Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
17. jan 2013

@jenie123 tak to vidíš, můžeš dát jakýkoliv a je to jedno. Já mám doma vždy frutafil a ten meruňkový si do toho lidi hodně chválí, tak ho dávám dolů místo marmelády. Jsou tam i kousky meruněk, tak je to jakoby i s ovocem.

aduskatt
17. jan 2013

@dm1 volaj, budem doma🙂 ked ta zafuka, aj na kavu mozes dojst🙂 teda to mozes, aj ked ta nezafuka🙂

jenie123
17. jan 2013

@zuzmor002 nad visnovym som rozmyslala.. Uz maju marhulovy.. ;););)
@jakelina tak tie oriesky by som brala aj ja.. Len kocka je na ne alergicka, ale urcite to k sebe neskutocne pasuje.. ;););)

dm1
17. jan 2013

@aduskatt diky len ja idem s mm tak asi nezafuka 😝

pristela
17. jan 2013

@florentina a taketo nejake kvety ,?: toto su vsetrko take len z vykrajovaciek šup šup , ale ja myslim ze s postupom by si kludne bez problemov zvladla pivonku : http://tortyodmamy.sme.sk/pokus-o-pivonku

daducha
17. jan 2013

@rapunzel1 ja na kvety pouzivam Satin ice gum pastu a miesam so Smartflexom.Da sa vyvalkat na uplne tenulinko a rychlo schne 😉 .S iba gumpastou sa mi robilo tazko, je velmi tuha na rozvalkanie..

zuzmor002
17. jan 2013

@jenie123 oriešky tam pasujú, to je fakt, aj to som skúšala, len mi to potom prišlo celé strašne sladké, ten džem tomu dodá trochu kyslosť, je to potom také vyváženejšie a višňový džem je kyslý, takže preto som volila ten, ale myslím že aj ten marhuľový tam môže celkom pasovať 🙂

alexandrakocikova
17. jan 2013

moja dnešná, farby sú naživo pastelovejšie...

alexandrakocikova
17. jan 2013

@jenie123 ja nie...iba k čokoladovému dávam banán.ale aj ku karamelu by sa podla mna hodil banán...normalne to vyskúšaj, ochutnaj a uvidíš

lussy23
17. jan 2013
lussy23
17. jan 2013

@dagmarmustafa krásnučká
@alenv krásna tortička
@lucula73 krásna tortička @terezka87 krásnučká. ta minie je jedlá oblátka, alebo ste ju robili ručne?

rapunzel1
17. jan 2013

@daducha Ďakujem a ako sa tá hmota chová? Dá sa viackrát použiť ako MMF, alebo už keď ju raz použiješ, tak už tak zostáva. Myslím tým, že keď mi niečo z nej vytvrdne, napr šaty a nepáči sa mi to potom, môžem to naspäť zmiesiť ako MMF a použiť znova, alebo to už nejde?

rapunzel1
17. jan 2013

@daducha a myslíš, že by sa tá gumpasta dala zmiešať aj s MMF namiesto smartflexom, aby som nekupovala aj smart aj gumpastu ? Ďakujem

maznacik007
18. jan 2013

je tu niekto kto by mi vedel urobit torticku na buducu stredu BA,GA, Trnava pripadne Dakujem

patrikmisko
18. jan 2013

@lucula73 dakujem, skusim pohladať v e-schope 😉 🙂 😉

denisak77
18. jan 2013

konečne hotovo a celý víkend pokoj od pečenia

jakelina
18. jan 2013

@denisak77 ty koníčky jsi dělala z nějaké formičky???Dorty jsou parádní.

yukki
18. jan 2013

@denisak77 jééééééééj jéééééééééééééj to máš nejakú formu na tie koníčky? jéééééééééééééééééj

lifinka
18. jan 2013

ahojky, tak přidávám dnešní dokončený, ale princezna mi dala pěkně zabrat 😒
@vlada111 moc díky za rady🙂 na tvoji pronceznu nemá🙂

mexico_16
18. jan 2013

@meinkonka Ake je to plnka ? S mandarinkami ci broskynami ? Dik 😉

mexico_16
18. jan 2013

Baby ahojte 😉
manzel chce plnku s bananmi..Mozete mi napisat niejaku fajnu ? Dakujem a krasny den prajem !! 😉

eliska22
18. jan 2013

@mexico_16 s banánmi je dobrá parížska šľahačka alebo pribináčik kakaový 😉

kleopatris
18. jan 2013

Babulky prosim Vas, ked chcem ciernu (na Mickey Mausa) mam si radsej kupir Sugarflair alebo Wilton? A ktory odtien je najlepsi? dakujem 😉

mexico_16
18. jan 2013

@eliska22 Dakujem a vedela by si mi aj niejaky link na receprik hodit ?

eliska22
18. jan 2013

@kleopatris na čiernu je najlepšie extra čierna gelovka a je jedno či wilton alebo sugarflair 😉

eliska22
18. jan 2013

@mexico_16 na priemer 22 cm tortu, dve šľahačky si deň pred plnením torty uvaríš s 200g čokolády na varenie - ja používam tú z lidl, vypneš keĎ sa čokoláda rozpustí, dáš do chladničky, na druhý deň vyšľaháš aj so stužovačom šľahačky ...
pribináčiková: vyšľaháš si 2 šľahačky, pridáš tvaroh 500g jemný, 2 PL prášk. cukru, potom prisypeš 2 balíky creme olé čokoládový, ten prášok, zase mixérom vymiešaš a nakoniec ak to bude husté, pridáš buď biely jogurt, alebo kyslú smotanu 🙂

mariann2
18. jan 2013

čaute kočky, pridávam moje prvé tri, tá kočka s BMW aj lodička je pre jednu oslávenkyňu, dozvedela som sa to až pri odovzdávaní, iba náhodou. Volá sa Petra, len manžel ju zo žartu občas volá Anča, tak tam chcel "pre anču" 🙂

mexico_16
18. jan 2013

@eliska22 Dakujem 🙂

florentina
18. jan 2013

@dada2007 no kde jsem to vzala, mám přece oči a vím co vidím...tvoje dortíky mluví za tebe...na tom, že jsi šikovná ženka trvám! 😉

@jenie123 jé jsem se zrovna chtěla ptát na totéž, co se hodí ke karamelovému krému...taky chci teď zkusit tuto náplň...

holky, už to tu bylo x krát, ale já na to jdu poprvé a fakt se toho bojím....když chci vařit to Salko, tak ho prostě dám do hrnce, celé ponořím a vařím a nebouchne to? 😅 ...tu plechovku nijak neotvírám, že? A dám to rovnou do vařící vody, nebo přivedu k varu až to bude v hrnci a ještě jak dlouho to mám vařit?

florentina
18. jan 2013

@jakelina a ten frutafil je tedy jako marmeláda s kousky ovoce, nebo je to spíš jako rozvařené ovoce? Je to hodně sladké? Já koukala, že se to prodává, jen nevím v čem je to jiné....

@pristela slunce moje...opět ti musím poděkovat...za tolik krásných postupů včetně návodů....určitě něco z toho zkusím. A opravdu moc děkuji za čas a snahu...snad něco z toho zvládnu....

@lifinka princezna se ti skvěle vydařila!
@mariann2 skvělé všechny jako vždy, ale ta Petra se ti opravdu vydařila, má nádherný kukuč....