Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zklimekova
12. apr 2013

moja príprava na tortičku pre zdravotnú sestru 🙂

lawli
12. apr 2013

@pipka @lifinka ďakujem pekne kočky 😵 😵 😵

denisak77
12. apr 2013

A už mám všetko hotové,konečne som to stihla aby som mala aspoň jeden volný víkend,len dúfam,že už konečne bude lepšie počasie,lebo moji chalani sú už unudení ,a len počítač a počítač ,už mám toho dosť.

lussy23
12. apr 2013

@zklimekova krásnučká. taka jednoduchá, nereálna. také postavičky sú najkrajšie
@denisak77 krásnučké dielka

lussy23
12. apr 2013

@blcha parádna torta
@rapunzel1 nádherné tortičky a tie koníky nemajú chyby

lussy23
12. apr 2013

@cat krásna tortička @artepf je nádherná

lussy23
12. apr 2013

@jakelina krása
@lawli krásne dielka @lamps nádhera
@ajka82 krásne tortičky @florentina krásna

lawli
12. apr 2013

@lussy23 ďakujem 🙂

lawli
12. apr 2013

dnešná tortička v reze...takéto foto mám rada ,no škoda že ich nemám z každej tortičky 🙂

florentina
12. apr 2013

@bambula1307 jj, má menší výkon, taky jsem to řešila, ale ten s tím vyšším už je na mě moc drahý...nicméně doufám, že vědí co dělají....navíc plnou mísu nebudu dělat tak často, tak snad to bude ok, určitě pak poreferuji...a děkuji, že jsi se tím zabývala 😉

lencza22
12. apr 2013

Dámy smekám před vámi všemi. Ve srovnání s vaší prací jsem já absolutní břídil. Mám na svém "účtě" k dnešnímu dni 13 dortů. Každým dortem se něco naučím, ale na jednu věc nemůžu přijít. Proč mi u většiny, ale nikoliv všech případů dort dole u tácu teče. Krémy používám máslové, dávám pozor na důkladné pomazání, z lednice vytahuji jen na minimální nutnou dobu a stejně se mi to stane. Nemáte tušení, co dělám špatně? A když jsem u toho, ještě jedno trápení mám. Co zamezí pouštění barvy? Např. když si udělám modrá písmenka a dám je na bílý podklad, ta modrá mi do bílé pustí.

aduskatt
12. apr 2013

@lencza22 miesas farbu s vodou alebo s alkoholom?

lencza22
12. apr 2013

@aduskatt S alkoholem, ale potahovku barvím gelovými barvami Winton a písmena nebo jiné ozdoby lepím alkoholem.

aduskatt
12. apr 2013

@lencza22 nemoze to potom byt v hmote, ktoru pouzivas? ja tiez pouzivam alkohol a nemam tento problem

lamps
12. apr 2013

@lencza22 keď lepíš písmenká na tortu, stačí ich potrieť vodou alebo alkoholom iba minimálne. Keď potrieš veľa tá voda ti ušpiní hmotu na torte. Keď ti tečie torta nepolievaš veľmi korpus nejakým rozvarom alebo šťavou?

lencza22
12. apr 2013

Teď mě napadlo, jestli to nemůže být tím, že tam vše dávám "neodleželé". Jestli by třeba nepomohlo, kdybych měla vše předpřipravené v lednici a zaschlé. Dělám si mléčný marcipán.

lencza22
12. apr 2013

@lamps Potírám alkoholem, aby se leskl, ale jen pírkem v tenké vrstvě.

lamps
12. apr 2013

@lencza22 tak to musíš úplne minimálne potrieť a dávať pritom pozor, aby si štetcom neprešla až za písmenko a neušpinila si hmotu okolo. Ja robím veľa vecí za pochodu, nemám ich dopredu pripravené a písmenká si vôbec nepripravujem dopredu a nemám takýto problém ako ty

lencza22
12. apr 2013

@lamps Asi si pořídím nějaký drobný štěteček. Je fakt, že jsem vždycky tak rozjetá, že to asi v euforii nakonec celé pohnojím něčím takovým jako že přetáhnu. Jj, jak každému říkám, už se nedivím, že ty dorty tolik stojí, když je člověk kupuje. 😉 Díky za rady.

monikad1
12. apr 2013

pridávam fotky z tohto týždňa 🙂

lamps
12. apr 2013

@lencza22 stačí behnúť do papierníctva 😅

lencza22
12. apr 2013

@monikad1 Ty botičky jsou nádherné! Už jsem je taky jednou zkoušela, ale obuvník ze mě asi nebude. 😢

mimcak
12. apr 2013

Tak babušky svadobná je za mnou už aj odovzdaná. A konečne volný víkend. už to aj potrebujem,oddýchnuť a povenovať sa na 100% rodinke..

monikad1
12. apr 2013

@lencza22 robila som ich len prvý krát, majú veľa chýb, ale druhý krát budú ešte lepšie...a ďakujem 🙂

mimcak
12. apr 2013

o a fotooo

wera.g
12. apr 2013

prosím vás žienky, nemáte náhodou nejakú inšpiráciu na tortu pre 25ročnú babu, ktorá si strašne strašne rada lakuje nechty?alebo nejakú peknú s makeupom? Ďakujem 😉

wera.g
12. apr 2013

@lamps ďakujem 😉 akurát ju idem potiahnuť, no hrôza to bude...

lamps
12. apr 2013

@wera.g ale nebude, neboj ty nič 😅

wera.g
12. apr 2013

veď uvidíš 😀 a ty dnes nevypekáš? @lamps

lamps
12. apr 2013

@wera.g ja už mám hotovo, jednu tortušu som dnes odovzdala a jednu sme načali a okoštovali doma, bola pre mm k narodkám. Tak mám fajront