Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca215
17. jan 2014

ahojte prosim Vas neviete či by bola táto torta http://varecha.pravda.sk/recepty/cokoladovo-ban... dobrá aj po zamrazení? asi nie však? dakujem

lucula73
17. jan 2014

@aduskatt 😀
no neviem ešte či to vezmem,ale že to majú byť jednoduché hranaté torty,aby sa dobre krájali..........ani ozdob nie veľa,iba nejakké nápisy...............musím pouvažovať 🙂

aduskatt
17. jan 2014

@lucula73 tak potom si to rataj tak ze potrebujes cca 60 kg torty, takze by som urobila 9-10 hranatych 28x28🙂

lucula73
17. jan 2014

@aduskatt adi prosím ťa, a stačil by jednemu kusok 2x10cm?či mám rátať viac?inak bude tam veľa detí,tak tie zas toľko nezjedia......
a cenu akú?lebo neviem,či takú ako na normálne torty,alebo menej??lebo to bude síce veľa roboty,ale zas zdobiť to nejak netreba..........juj neviem,.....ona si zisťuje aj inde 😕

vlada111
17. jan 2014

@muffinka8 prečo si vyhodila krém? Stačilo dať jednu smotanu a bolo by to fajn. Veď tam ide len o to zriedenie.

vlada111
17. jan 2014

@maca215 neviem ako sa správajú rozmrazené banány :(

mia114
17. jan 2014

ahojte
babulky som taka nestatsna z objednavky torty, mam robit takuto nejaku tortu, ma byt farebna, ako nebola by sjareda, ale ja sa bojim ze farby nebudu take ako na torte a bue to vzyerat blbo, ake by ste dali vy?

aduskatt
17. jan 2014

@lucula73 10 je OK, dva sa mi zda tenke, ale to je len moj odhad, mozno to bude stacit

maca215
17. jan 2014

@vlada111 dakujem lebo ani ja neviem a ani čo ten marschmallow fondan, preto sa pytam či tu niekto nevie

muffinka8
17. jan 2014

@vlada111 jak betón to bolo a nevedela som či by sa to vôbec potom ešte s niečím spojilo, radšej som už nevymýšľala a spravila znova

pristela
17. jan 2014

@muffinka8 aj obycajnym mliekom by si to zachranila 😖 no škoda
@lucula73 čo si pipi? že za menej penez, vies ako sa narobis pri potahovani velkeho hranateho ???a o tom ze budes mat na konci po dokonceni vytahane ruky ako opica po kolena ani nepisem tak isto urobit rovne štvorce je umenie a duplom ked nemozes maskovat zdobením, ja by som to vzala, sice narocne , ale nie zas az tak moc a pomoze ti to ako v posuvani dopredu tak aj financne, a okrem ineho , isto sa na tolko tort skladaju takze ich to v konecnom vysledku nevyjde az tak draho , čo teba trapit ale aj tak nemusi, kedze uvidis, naozaj sa namakaaas , mne vychadza na tolko ludi az 80kilov torty 😝 ale ak "zmínusuješ" tie deturence tak menej 😉 a nezabudni mysliet aj na to ako to budes skladovat , chladiť, rozlozene ale aj zlozene , na take oslavy kde torty stoja dlhsie na stole je dobre ak je torta predtym dlhsie v chladnicke aby stihla uplne stuhnúť 😉

muffinka8
17. jan 2014

@pristela ja som sa preto pomýlila, lebo som robila len polovičnú dávku, čo často nerobím, no a automaticky som si vzala Ole ako na celú dávku, a až keď som odhadzovala sáčky od nich mi to došlo 😝

lucula73
17. jan 2014

@pristela pekne si to rozpísala,úplne zo všetkým súhlasím..............akože bola by to výzva pre mňa,jednak časovo,jednak aj to množstvo,chladničky by sa okrem mojej dve našli,tak nahlas uvažujem 🙂 🙂
Ono je to na apríl...na Ples princov a princezien a hlavný program tam má byť spievankovo 😉 ,organizuje to kamarátka,ktorej som už piekla torty,tak jej mám urobiť rozpis množstva a ceny 😉
ďakujem za rady a názory 🙂 🙂

pristela
17. jan 2014

Holciny vkladam tortusky , este mam jednu na nedelu, tu som plnit este nemohla 😖 ale to bude ina hroza ne lahucka ako tieto ☹

lawli
17. jan 2014

kočky poznáte tento krém? aký je? ďakujem za každú radu 😵
** Karamelový **

30 dkg kryš. cukru
1 šľahačka 33%,
30 dkg masla
Cukor upáliť na karamel,
pridať smotanu, krátko povariť.
Nechať ochladnúť, zamiešať maslo.

lucula73
17. jan 2014

@lawli veľmi dobrý....len cukru dávam menej...................lebo je dosť sladký................... 😉
treba,aby to malo rovnakú teplotu,maslo aj tá karamelová šľahačka,aby sa to nezrazilo.........

lawli
17. jan 2014

@lucula73 ďakujem dušička a o koľko menej cukru a ešte sa spýtam môžem si to uvariť ráno a maslo všľahať až večer? 😵

lucula73
17. jan 2014

@lawli ja som posledne dala tuším 250gr............ale zas,ak to ccheš mať viac karaamelové,tak daj kľudne aj tých 300..........bude to také výraznejšie...........a možeš aj ráno a večer potom zmiešať dokopy,len si to vyber,aby sa to ohrialo,ja som expert na zrazený krém,mne sa to párkrát stalo,posledne už nie 😀 ,ale mikrovlnka to istí.. 😉

lawli
17. jan 2014

@lucula73 😀 😀 😀 😀 nestraš ma, mne sa zrazil iba raz aj to bolo už dávno , bola to tortička iba pre nas na doma ,tak ma to neštvalo... 🙂
A ešte sa spýtam ako ho je veľa z jednej dávky?? Trebas v porovnaní s pribinákom?

lamps
17. jan 2014

narýchlo pridávam moju tohtotýždňovú tortušu

lucula73
17. jan 2014

@lawli určite menej.........však si vezmi jedno maslo a do toho zašľahaná šľahačka.........
do akej veľkej torty to chceš?

lawli
17. jan 2014

@lucula73 Ja som to tiež tak rátala...že cca pribináku sa rovnajú skoro dve dávky tejto karamelovej....potrebujem spraviť kabelku s váhou 5kg

lawli
17. jan 2014

@lamps tie guličky po strane ma dostali ,jemná krása ...určite sa nechám inšpirovať ,samozrejme s tvojím dovolením 😉

vlada111
17. jan 2014

@lamps úžasná

vlada111
17. jan 2014

@pristela krásne ako vždy

mamcas
17. jan 2014

@lamps aaaach 🙂

mamcas
17. jan 2014

@pristela ja robim dalsi tyzden mcqueena pre Samka :D ale rozhodla som sa pre 2D 🙂
vsetky mas krasne a tej poslednej ani nepochybujem 😝

lucula73
17. jan 2014

@lamps nádherná.........

lucula73
17. jan 2014

@lawli asi tak,ako si napísala......... 😉

denisak77
17. jan 2014

Dievčatá,pridávam tohotýždňové 2 tortuše.Modrá volániková obkukaná,ale tak sa mi strašne páčila,že som ju musela spraviť,keďže som mala volnú ruku,ale samozrejme ,že od originálu má strááááááááááášne ďaleko a bola 3 poschodka a druhá je na 2 oslavu a takto si to predstavovali nejak.