Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
30. mar 2013

@bambula1307 a preco krystal? bude pevnejsi?

jakelina
30. mar 2013

@zuzana92101 je to rychlý recept a u nás taky oblíbený zákusek. Někdy mi zůstane trochu krému, tak natřu a dám třeba dva banány a nebo nějaké ovoce a je dobrota za pár minut. 😉

adka_praha
30. mar 2013

@denuschka7 😀 😀 😀 😀 😀 😀 perfektna 😀 😀 😀 😀 😀

bambula1307
30. mar 2013

@jenie123 mne ked sa sekla parizska slahacka bolo to preto, ze som ju nedostatocne vychladila, oprava je mozna..znova prevarit a nechat dobre vychladit najlepsie cez noc v chladnicke a slahat v nadobe v kt. sa chladila. 😉

bambula1307
30. mar 2013

@pralinka25 ano presne tak. Ja ked som bola na stedenej skole na hodine cukraskej vyroby. Prva otazka profesorky bola, ako sa spravne slahaju bielky a zltky. Ja aktivna, ze sak peciem hned som povedala na konci pridame do snehu pr. cukor. Velmi som bola sklamana, ked sa profka pousmiala a povedla, ze nie.
Takze krystal preto, lebo sa pomalsie rozpusta ako praskovy a dava sa na zaciatku...pomalym rozpustanim obaluje vzduchove bublinky a robi ich pevnejsie a sneh je tvanlivejsi a pevnejsi..ked skusis takto uslahany sneh otocit s miskou, urcite ti nevypadne,..kdezto, ked das praskovy cukor do vyslahaneho snehu..tak uz taky pevny nebude.
No a sneh do zltkov a muky zamiesavam rucne, metlickou nie slahacom.

adka_praha
30. mar 2013

ahojte...
zasa raz po veeeelmi dlhej dobe... 😖
pridam moje posledne tri srandy... slanu tortu som robila dedkovi, ked sme boli v prahe... sme sa tam mesiac flakali... 😀 a moja barbie bez marcipanu... hlavne, ze mala bola stastna jak blcha 😀 😵 ... a krstinova doslova na poslednu chvilu...

pralinka25
30. mar 2013

@bambula1307 velmi pekne ti dakujem za odpoved uz budem robit len takto. super info pre mna. netusila som to. 🙂

denuschka7
30. mar 2013

@adka_praha Dakujeeeeem. Aj tie tvoje su super....Ja mam buduci tyzden robit barbie tak som zvedava ako mne dopadne 😎

adka_praha
30. mar 2013

@denuschka7 dakujem... 😵

lussy23
30. mar 2013

@79zuzana sú krásne
@mariann2 krásne
@daducha krásne
@vecernicci krásne tortičky. až na tie prsia, ale to kvôli tomu, že ja nemám rada tento typ toriet. ale skvelá práca.
@katkak23 krásne @janulah krásna
@miciatko krásnučká @iwulka23 krásna

lussy23
30. mar 2013

@erulka77 peknunká @reruna je krásna @pipka krásnučká @mia14 to je úplná nádhera @1zaza prekrásny je ten koník @luciahromadkova krásne perníky @mrka2 nádherná

lussy23
30. mar 2013

@livia76 to je milená a nádherná @tinamk krásne dielka
@mysiatkoo krásna @maya30 krásne tortička @zklimelová krásnučké tortičky @lamps nádherná postavička, hlavne tá tvárička je krásne urobená

lussy23
30. mar 2013

@zuzana92101 nádherné zvieratká
@adrika202 krásna

janula.h
30. mar 2013

Pretekárska pokus o Škodu Rapid 😀

lokalistin
30. mar 2013

@lamps nadherna
@mysiatkoo dakujem,no je trochu na sikmo,aj som davala este korpus,aby sa vyrovnal,ale aj tak sa naklanal

dakujem vsetkym za paci sa mi

lokalistin
30. mar 2013

@jakelina no to fakt potesi a hlavne motivuje robit dalej.prajem zo srdca viac takych zakaznicok 😉

lencza
30. mar 2013

prosím prosím, jdu pro radu, švagr si na mě vymýšlí samý lepší věci, zamiloval se do tohohle dortu, jako vůbec si nejsem jistá, že bych to zvládla, to už je fakt "vyšší dívčí" http://bazingaaa.cz/obrazek/4918/jo-je-to-dort
ale chci se zeptat, nemáte některá nějakou inspiraci na tohle téma nebo odkaz, který by mi pomohl?

a co se týče té chatičky, co jsem dělala, tak jsem byla pochválená, oslavenec byl prý dojatý a neměl slov 🙂 🙂 moc mě to potěšilo

svetlo55
30. mar 2013

@bambula1307 chcem sa spýtať ak mám v recepte pr. cukor, tak potom mám dať kr. cukor do snehu a to isté množstvo?

florentina
30. mar 2013

@mariann2 děkuji Maji, ale už snad nic. Já se ptala na skladování výrobků z burizonky, ale můj dotaz tady nějak zapadl, tak jsem se chtěla zeptat někoho konkrétně, napadla jsi mě ty, ale mezitím na můj příspěvek odpověděla jakelina. Zajímalo mě, jak dlouho dopředu si můžu něco z toho vyrobit, budu teď na čtvrtek dělat rybu, tak jestli ji můžu udělat už v úterý a vydrží to...když je v tom to máslo a zda to pak dát do lednice.... 😉

svetlo55
30. mar 2013

Žienky, požehnané Veľkonočné sviatky 😉

erulka77
30. mar 2013

@lussy23 dakujem 🙂

simasa
30. mar 2013

@lamps Nádherná slečna 😵

pristela
30. mar 2013

Holky pridavam moje vikendovky este som robila tiramisu ale to som uz nefotila 😝 ta s bielym kvetom mala byt len aby som si nerobila starosti 😅 krstinova je babatko z formicky a anjel modelovany rucne 😝 no a dom 😀 to som si urobila prdel z brasku a jeho partnerky 😀 😀 😀 - holky ale taku reakciu aku mala svagrina by som želala kazdej jednej z vás , to bolo neskutocne 😵
A este "ekšn" fotka 😅

aduskatt
30. mar 2013

@pristela ta vila vilocka je paradna🙂

mojmacik
30. mar 2013

tak mala predpriprava na april, na svadobne...kedze som mala 3 roky pauzu,vyuzila som prilezitost t.j. velku noc a kedze je zasnezena,tak len biele...len som nemala povazsky cukor,tak poleva bola na dve veci 😠 mne osobne by stacili aj take ciste,len s tym okrajom 2. foto

alexandrakocikova
30. mar 2013

@pristela ach bože ja nemam slov...ty si dokonala ženská 🙂 cmuk šak ty vieš, čo by som ti dalej napísala 🙂))))

79zuzana
30. mar 2013

@pristela tak ten dom som teraz ukazala svojim chlapom a nechceli mi tablet pustit z ruky tak tu ochkali a achkali....a ja s nimi...kam sa na teba hrabu americke umeliny.... 😉 mas million bodov od nas 😉

lokalistin
30. mar 2013

@pristela to ako co je toto?draha a potom nemam mat mindraky,ked kuknem na svoje torty,ja by som chcela aspom jeden den nakukat cez tvoje plecia, co mam na to povedat ? uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzaaaaaaaaaaaaassssssssssnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeee

pristela
30. mar 2013

jee, holky dakujeeeem , ste úžasne 😵 😵 😵 😵 😵
@79zuzana no od chlapov to je iná pocta dostat na stavbu pochvalu, ze dakujem 😵 teda ako som ho stavala chalani tu mali zas keci, že či staviam kostol 🙄 🙄
@lokalistin pcha ake mindráky, šalieš ?? Máš tak isto sladké tortičky ako ja !! 😀 a že kukať ako robím 😀 😀 to by som mala iné mindráky zas ja , ani neviem ci by som vedela nieco urobit keby niekto na mna hladí spoza pleca 😀 fakt obdivujem všetkých, ktorí idú toto robiť do telky, ja bych to nedokazala 😕