Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
19. júl 2011

Ja som piekla teraz ku krstninám...Veľmi sa im páčila...🙂

marci2305
19. júl 2011

@anjelicek26 Veľmi pekná...🙂

ikula2
19. júl 2011

@anjelicek26 krasna sa ti vydarila
@daducha jej tie topanocky su krasne a ten lem sa mi velmi paci

marci2305
19. júl 2011

@mizulienka Ja si robím vecičky na torty tak v stredu, korpusy pečiem vo štvrtok a v piatok ju dávam dohromady..To je tak na sobotu..🙂 Lepšie všetky ingrediencie prejdu..

zuzana124
19. júl 2011

@lencza ja som dávala na MMF jedlý papier aj jedlú oplátku ktoré som zospodu natrela týmto gélom http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/modecor-g... . Musím povedať že jedlá oplátka sa mi lepila lepšie lebo bola hrubšia ako ten jedlý papier. Keď som lepila jedlý papier tak sa krásne prilepil ale na druhý deň sa mi na ňom urobilo plno malých bubliniek, možno keby som ho zaťažila tak by sa to možno urovnalo ale nemala som už na to čas 🙂 Pri jedlej oplátke sa mi tie bublinky nespravili.

zuzana124
19. júl 2011

@katulkaaaaaa na postavičky vôbec nie je skoro, ja som začala robiť už v pondelok na piatkovú tortu. Takže kľudne môžeš začať, nech sa darí. 🙂

daducha
19. júl 2011

@monika_123 jej dakujem, len neviem ci mi to do stvrtku pride.Ak ano, rada vyskusam,hadam mi to vyjde, ide to na stredne srdiecko.A ak by si to posielala,rada si kupim tu silikonovu formu perlova retaz.Dakujem 😉 .Ak to stihas, napisem do IP adresu.

daducha
19. júl 2011

@ikula2 dakujem 😉

daducha
19. júl 2011

@anjelicek26 kráááásna

daducha
19. júl 2011

@desmodka no z obycajnej ciernej gelovky,Wiltonky

mizulienka
19. júl 2011

dievcata kolko kg by mala mat torta pre 30 ludi? a ake plnky davate do svadobnych tort, poradite mi?
mam prvu zakazku na svadobnu tortu a az teraz som si uvedomila, ze ako mam malo skusenosti 😕

mizulienka
19. júl 2011

dievcata kolko kg by mala mat torta pre 30 ludi? a ake plnky davate do svadobnych tort, poradite mi?
mam prvu zakazku na svadobnu tortu a az teraz som si uvedomila, ze ako mam malo skusenosti 😕
ani neviem, ci to zvladnem 😒

reruna
19. júl 2011

@mizulienka na svatbu ségra měla asi 7 kg třípatrový dort, mramorový korpus, salkový krém a džem, potah WI, bylo nás asi 40 lidí a zbylo tak půlka toho spodního patra, bylo to z 9 mramorových korpusů celkem

mizulienka
19. júl 2011

@reruna dakujem 🙂 ja som myslela ze spodok by som uroibla v 28 forme a vrch v nejakej 20-23 forme, neviem, ci netrepem, ci sa to bude dat...oni v ziadnom pripade nechcu velku giganticku tortu, tak si myslim, ze ak bude mat okolo tych 6kg tak to bude ok...chcu nieco take.

reruna
19. júl 2011

@mizulienka to by mělo být myslím tak akorát, aby se tam snědla. To dole není moc poznat, ale myslím, že to není krajka, jen obloučky vykrojené, ale jestli máš krajku, tak by to bylo určitě hezčí

mizulienka
19. júl 2011

@reruna krajku nemam, ale mam patchwork ktory vykroji a aj otlaci vzor, tak snad to by bolo ok 😉 dakujem za rady, si zlata 🙂

lusil2005
19. júl 2011

@mizulienka wooow tak drzim palec!!!! dufam ze aj ja budem moct raz upiect niekomu svadobnu tortu. na to sa tesiiiiiim!!!!! (teraz sa tesim. potom nebudem tyzden spat 😀 )

jakelina
19. júl 2011

@lusil2005 ty jsi ještě tu 😀 😀 😀 Ty budeš ještě na porodním sále modelovat nějaké kytičky a nebo postavičky 😀 😀 Při porodu jim asi řekneš, teď nemůžu tlačit, ještě mi chybí něco dodělat. Musíte počkat. Já nechápu, ty jsi fakt nezmar. 😀 😀

mizulienka
19. júl 2011

@lusil2005 aj ja som sa tesila, ale teraz ked ma oslovili, tak si zrazu pripadam uplne neschopna, ze preco to dali mne, ked ja este neviem poriadne robit torty 😀 😀 😀 😕 😕 😕

lusil2005
19. júl 2011

@jakelina ani nehovor, dnes som bola v poradni, a doktorka robila srandicky ze ci sa babo uz nedomaha ist von, a ja ze neeeee tento tyzden mam este robit objednavku!!!!!! 😀 😀 😀 a musim dorobit DPH priznania... ale tieto dva dni som si urobila volno, spravila som len taku malu torticku pre nas zo zbytkov. vecer este ideme s drahym do kina kym mozeme, a zajtra zacinam makat!!! 😝

lusil2005
19. júl 2011

@mizulienka ale ty si trdlo. a kto potom robi vsetky tie nadhery ktore sem pridavas???? 😕

mizulienka
19. júl 2011

@lusil2005 😀 😀 😀 si mila, tak snad to nejako zvldnem 🙂
ty sa este chystas makat? ty si fakt nezmar 😀 😉

marci2305
19. júl 2011

@alionuska Presne tak, šikovným patrí svet. Ja som začala tým, že som si kúpila gélové farby na marcipán a potom mi už nič iné nezostávalo ako ich nejako minúť..Tak som začala pomaly dlubkať do tortičiek...Našla som si na nete ako by mala vyzerať...a potom som začala...🙂 Aj som unadávala, že nikdy viac..No vždy ma zase nejaká dostala, ktorú som chcela urobiť...už len pre mojho synčeka alebo krsniatko 🙂

eliska22
19. júl 2011

@mizulienka plne ťa chápem, tieto pocity som zažívala minulý týždeň 😝 ale ty to zvládneš, veď čo ti už iné ostáva 😀 ale nie si šikula len smelo do toho a už sa teším na foto 😉

eliska22
19. júl 2011

ja som včera robila svojho 1 vláčika Tomáša, tak tu je foto aj s modelom 😉 a dnes som zase 1x robila pata a mata 😝 už len vymyslieť ako to vpratať na tortu s priemerom 23 cm 😀

desmodka
19. júl 2011

@daducha z tej to nejde 😝

mizulienka
19. júl 2011

@eliska22 dakujem si mila 🙂 mam este cas sa na to psychicky pripravit, svadba bude 10.9. 😉

ellise
19. júl 2011

@mizulienka a jaký krém budeš dělat?
holky mysláte že na dvoupatrový dort můžu použít tvarohovo šlehačkový krém? že to spodní patro vydrží?

katy1979
19. júl 2011

@desmodka ok budem si pamatat tu zelenu hned tento tyzden potrebujem sedu tak vyskusam snad z toho bude seda

katy1979
19. júl 2011

@lusil2005 pockaj este budes krpcovi dohovarat. dnes sa nemozes narodit este musim dorobit objednavku pockaj pockaj teba este caka zaujimava situacia. nie ze im zdrhnes z porodnice ze musis ist nieco dorobit.