Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
28. apr 2013

@levandulka3 dakujem 🙂 miesala som wilton rose a royal blue 😉

jakelina
28. apr 2013

5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa nebo ořechů
Ušleháme bílky do tuha, žloutky s cukrem a když děláme kakaovou verzi tak s kakaem. Nakonec přidáme zlehka metličkou mouku a sníh z bílků. Když děláme světlou verzi tak dáme 7 lžic mouky. Při ořechové verzi přidáme ořechy s moukou.

florentina
28. apr 2013

@maya30 nádherné, jako vždy. Už se to tu párkrát řešilo, ale vlastně nevím, zda nějak dořešilo...jak jsi nakonec dělala tu cestu? ....myslím prostě ten tvar toho dortu...jestli se vyjadřuji srozumitelně 😉 ...děkuji

jakelina
28. apr 2013

@pristela víš co, ještě mám jeden návrh, nesmíš nám sem dát tolik fotek těch tvých úžasných dortů najednou. Však já už jsem starší osoba, mám slabší srdce, tak na mě ber ohled a dávkuj to po jedné. Chceš mě mít na svědomí, že mě skolí mrtvice nebo infarkt 😀 😀 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rachel36a
28. apr 2013

@jakelina ďakujem

maya30
28. apr 2013

@florentina dakujem 🙂 to sa vyrezava priamo z torty, napichala som si sparatka aby som vedela ako zhruba sa ma ta cesta tocit a rezala som podla nich...ako tu na obrazku 😉

maya30
28. apr 2013

@jakelina este som ti zabudla povedat ze vsetkych mojich 9 vikendovych toriet som piekla podla tvojho receptu z celych vajec - ani nevies kolko roboty si mi usetrila ! 🙂 Uz len dufam ze vsetkym chutilo, podla mna je super, bol fajne vlacny, aj krasne narastol, ani vela oleja tam neslo, no proste spokojnost z mojej strany, dakujem ti 🙂

1zaza
28. apr 2013

Ahojte, moje víkendovky, svadobka mi dala zabrať, nič sa mi nedarilo - od krému až po poťahovanie, ale páčila sa 🙂, tak som rada. Ostatné tortičky som už robila z posledných síl 😀

vecernicci
28. apr 2013

@mariann2 tak já jsem na tom úúúúplně stejně, tak jsem teď měla dva týdny pauzu a je to lepší 😉

jakelina
28. apr 2013

@maya30 vůbec nemáš zač, jsem ráda, že se ti recept líbí. 😉

anibas
28. apr 2013

@mariann2 Nááádherné - všetky do jednej - a viem o čom hovoríš 😉 😉

anibas
28. apr 2013

@pristela Tak to si prišla o zájazd za tuším 100 € !! LEBO by si určite vyhrala !!!!!!!!!!!!!

vlada111
28. apr 2013

@1zaza krásne

denuschka7
28. apr 2013

@zuul dakujem 🙂 musela som ju dat na dve casti....a pred prichodom zakaznicky som ju spajala....troska stresy ale zvladla som to 😀 ,,teda si myslim 🙂

mimcak
28. apr 2013

Tak kočky ja som mala mať volný výkend a nakoniec dve. tu poťahovanú objednali v piatok večer a v sobotu večer ju brali.Predstavte si doniesli mi aj kvietky s predošlej čo som im už raz robila ešte ked som začínala,ved aj tak vyzeraju.Že aby som nemala vela roboty tak nech dám tie. Chcela som urobiť narýchlo aspoň margarétky,alebo gerberu. No čo čert nechcel v sobotu manžela stiahli do práce ja na krku dve decka ,a robiť dve torty. Na obed mi prišla nečakaná návšteva takže ma zdržala.Odišli drobec si otvoril tic-tac čo dostal od návštevy .Ja som utekala robiť plnku. Vymixovala som ju idem kuk na decká čo robia a pozriem na malého oči zaslzené z nosa mu tečie hovorím čo si robil? Pozriem mu do nosa a on tam mal tic-tac nešlo to vyfúkať.Volam doktorke,čo robiť ,že utekať na pohotovosť na krčné. rýchlo som volala mm nech odíde z práce,že ho cestou vydvihnem. A utekali sme na pohotovosť. Jasné natrafili sme na doktora debila na malého pekné slovko nepovedal,len sa rozčuloval nanho nech neplače . Naštastie všetko dobre dopadlo ,ale deň debil.A jasné aj torta tak dopadla. Kedže 17.30 a ja torta nenaplnená nič. Ale nejako som to stihla ,len to bolo aj vidno,ale vysvetlila som to.Tak dúfam pochopili.

mimcak
28. apr 2013

a foto

njonja
28. apr 2013

AHojte moje, pridavam po dlhej dobe dake moje vytvory. Ta prva len tak. tie poschodove dve su na konfirmaciu. Ta fialova s ruzovo-bielym jednorozcom bola viac menej farebne tak zadana, prepracovanie je moje.

pipka
28. apr 2013

@zuul tento bol cely z hmoty, bol dost maly, to by sa mi neoplatilo burizonku rozrabat asi 😒 😉

viera6
28. apr 2013

Ahojte, krásne tortičky pribudli 😉
Pridavam trošku netradične pre nas snehovú tortičku.. ...chcela som vyskušat,ale je výborná 😝 😀

zuzana92101
28. apr 2013

@maya30 ahoj, mozem poprosit aj ja ten recept z celych vajec? mam teraz robit ochutnavku malej torty a veru sa mi nechce slahat 3 vajicka zvlast bielka a zltka :-P. DAKUJEEEEM

zuzana92101
28. apr 2013

@maya30 uz ho mam 😉

zuul
28. apr 2013

@zuzana92101 aj ja si ho prosim. d.

ivkaivka
28. apr 2013

@zuzana92101 môžem aj ja poprosiť? ďakujem

zuzana92101
28. apr 2013

@ivkaivka
@zuul
prave ho peciem, pokial sa mi podari (robim iba z 3 vajec), tak budem asi len tento robit, ved to je sup sup, ziadny sneh 😉

recept na korpus z celých vajec podla @jakelina
6 vajíček celých dát do šlehače, špetka soli a 250 g cukru krupice. Ušlehat do pevné pěny, potom přidat dvě lžíce oleje, ale nemusí být a 220 gramů mouky, napůl hladká a polohrubá a 1/3 kypřícího prášku. Mouku už jenom ručně zamíchám takovou tou ruční metlou. Peču na 150 stupňů asi hodinu.

dena
28. apr 2013

@maya30 mozem aj ja poprosit ten recept z celych vajec 😉 srdecna vdaka

dena
28. apr 2013

@maya30 vidim, ze pred minutkou bol sem pridany 😉

mrka2
28. apr 2013

@viera6 mnam, to vyzera super. ja som penovu este nejedla,vobec neviem,ako to chuti 🙂

kmecinka
28. apr 2013

prosim skusene cukrarky o radu, kolko kg marcipanu budem potrebovat na taketo nieco. chcem si kupit hotovy marcipan a neviem kolko. dakujeem 🙂

zuzana92101
28. apr 2013

@kmecinka tazko povedat, ked nevieme ani priemer torty, vysku korpusu a tiez, ci chces aj postavicku robit...ja by som zobrala plus minus od oka s rezervou take 2kg...ale ako pisem, tazko to takto z brucha posudit

kmecinka
28. apr 2013

@zuzana92101 ok dakujem, uz mi jedna cukrarka napisala, to som si neuvedomila, ze mam napisat aj rozmery. nuz amaterka 🙂 😉