Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
21. apr 2013

Ahojte,o teda krasne tortičky ste porobili 🙂 ja vas tak obdivujem,prosím vas o recept ako zvládate aj 5 toriet ja som mala na tento víkend tri a som grogy 😝 ☹ 🙂
kniha...polka šlahana nad parou+banan a 2polka parížska s mascarpone+ višne ....
notebook ku birmovke..parížska s bielou čokoládou a mascarpone
notebook...pribinačkova + lesn.zmes
tak idem tapetovať 😉

@daducha ..ďakujem 🙂

evala777
21. apr 2013

ahojte, pridávam moje tohotýždňové a idem pačítkovať vaše.... 😉 🙂 🙂 🙂 , jedna bola slaná na želanie, druhá je pre moju dcéku, skúšala som CK2, tretia je chlpáč na želanie...🙂 to štvrté pingpongový stôl, a to posledné akože notebook... 😉

mysiatkoo
21. apr 2013
zuzana124
21. apr 2013

babenky strašne ste ma potešili páčitkami a komentármi ku mojej tortičke a hlavne aj gratuláciami ku synčekovi 🙂 veľmi pekne vám ďakujem 🙂 Inak krásne tortičky ste napiekli už som ich aj opáčitkovala 🙂

aduskatt
21. apr 2013

Micky moje sladucke.prave som sa vratila z nakupu a .............. Creme Ole v Tescu, vsetky druhy 0,55 EUR, tak hor sa na nakupy🙂)))

red_kika
21. apr 2013

@mysiatkoo dakujem

lussy23
21. apr 2013

@halienka ten tučniačik je prenádherný
@zz134
@eliska22
@agathokleous
@maya30
@ajka82 @stankapk
@adrika202
@dm1
@mysiatkoo
@jakelina

prekrásne tortičky

lussy23
21. apr 2013

@anibas
@daducha
@1zaza
@iwulka23 @evala777
@viera6

nádherné tortičky

lussy23
21. apr 2013

@dm1 neskutočne nádherné tie postavičky. práve som preluskala všetky fotky a žasla som.

boli dosť veliké. zaujímalo by ma či sú z tej burizonky alebo priamo z marcipánu

dm1
21. apr 2013

@lussy23 mne neprisli nejako moc velike ved boli klasika na torte hore svadobky z burizonky by sa nieco take tenke - chude zle podla mna robilo na toto je najlepsia cista hmota

alexandrakocikova
21. apr 2013

Babule všetky jednofar.stuhy za 0,30 za meter http://www.eshop-rychlo.sk/www-vsetkonatortu-sk... a minule tu niekto potreboval vyrobiť čoko trubičky dookola torty, tak tu sú formičky na to http://www.eshop-rychlo.sk/www-vsetkonatortu-sk...

zandanem
21. apr 2013

@maya30 ježiš to je nááádhera... tak takový by se líbil i mě pro dceru, ale nevím, nevím, toto snad nezvládnu, můžu se zeptat a poprosit jak děláš marcipán - fondan ?

reruna
21. apr 2013

@zz134 já jsem dávala do pribináku taky mražené ovoce, i holky to běžně dávají a nic nikde neteklo - korpus ničím už nekropím - měla jsi celý korpus dobře obmazaný máslem s cukrem? tím si i vyrovnáš povrch dortu - krásně uhladíš před potáhnutím, aby byl potah pěkně rovný, já to taky neumím tak krásně, jako holky tady, ale jde o to si s tím pohrát. S těmi hranatými dortíky jsi to vystihla přesně - musíš si vyválet větší kus, abys to pěkně ponatahovala na ty rohy a uhladíš je pěkně žehličkou. Tvoje dorty jsou moc pěkné, super tank i kvítečkový a ten modrý potah nevypadá na fotce taky nijak strašně
@jakelina dělala jsem dnes poprvé tu tvoji roládu - povedla se, děkuji za super recept a taky jsem na tvoje doporučení vyzkoušela krém z vanilmixu - je moc dobrý a je to šup šup hotové, nemusím vařit puding a čekat až vychladne 🙂 s jahodama to bylo mňam, snědli jsme ji na posezení skoro celou

ajka82
21. apr 2013

@aduskatt akurat som chcela pisnut ze ole v tescu za 0,55...hned som brala do zasoby 😀

maya30
21. apr 2013

@zandanem dakujem 🙂 ja robim vsetko z cukrikovej hmoty, kupovanu hmotu som este ani v ruke nemala 😉

aduskatt
21. apr 2013

@ajka82 ja som to zbadala, tiez som sa vysantila🙂

denuschka7
21. apr 2013

@dm1 a to ti drzalo na oblatke? ja som dala krem ale sa mi ta oblatka rozmocila.... ☹

aduskatt
21. apr 2013

@denuschka7 pod oblatku musis dat piping gel alebo vrstvu medu, aby sa ti nerozmocila

dm1
21. apr 2013

baby ja odpadnem no nekupite taka super akcia ze 1kg torty za 11,90e no nekup to ze 50% zlava 😅 http://www.zlavomat.sk/zlava/52901-cajove-peciv...

dm1
21. apr 2013

@denuschka7 drzalo to len za tie boky tam som dala vodu a pritlacila tie kraje k sebe kde bola len hmota a okliestikovala. ked to cchces zafixovat tak radsej cokoladu ta stuhne nie krem

denuschka7
21. apr 2013

@dm1 dakujeeeem 😉

aduskatt
21. apr 2013

@dm1 takato zlava uz bezala na na torty tu v TT..........a fakt ze to malo daleko od domacej.-samy margarin atd....teda nie zeby som objednavala, xixi.ale kym som nepiekla, obcas som tam zbehla na kolac

vlada111
21. apr 2013

@pipka júúúj to vyzerá úžasne 😵 😵 😵 😵

verunkah
21. apr 2013

Nemáte prosím Vás, některá jednoduchý postup na tulipány? Děkuji 🙂

vlada111
21. apr 2013

@jakelina veľmi pekná, vidieť, že ťa bavila 😉

vlada111
21. apr 2013

@halienka ten tučniak je krásny

vlada111
21. apr 2013

@maya30 krásnunká, postavičky bola makačina, že?

vlada111
21. apr 2013

@1zaza krásna kompoška kvetov.

vlada111
21. apr 2013

@daducha super prácička 😉

vlada111
21. apr 2013

@aduskatt už mám 😉