Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denuschka7
14. mar 2013

@aduskatt nie ze vadi, ale jedna plnka uz bude cokoladova a uz nechce viac cokolady... 😒 ale s tym mascarpone by to nemuselo byt zle 🙂 vies mi povedat v akych pomeroch to mam prosim dat?

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 ale tak snad biela cokolada je nieco uplne ine ako cokolada🙂)

denuschka7
14. mar 2013

@makinka2 tam to maslo nie je vobec citit...ja nemam rada maslove ale tu je skor to maslo iba aby sa zjemnil ten puding s cokoladou, inak by si to nenatrela na korpus 🙂

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 pomery davam od oka, aby to nebolo velmi sladke, slahacka a mascarpone tak 1/1 a karamel uz dohodim podla chuti, aby to nebolo zalephuba🙂

denuschka7
14. mar 2013

@aduskatt no ved skusim to s nou prekonzultovat 😀 ale mne sa to mozno s tym mascarpone viacej pozdava 😎 uz si to niekedy skusala?

makinka2
14. mar 2013

@denuschka7 a tu čokoládu vmícháš do horkého pudinku? 🙂

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 vymyslela, takze vyskusala🙂) ten s mascarpone uz pytali opakovane viaceri do torty

denuschka7
14. mar 2013

@aduskatt mnaaam, to musi byt dobreee 😝 a mozem to dat aj pod potahovku ze? samozrejme na to natrem este maslo+cukor...

denuschka7
14. mar 2013

@makinka2 ano, hned ako dorobim puding...odstavim ho zo sporaku a vmiesam tu rozpustenu cokoladu (staci varechou)

denuschka7
14. mar 2013

@aduskatt super, presne taky potrebujem. Aby ho chceli aj 2x, 3x, 10x,.... 😀 Dakujeeeeem, si poklad 🙂

katkak23
14. mar 2013

dievčatá potrebujem poradiť...aké sú naj otlač lišty alebo formičky na písmenká tak ab ysa s nimi fajn robilo a boli pekne...dakujeeem

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 pod potah nie, jedine ak tam este pridas maslo v dostatocnom mnozstve

makinka2
14. mar 2013

Holky prosím budu poprvé dělat podobný dortík, ty jahody želatinou mám polít až tam budu mí daný ty čokoládový trubičky a nebo před tím, mám strach at mi je želatina neroztopí. a ty trubičku mám přilepit krémem??? díky moc 😉

aduskatt
14. mar 2013

@katkak23 to je individualne, komu sa s cim dobre robi........ ja mam najradsej take sikme, co s nimi cez mikroten robim....napriklad tu som ich pouzila

aduskatt
14. mar 2013

@denuschka7 sak ked das na samy koniec okolo torty maslo s cukrom, tak mozes dat hocico🙂)

lokalistin
14. mar 2013

dakujem vsetkym za pacitka

denuschka7
14. mar 2013

@aduskatt oook, len som sa potrebovala uistit... 😉 Dakujem este raz 🙂

katkak23
14. mar 2013

@makinka2 prosím aké máš formičky na písmenká ? sú pekné

katkak23
14. mar 2013

@aduskatt ďakujem za tip 🙂 tieto som neskúšala ale naozaj je to asi indivindi lebo kamarátka akúrat na lištu nadáva...a keď tebe to tak ide tak prosim ako och robič sačok zospodu aj zvrchu otlačíš a čo dávaš stuhnuť alebo hned vybereš? a aku hmotu používač lebo ked tak rozmýšlam kamoške to možno nejde až tak dobre aj preto lebo robí z K2 a nie zo smartfexu....dakujeeem

katkak23
14. mar 2013

@aduskatt stencil si robila polevou alebo len prach farbou?

aduskatt
14. mar 2013

@katkak23 pouziavm smartflex, pismenka prenasam na sacku a vyberam ich hned, nenechavam tuhnut ani nic🙂, stencil je cera, cukor, farba

zuzana92101
14. mar 2013

@aduskatt
@mysiatkoo
Dakujeeem 🙂 🙂 🙂 , ja som sa toho strasne bala, lebo taku bez potahu a bez cokolady som este nerobila, ale tak nakoniec, sa to dalo. Hore som to chcela mat plne malin, jednu vedla druhej, ale nuz, v Bille som uchmatla poslednu krabicku, tak musi stacit 😝.

lukika
14. mar 2013

@lamps super kapor robila si ho podľa nejakého postupu?
Babulky prosím ako sa robia srdiečka na drôtiku? Také čo vyzerajú akoby boli na špajdle. Dúfam, že rozumiete. Stačí ak zlepím 2 dokopy na ten drôtik? Nezošuchnú sa?

katkak23
14. mar 2013

@aduskatt aha ja som myslela ze sa to da len farbou ale tou polevou....a aký pomer cera cukor ?

aduskatt
14. mar 2013

@katkak23 da sa to hocicim, da sa aj len farbou🙂

zuzana92101
14. mar 2013

@makinka2 ja som sice takuto tortu este nerobila, ale osobne 😉 by som tortu potrela kremom, prilozila trubicky, tie sa vlastne o krem prilepia, dala maslicku, aby to drzalo, jahody a az potom by som tam dala zelatinu, ale len tak decentne, na jahody, aby sa leskli a aby si udrzali sviezost. No neviem, ci sa to tak robi, to je len, co by som asi robila ja 😉

zuzana92101
14. mar 2013

@lukika ja si vykrojim srdiecko, napichnem drotik a necham tak uschnut polahnute

makinka2
14. mar 2013

@zuzana92101 děkuji 🙂 taky jsme to tak chtěla udělat. a ještě přemyšlím že každou jahidu obalím zvlášt v želatině, snad to nějak půjde 🙂 ještě sehnat ty jahody 😀

jakelina
14. mar 2013

Holky já jsem teď skončila a to mám jenom dva dorty. Jeden mám hotový celý a zítra ho odnesou a druhý jsem potáhla a tím končím. Dodělám zítra odpoledne. 😝 😝 😝