Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
6. dec 2014

@halienka to mas pravdu

kijusqa
6. dec 2014

Ahojte sikulky mam na vas otazocku od amatera 😅 ked chcem upiect vacsiu pologulu mozem piect v obycajnej nerezovej miske?dakujem za info 😉

kukulka1
6. dec 2014

@halienka tie kvietky sú nádhernééé,krásna tortička!
@zuzanatulaiova tvarohový krém pod marcipán nedávaj,vymiešaj maslo s cukrom aby sa ti poťahovka neodula,môžeš do neho pridať aj omrvinky z korpusu a do hladka vyšľahať.

lokalistin
6. dec 2014

@kijusqa mozes

matomi
7. dec 2014

@halienka nádhera. Kolko kvietkov tam asi je?

halienka
7. dec 2014

@matomi a to ma veru nenapadlo spočítať ich 😅 netuším veru 😀

Ďakujem moc babky za pochvalu, teším sa že sa vám páči 🙂 😵 😵

jakelina
7. dec 2014

@halienka krááááááááááááásný koš 😉

mimcak
7. dec 2014

Peknú druhú adventnú nedeľu Vám kočky prajem.Tak pridávam poslednú víkendovú. Prišli pre ňu hneď ráno a ja som nemala odfotenú tak v rýchlosti som dvakrát cvakla.

mysiatkoo
7. dec 2014

@halienka kolko kvetoooooooooooooooov, krasny je 🙂

mysiatkoo
7. dec 2014

vcera este jedna... snazila som sa troxu napodobit tvar xalana, ktoremu sla... nerobim to rada, ale boli spokojni, tak hadam ok

lokalistin
7. dec 2014

@mimcak santa aky pekny
@mysiatkoo jeeej

daja55
7. dec 2014

Už po 150 ks som ich prestala počítať, veľa, veľa, veľa...... 🙂

grasie
7. dec 2014

Ahojte, zasa super tortušky pribudli 😵
Tu je moja včerajšia a rovno idem zarábať na nový korpus 😝

vecernicci
7. dec 2014

tak i jí přidávám svoje z tohohle týdne 😉 jinak kráááásný výtvory jste stvořily 🙂 a perníčky nějaký vyfotím, ale dělala jsem jich skoro 1000, takže všechno fotit ani nešlo 😉 už jen posledních 40 a manža prohlásil, že jestli uvidí 14 dní před vánoci doma perníček, tak půjdu i s nima 😀 😀 😀

sikag
7. dec 2014

ahoj, moje vikendovky celotyzdnovky 😀 😀 som umodelovana a to ma caka este jeden tazky tyzden, potom uz vianocujem 🙂

pppeeetttaaa
7. dec 2014

ahojte kočeny, no jednoducho kráááása.. len listujem a híííkam.. ja mám dlhšiu dobu pauzu, teraz sa mi pritrafila jedna, taká klasika, ale aj to som sa vytešovala že zasa môžem dačo upiecť..

jakelina
7. dec 2014

@sikag dokonalé a ten čoko máš jak podle pravítka

mamina1978
7. dec 2014

@mysiatkoo waaaaaaaauuuuu 😵 😵 😵 vsak to uz ani torta neni, priznaj sa ze po nociach obalujes Polystyrol 😀 😀 😀 😀 Mohla by som ta poprosit ten recept na to ganache , ci ako sa to vola....... 😵 😵 😵 Ale poprosim podrobny popis pre zaciatocnika 🙂 😉

pristela
7. dec 2014

@sikag nadherneeee ich mas obe !!! ta coko je neskutocne cista a aj ta druha je uzasnaa 😵 😵 😵 😵

blancagon
7. dec 2014

Ahojte šikovnice,po tých nádherách jedna moja obyčajnejšia,teraz dcerke k narodkám,vyskušala som to tiramisu.

maya30
7. dec 2014

ahojte zienky, boli sme cez vikend mimo tak len teraz som sa sem dostala, zatial som len tuto poslednu stranu stihla omrknut a teda silvi @sikag na tu s drakmi by ma asi nikto nenahovoril, mas moje velke uznanie za tie modelovacky, krasna praca 😵
Ja som mala tento tyzden len tu stuzkovu, mikulassku a svadobnu pre svagrinu 🙂 Bola som zvedava kolko casu mi zaberie ta stuzkova a bolo to cca 15 hodin aj s modelovanim, pismenkovanim, plnenim a krajkovanim 😝 Ta Mikulasska mala vyzerat inak, chcela som tam mat aj vrece s darcekmi a celkovo inu vyzdobu, ale 2 dni pred odovzdanim mi zmenili velkost z normalnej na "do 30 eciek" a bolo.... 😝 No a svadobnu sme niesli do daru muzovej sestre, bola to malicka svadba, neformalna, tak sa mi takato tema hodila najviac 🙂 akurat ze nebol cas ju normalne vyfotit, co ma dost mrzi 😝

pipka
7. dec 2014

@maya30 to nemysliiis vazne, ze za tu mikulassku si vzala do 30 eciek??? 😕 😕 😕 🙄 co ty uz si uplna charita??!! 😠 😔 spamataj sa ziena...sak takto sa dostanes akurat do nemocnice, co sa nadres ako kon a houby z toho 🙄
ja by som im povedala, ze tak teda smola, rusim objednavku 😝

to kolko si potom vzala za tu stuzkovu? do 50€ 😕 😕 😅 😅 😝

tvoja praca je uuuzasnaaaa, detailne prepracovana, vypiplanaaa, neblaaazni a ocen svoju drinu, ty naozaj na to mas, ty si to mozes dovolit!!! 😎 😵 😵 😵
si kralovna!

pipka
7. dec 2014

@sikag ty kks ta cokoladova je jak umela...to ako si ju prenasala, ze tam ani tuk nie je vidno? 😕 😅 uplne ze dokonalaaaaa 😎
a ti draci...no nemam slov 😉 ja ani umelych by som takych uzasnych na tortu nevedela dat, nie este ich takto modelovat 😀 😀 😀 😅 klobuk dole !!!

kubrt
7. dec 2014

@halienka klobouk dolů _ to je kytek 😝 a ty zvonečky fakt paráda 🙂 🙂

kubrt
7. dec 2014

@daja55 ty malované jsou nejkrásnější 🙂 ale všechny supr a ten počet 😕

lokalistin
7. dec 2014

@daja55 krasne
@grasie ta je perfektna
@sikag ta ovocna-no slintam, ale ta druha wowo, wow, wow
@maya30 ty si fakt salena, patris tu medzi elitu a das hentaku krasu za 30€? Blaznis? Kolko si pri tom Santovi sedela? Je uplne vymakany

denisak77
8. dec 2014

@sikag krásne

maya30
8. dec 2014

@pipka @lokalistin zienky fakt neviem co sa to deje ale cim dalej tym viac ludi chce od mna taketo vychytavky, aj povedia ze max do 30eur chcu a plno dekoracii na tom...tohto santu s minnie som napriklad modelovala 3 hodiny, plus samozrejme vsetko ostatne okolo torty, kebyze uz nie je hotovy tak to zrusim, ale takto mi nic ine nezostavalo...este pokial by tam mal byt len jedly obrazok, tak ok, ale nie taketo modelovacky. A to som uz mala poziadavku na 4 ninja korytnacky aj s rytierom v tejto cene, alebo teraz najnovsie tortu za dvacku...neviem ci za to ze sa blizia Vianoce, ale mam dost 😝

jakelina
8. dec 2014

@maya30 já takové objednávky odmítám, však nejsem blázen. A vždy první co se mě lidi ptají a kolik to bude stát a to já fakt peču kolikrát za 250,- korun za kilo a nejvíc těch 270,-. Vím že nemám dokonalé dorty, ale zase úplně nejškaradější určitě nejsou. Potírám ganache a potahuji pravým marcipánem, dovnitř vše kvalitní, žádné rostlinné šlehačky a máslo si vozím z mlékárny, drahé jak fras. Normálně na leden ani nemám chuť brát objednávky, jsem z toho znechucená. Lidi se mě ptají i na cukroví a chtěli by tak do 300,- korun kilo. Raději všem řeknu, že ho nepeču, však za ty peníze se to vůbec nevyplatí. A tady pečou i za 250,- korun kilo takové jako by cukrářky, chtěla bych vědět z čeho to pečou, já bych se na tu cenu vůbec nedostala.

halienka
8. dec 2014

@maya30 Majka, ja už som sa tiež zaťala, od nového roku ak niekto zavalí, že chce tortu za 30 E tak rovno poviem, že jedine s jedlým obrázkom, že proste na 30 E torty postavičky nemodelujem. Tiež ma to štve, torty sa ľuďom páčia, chcú zábavnú peknú vyčančanú a za pár korún? No tak nech si ju spravia sami. Ja myslím, že keď nás bude viac, ktoré budeme takéto šialené objednávky odmietať, tak sa ľudia uvedomia, že teda buď si za to dokážu zaplatiť alebo nech si idú kúpiť do tesca tie umelinové éčkové nechutné akože torty a nech si kúpia umelé postavičky a nacápu na to. Ani to ich nevýnde 20 Eur a nie to kvalitná torta z kvalitných surovín, krásna a šitá rovno na mieru objednávateľovi. Pokiaľ to tak budeme robiť, že im to za tie smiešne ceny spravíme, tak sa proste neuvedomia a budú si myslieť, že je to ok. Ľudia to fakt nevedia posúdiť. ☹ Tak ich k tomu musíme asi dokopať len my...
Som minule niekde zahliadla reklamu že: Jednorázové stráženie detí AKCIA len 5,99 E za hodinu ! No skoro som omdlela, a to sa pri tom nič nevytvára, nespotrebováva žiadny materiál a pýtajú 6 E za hodinu. No keby sme my rátali našu prácu na hodiny, tak to by ešte boli ceny. Takže postavička ktorú modelujem 3 hodiny by stála 18 E + materiál, farby, špajdle, ďalších tresne 3 E tak len za postavičku by dali 20 E len také fukoty.