Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. dec 2014

@mojmacik děkuji, jsi moc milá. 😉

mimcak
5. dec 2014

@lamps tá je milená 😵 😵 😵 😵 😵 ,z dovolením,či bez ukladám 😀 😉

luciahromadkova
5. dec 2014

dnesna pre manzela do prace- vianocný vecierok policajtov.... námet nie môj, ale popri práci ešte aj vymýšľať by ma zabilo úplne, manžel bol spokojný, 😉

denisak77
5. dec 2014

Ahojte,prikladám moje 2 tortuše a zasa FROZEN,dúfam,že ich v blízkej budúcnosti budem robiť 10 😝 😝 ,lebo keď niečo vybehne ,tak potom dokola to isté.A pozadie zasa krivé,ale ja už neviem čo dávať aby sa to nebolo pokrčené.Vy ako riešite pozadia?

lamps
5. dec 2014

@mimcak 😵 😵 😵 😵

adrika202
5. dec 2014

tak pridávam tortičky a tortu na stužkovú ... bolo ich 24 😀 každá je oganážovaná 😀 😀 včera ráno o osmej som začala ganážovať ,o piatej poobede som končila poslednu tortičku do finalnej podoby ..a večer ešte tortu som robila k nim 😀 😀 len ja truba som si chcela uľahčiť prácu ,lebo vlani som každu jednu plnila zvlášť a to bola piplačka ,tak som teraz naplnila cele platy a vykrajovala som tortičky ,no ale zase je z toho toľko odpadu ,že asi začnem robiť 3D torty aby som to zužitkovala na punčovinu 😀 😀 uprimne, som rada že to mám za sebou 😉 ešte jedna na zajtra sa chladí bo som ju nemala kam dať ,tak som plnila až dnes po práci 😉

anibas
5. dec 2014

@mamina1978 @lamps @jakelina @chvapilu nádherné tortičky 🙂)))

anibas
5. dec 2014

@luciahromadkova @denisak77 @adrika202 prekrásne 😵 😵

jorsulova
5. dec 2014

Zenyyyyyyyyyyyyyy prosim vas dajte inspiraciu ake poziarnicke torty ste robili, poziarnicke auto plus nejakeho pekneho vydareneho poziarnika, na buduci tyzden ma caka a nic na nete sa mi nepaci.... 😒

lamps
5. dec 2014

@jorsulova ja som robila dvakrát, boli takmer rovnaké, ale požiarnika si budeš musieť domyslieť 😉

jorsulova
5. dec 2014

@lamps dakujem velmi pekne za inspiraciu, krasne su

evicaka
5. dec 2014

kočky, prosím poraďte... v poslednej dobe sa mi robia na tortách "bruchá", už som z toho zúfalá. Ako sa im vyhnúť???

lamps
5. dec 2014

@evicaka ako to myslíš, že bruchá? torta sa ti "zaguľatí" z boku?

evicaka
5. dec 2014

@lamps presne to mám na mysli...

lamps
5. dec 2014

@evicaka mne sa to stalo vtedy, keď som tortu naplnila a hneď som ju išla opatlávať. Teraz to robím tak, že tortu naplním, zaťažím a dám ju stuhnúť do chladničky. Potom ju vytiahnem, čajovou lyžičkou oškrabem prebytočnú plnku, ktorá sa trošku vytlačí a až potom ju opatlám

evicaka
5. dec 2014

@lamps ďakujem... stáva sa mi to iba v poslednej dobe, aj korpusy mám akési jemnučké. Každopádne ďakujem za radu a určite to skúsim urobiť tak ako ty 🙂

lamps
5. dec 2014

@evicaka mne sa to osvedčilo, lebo keď bola plnka izbovej teploty a ja som tortu obmaslovávala a popritláčala na vrch tak tiež bola bruškatá

mojmacik
5. dec 2014

@mimcak sranda pouzili sme rovnaky komentar ale kazda inej uzivatelke 🙂

blancagon
6. dec 2014

@blahowoman natri ju riadne gelom,celúúú a prilož na poťah určite bude držať,to je jedno či na vrch alebo z boku.Určite bude držať,len gel nanášaj rovnomerne na celú oblátku.

mimcak
6. dec 2014

@mojmacik ha-ha všimla som si to tiež ,ked som dočítavala dalej. 😵 😵

sticker
6. dec 2014

Ahojte. Tak prikladám foto mojej poslednej v tomto roku. A môžem sa konečne začať venovať poriadne deťom a vypekať na Vianoce 🙂

pipka
6. dec 2014

chvalim chvalim kazdu jednu 😵
@adrika202 ty si si riadne makla, fakt klobuk dolu 😎
@lamps A 😎 ndrejka teba uz ani chvalit netreba...ze? 😀 😀
ale neda sa, musiiiim 😅 aj tu teda pisem...rozkosnaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

adrika202
6. dec 2014

pridávam ešte jednu ,podla predlohy a nič tam nechcela pani meniť ,som tam chcela zakomponovať nejak mikulašsku temu no neuspešne 🙂 nechapem ale na foto vyzera torta ako fest kriva 😀 😀 a pri tom je vodovahou robena a krasne rovna 😀 😀

jakelina
6. dec 2014

@adrika202 dort je krásný a to se ti zdá, že je křivá, to dělá ten plot. Já vidím krásné hrany

lamps
6. dec 2014

@pipka 😀 😀 😀 a ty, ako pani učiteľka nevieš, že pochvala robí s deťmi zázraky? 😀 😀 😀 😀 😀 ja sa teším veeeeeeeeeeeeeeľmi, veľmi a aj vďaka tvojej pochvale mám krajší deň. Snažila som sa, aby bola tortička milá, bola určená pre 8-ročné dievčatko, mala som trocha bobky z toho, ako ustojí ten kvietok prevoz autom. Normálne sa mi snívalo, že celý kvet zvädol 😀 😀 😀 😀.
Všetkým sladučkým žienkam želám krásny Mikulášsky deň, ja som pred 7 rokmi dostala ten najkrajší mikulášsky balíček - našu Veronku 😵 😵 😵

chvapilu
6. dec 2014

ahoj mám dělat dort s kombajnem ,ale né 3d prosím máte někdo postup?Já se dívala a skoro všude je celý z korpusu.Děkuju

hrablica
6. dec 2014

Ďalšia vikendovka za mnou 🙂 1,5kg maličká tortička pre sesternicinho frajera, ktorý je stolár, tak si želali drevený hranol, hádam sa podobá :-P a žienky ďakujem pekne za všetky lajky, hreje to pri srdiečku 😉

sasettka
6. dec 2014

@adrika202 vobec nevyzera krivo, to sa ti zdaaaa 🙂

tak aj sem vam pridam moje tohtotyzdnovky 😵 a teraz ma caka asi najnarocnejsi vikend, uz nech je po nom 😝 teda nedela nech uz je 🙂 ma moj prvorodeny 4 rocky 😵
@lamps vsetko najlepsie mikulasskemu balicku 😵

sollange
6. dec 2014

zadanie bolo pol žltá,pol modrá,na jednej psík a na druhej auto.Bála som sa tých farieb,ale myslím,že som to ustála 🙂

jakelina
6. dec 2014

@sasettka máš je krásné, jak děláš ručičky Olafovi?? Jenom hmota nebo nějaký drátek