakt dobrýho chlapa doma 😉