Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
14. okt 2014

@mimcak je krásná, moc se mi líbí.
Můj jeden mimořádně pro učitelku do školky přes týden. Vyfocené nanic, je tu tma jak pytli a prší. Včera jsem odpoledne pekla, ráno naplnila a dodělala. Naštěstí jsem doma, mám nemocenskou. Tak jsem ani nechtěla odmítnout, ona je zlatá.

halienka
14. okt 2014

@jakelina Majka čo je vo vnútri tých loptičiek, sú krásne hladké 🙂

mimcak
14. okt 2014

@jakelina ,@lokalistin tak vám ďakujem tak potom ste ma trochu upokojili tak uvidím aka bude reakcia objednávateľky, 😉 Ale tak jej je vždy jedno ona je zlatá stále mi povie ,že čo chcem tak chúďa ja vždy na jej tortách niečo skúšam 😀 😅 😅 😅

jakelina
14. okt 2014

@halienka to je burizonka, potřená čokoládou a pak potažená pravým marcipánem.

mimcak
14. okt 2014

@jakelina perfekná je ta raketa a tie loptičky 😵

veronkaj
14. okt 2014

@lokalistin dakujeme a tú múku pri takých vysokých otáčkach? na konci? no už som ochotná skusiť čokolvek.

halienka
14. okt 2014

@jakelina ja mám všetko z tej burizonky hrozne hrbolaté, a to som tie burizóny aj pomlela, aj čokoládu som dávala, ale asi málo, možno by bolo treba viac 🙂

jakelina
14. okt 2014

@halienka zlatko nemelu ani nic, jenom to fakt vezmu do ruky a potřu bílou čokoládou, takovou tužší, ne úplně roztopenou, aby se ty dírky zalepily a pak vyválím sinější potah a obalím, aby se ještě skryly případné nerovnosti. Nesmí to být moc tenké, jinak je vše vidět. Pak to v rukách jenom tak poválím a uhladím.

halienka
14. okt 2014

@jakelina ďakujem Majka, skúsim to nabudúce takto, asi som mala aj tú čokoládu moc roztopenú veru 😅

jakelina
14. okt 2014

@halienka jenom tak zatírat hustou, řídká ti poteče a nejde to tak dobře. 😉 Nemáš vůbec zač děkovat

lokalistin
14. okt 2014

@veronkaj hej ja robim tak, vobec sa s tym nebabrem a splasol mi len 2x,ked som davala do tej istej formy(lebo si to nezapisujem) cesto z 8 vajec- najviac zo 7 mozem, inac mi splasne

veronkaj
14. okt 2014

@lokalistin nuž vyskúšam hádam to už bude ono

lamps
14. okt 2014

@lucula73
@veronkaj treba ho fakt robiť šup-šup a je krásny nadýchaný, keď ho prekrojím mám problém preniesť plát lebo je úplne jemnučký. Ja som tento problém tu riešila nedávno 😀 😀 😀 😀 párkrát po sebe sa mi mramorák nevydaril a potom som prišla na to, že mu venujem prehnanú starostlivosť 😀 😀 😀 😀

muriel293
14. okt 2014

ahojte kočky tuším sa pri vás idem niečo priučiť 🙂 som nevedela že to tu je 🙂 ale teší ma to!

daniela09
14. okt 2014

tak tu je niečo odo mňa, za posledné 2 týždne, so 6-tkou je bezlepková, tie autá sú totálna katastrofa, ale lepšie to nešlo, hokejová- tú som najprv fotila, až tak som zistila, že ešte chýbajú v kruhoch bodky, tak rýchlo dorobiť, nech to vyzerá ako má, no a posledná foto, môj malý veľký pomocník pri zdobení torty pre dedka.zdobil sám , 1/3 kvetiniek síce zjedol, pretože sa mu ,,nepodarili "

muriel293
14. okt 2014

@mimcak Ahoj prosím ťa ako maľuješ na tortu? raz som skúšala ale mala som pocit že tá farba akoby zle držala na poťahu,mám gélovky,ako sa to robí? dík

mimusa94
14. okt 2014

baby z akej hmoty sa najlepsie robia postavicky???? dakujem 🙂

jankaferancova
14. okt 2014

Ahojte sikulky,poprosim osvedceny recept na orechovy korpus a marcipan zo suseneho mlieka Dakujeeeeeeem!

muriel293
14. okt 2014

žienky ja by som potrebovala takú info bo ešte som nedávala malú tortu na veľkú že či aj tam treba dáku tyč do toho a na to dať alebo to stačí iba položiť?? zatiaľ som robila iba neposchodové

jakelina
14. okt 2014

@muriel293 vyztužit spodní patro a můžeš dát i tyč skrz obě patra.

@mimusa94 smartflex

@jankaferancova v tématu recepty je jich hodně, podívej se tam. 😉

sasettka
14. okt 2014

Ahojteeee, idem za vami s otazkou - kamaratka sa pyta,ci jej nespravim tortu s pravym marcipanom, tak by som sa chcela spytat, ci je tu niektora, ktora s nim robila? kde sa to vlastne predava a ako sa s tym robi? dakovala 🙂

jakelina
14. okt 2014

@sasettka já s ním potahuji všechny dorty, kromě bílých. Nebělím ho, pak mi přijde takový drobivý. 😝 Mají ho v každém e-shopu.

sasettka
14. okt 2014

@jakelina dakujem 🙂 cize sa s nim robi dobre? nemusim sa toho bat? biele teda potahujes cim, smartom?
a ked marcipan zafarbim gelovkami, vtedy sa nedrobi?

jakelina
14. okt 2014

@sasettka nedrobí se zabarvený. Bílé potahuji Smartflexem. Potahuje se s ním trochu jinak, je takový tuhý a hůř se vyvaluje na tenko, chce to zvyk. Mně to trvalo asi pět dortů, než jsem to vychytala jak na to a teď potahuji jenom s ním, všem chutná a je levnější než SMV

denisak77
14. okt 2014

@lucula73 podobný problém ,ale ja mám KLARSTEIN a ten hluk čo to robí,neskutočné.Jediné plusko,že už ručne cesto nemiesim,inak nič 😝 😝 😝 😝 .

pristela
14. okt 2014

holky som nejak vikendos previkendovala 😀 😀 kufor este nevybaleny, ale vsak o chvilu mame stretko tak na co ho vybalovat 😝 pridavam tortuchy , ktore som stihla este pred chatou, este som piekla asi milion muffin a slaneho, rafaela atd , ale to na co fotit 😀

anibas
14. okt 2014

Dievčatá z BA - na 8.11.2014 torta so sovičkou pre dievčatko do 30€ ?? nemáte chuť ??

nika1985
14. okt 2014

baby mna porazi akurat mi rachla truba na sobotu rano torta vrrrrrrr co sa nam este stane vcera mm prac. uraz zajtra volam servisaka a utekam prosit susedu ci tam mozem upiect este ze mam len jednu a budem sa modlit nech pride cim skor buduci mam 4torty. ☹

mimcak
14. okt 2014

@muriel293 ahoj ja som maľovala práškovými farbami.

mimcak
14. okt 2014

@nika1985 no pekne ja som si myslela,že máme tiež tie katastrofi za sebou čo sa nám doma všetko naraz pokazilo a kupovali sme nové,ale žiaľ neskončilo pokazila sa včera aj chladnička ,opravár vypotil,že 150eur oprava tak sme dnes boli kupovať novú za 200eur. 😝 😝 😝 už to dúfam skončilo.