Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
21. sep 2011

@yamahafazer toto stvrdnutie a tak - to sedi aj u tej mojej. ale ja som ju hned ked trosku schladla - zacala miesit, a ona sa mi drobila a bola strasne mastna. napriklad ked som chcela skusit lupen ruze z nej spravit, tak sa ten lupen strasne trhal. z tej co mi poslala dm1 isli ruzicky robit perfektne!

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@lusil2005 nadhernáááááááááááááá!!!luci ja ta obdivujem ake nadhery robis pri tak malom miminku 😉
co vam ja poviem robila som tortu pre kamosku najprv ze za 25eur....no ale ona dala taky rozmer ze ani do 50e by soms a nezmestila 😕 tak som spravila kompromis,dala som jej tortu za 30e,aj ked od cudzich by som brala minimalne 40e 😒 ale ze nevadi....to kolko hodin som stravila nez som spravila traktor a vsetko ani nekomentujem.....a dnes ze chutila torta???noooo dobra bola ale krem strasne sladky (parizsky co som robila si do 20 tort a nikto nepovedal ze by bol moooc sladky 😀 ) a ked som tortu rezala ten vrchny korpus prepadaval 😲 no asi rezala centimetrove kusy ci co....sak marcipan to prevazil a bolo....ajajaj...ale beriem to tak ze ona je vecne nespokojna,stale si na niecom nieco najde sme sa doma nasmialy na tom 😝 som sa vam vyzalovala 🙂

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@matamisi ja pouzivam len maslo,ja by som svojmu dietatu do torty margarin nedala 😝

matamisi
21. sep 2011

@katulkaaaaaa to mas pravdu ani ja,len moja mama si nechce dat povedat a aj do plnky dava margarin.....ach nevadi laurike dam len s piskoty okostovat... 😖

jakelina
21. sep 2011

@katulkaaaaaa to je prostě kačena, ta tvoje kamarádka. Nic si z toho nedělej. 😉

petusko
21. sep 2011

@katulkaaaaaa ja som robila dobrej kamoske tak, ona si upiekla, aj naplnila, je som len dotvarovala a potiahla, uplne zadara pravdaze a ked som jej ju davala, tak prve co bolo, ze "tuto mi este nieco chyba, nedorobis tam nieco? " 😠 😠 😒

lusil2005
21. sep 2011

@katulkaaaaaa ja mam taku znamu - je to sesternicina svagrina... a ona furt dava take komentare na moje tvorenie ze "asi sa doma velmi nudi" a podobne. no a teraz som robila sesternici tu cokoladovu tortu na oslavu so sugarveil krajkou. a robila som do toho parizsku slahacku z horkej cokolady. dlho som mala dilemu ci ju nemam aspon trochu osladit, ved predsa len - je tam len HORKA cokolada a slahacka. ale nakoniec som to neosladila, ale plnila som tak ze parizska slahacka, tvarohova plnka (ta je tiez taka malo sladka) a znovu parizska. pod cokoladu som tiez dala tu parizsku no a potah bola zas len horka cokolada... a ked sa sesternica tesila ze aku krasnu tortu som jej urobila, tato znama zadrela "co ja viem, bola strasne presladena..." 🤐 ako - hocico by som zobrala ako fakt ze kritiku, a pripustila by som si to k srdcu, ale ta torta bola hocico na svete, len nie presladena.... to su proste taki ludia 😅

bzucinka2
21. sep 2011

@lusil2005 to bude prepracovanostou 🙂

bzucinka2
21. sep 2011

@katulkaaaaaa mila to je asi taka podobna osoba ako bola moja, co mi po mesiaci povedala co som dala do plnky, ze to malo hroznu prichut a nikomu nechutilo a robila som jej klasicky parizsky ako vacsine bab ☹ proste mam pocit, ze tam vadi ludom cena ☹
@lusil2005 k horkej parizskej su super visne, mnam 🙂 a teraz som robila parizsku zo 70% pomarancovej z kauflandu a to bolo huste uz ako mi to vychladlo a po primiesani stuzovaca uplne, normalne som nechapala 🙂

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@lusil2005 @petusko @jakelina baby moje zlate je to presne ten typ cloveka co mu nieje nic dobre takze ja si za svojim stojim ze torta bola chutovo vyborna,vyzorovo sa mi fakt podarila cize ja som spokojna...a len som sa spytala tak teda ked bola taka strasne sladka asi vam moc ostalo ze?a ona ze nieee jeden maly kustik...ja ze no aha 😕 😀 😀 😀

broucek2
21. sep 2011

@njonja margarín obsahuje hodně vody a potah se pak může topit. My mámaé rádi míň plné dorty máslem, takže mně stačí na 24 cm dort 2* náplň + tenké potření dortu 1 až 1,5 másla. Na zakázky používám tak 2

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@jakelina uplne som zabudla....nadherne torty 🙂 obidve velmi pekne 🙂

lusil2005
21. sep 2011

@bzucinka2 hej hej, aj visne som tam dala! 😀

dm1
21. sep 2011

@lusil2005 no nepotesim ta mam presne taky isty ten kukuricny sirup tak to nechapem veru 😝

kikatko
21. sep 2011

babenky, idem sa vám sem hodiť. pri stahovaní som našla vykrajovačky- sexi polohy. blbý darček.mala som 3 ks a jeden som posunula kamoške čo robí torty.preto ste mam napadli. ja nepečiem- moje babičky pečú ako o život. nechceli by ste? ja to nevyužijem. a cena bude minimalna

katy1979
21. sep 2011

@katulkaaaaaa no jasne vsak parizak je zo vsetkeho ta najsladsia plnka az sa z toho huba lepi. no urcitym ludom sa nezavdacis. to akoby som pocula jednu zensku od nas z baraku.

@matamisi tak preco davas margarin? lebo mama povedala? moja mama tiez dava heru ja davam maslo aj keby sa na hlavu postavila

katy1979
21. sep 2011

ja som ten kukuricny sirup dnes kupila tiez tak som zvedava co mi z toho vznikne

dm1
21. sep 2011

@lusil2005 ja davam horucu cokoladu ked to odstavim chvilocku pockam ale ozaj len chvilu a uz to tam davam. Lyzicu normalne naberiem a sterkou to dam este z nej dole. Miesam sterkou ale to je asi jedno. Pootm vylejem na strechfoliu a dam do ladnicky

lusil2005
21. sep 2011

@dm1 ste ma nastvali, idem to znovu skusit 😠 😀

dm1
21. sep 2011

@lusil2005 skus musi sa podarit! inak ja som uz aj tak robila ze som urobila cerstvu bachla do mrazaka a za polhodku uz som z nej robila ruze 😝 . Ide aj to pohodicka.

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@katy1979 presne som na teba myslela s tou susedou dnes 😀 aj taky musia zit 😀

desmodka
21. sep 2011

pre mojho playboya :D

@kikatko hod foto

katy1979
21. sep 2011

@katulkaaaaaa tak vies ta suseda na mna kapanek ziarli. zeby si mala ty ziarlivu kamosku 😀

katulkaaaaaa
21. sep 2011

@katy1979 moze byt momentalne ma ma v zuboch ze sa mi po dvoch detoch podarilo dat vsetko dole a jej nie 😝

matamisi
21. sep 2011

@katy1979 lebo teraz som u maminy a ona chce tortu naplnit a ja ju chcem potiahnut....prave sa s nou vadim...no jasne ona je stara skola 😝 neda si povedat-stale mi tu vyprava,ze kolko ona toriet spravila vsetky boly s margarinom a kazdy si chvalil 😝 uz ma poraza s nej...jaj naco som jej ja nieco hovorila,nech si spravi ako chce ja si ked budem doma spravim s maslom a hotovo....furt tu brble,ze to je hnusne s maslom... 😀

reruna
21. sep 2011

@lusil2005 krásná mašinka 🙂
@jakelina nádherné dorty! koupila sis silikonovou formu na miminko? a v čem prosímtě pečeš tu slzu? máš na to formu?

reruna
21. sep 2011

@matamisi no to je zajímavé - pro mě je to zase hnusné s margarinem

lusil2005
21. sep 2011

@katulkaaaaaa tak to ti momentalne zavidim aj ja!!!! 😀 😀 😀

lusil2005
21. sep 2011

@dm1 slavnostne oznamujem ze sa mi asi podarila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 v tomto stadiu sa mi uz tie predchadzajuce davky drobili, a bola som mastna az za usami... tato je krasne hladucka, elasticka... JUJ JA SOM TAKA STASTNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! dufam ze to nieje predcasne 😅 ale tato davka vyzera uplne inac ako tie predchadzajuce...

matamisi
21. sep 2011

@reruna aj pre mna...no co uz...staru skolu nepreskolis... 😔