Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
10. nov 2011

@lusil2005 ahaaaaa, uz vidiiiim 😅 a ja slepota som tam skoro dokonaly titanic videla 😀 😀 😀 😅

vera_vila
10. nov 2011

@vecernicci Já si myslím, že když jsou zdobené, tak 5 Kč určitě moc není... Nechala jsi na tom spoustu práce... No, když neprodáš za 250, tak prodáš za 240... Ale pod 200 bych v žádném případě nešla... Suroviny zadarmo nejsou a ruční práce se sakra cení... Takže se toho fakt neboj a klidně si těch 5 Kč za kus řekni... A uvidíš reakce...

pipka
10. nov 2011

@vecernicci naaadherneee su tie vence 😵 😎
keby mi moja vrodena lenivost tak nebranila, hadam aj ja si spravim 😅 😀 😀 😀

vecernicci
10. nov 2011

@pipka já jsem taky od přírody líný člověk, ale tohle a dorty mě fakt baví a není mi líto toho času, co na tom strávím 🙂 😉
můj osmiletý syn už taky u babičky vaří polévky a minule jim prý upekl štrúdl a byl dobrý, říkala babča, takže asi podědil nějaké geny 😀

pipka
10. nov 2011

@vecernicci coz o to, mna to tiez bavi, len kyyyyym sa k tomu dokopem 😝 😅 😀 😀

jakelina
10. nov 2011

@vecernicci u nás bývají před vánocemi takové trhy v obecním domě. Dají se tam koupit věnce na dveře, adventní věnce, baňky a prostě všechno kolem vánoc a jeden perník zabalený v celofánu tam prodávají za 20-40 korun, ale jsou trochu větší, asi jako dlaň a nějak extra ozdobené nejsou. Hezky to ano, ale prostě obtažené kontury a pár detailů.

vlada111
10. nov 2011

@dm1 Dani len nás tu pokúšaš 😀 . Ja už si začínam myslieť, že keď som dokázala robiť torty, tak aj toto zvládnem, ale zdobenie perníkov mi nikdy nešlo, tak si len len namýšľam 😝

vlada111
10. nov 2011

@vecernicci no nebuď hlúpa, prečo by ti to malo byť blbé. Veď ten komu sa to bude zdať veľa ti za to nedá a nekúpi to. Ten kto kúpi znamená, že je spokojný pomer kvalita cena. Tak hor sa do vyšších cien 😉 😉 😉

vlada111
10. nov 2011

@gagarinka neviem, či ti už niekto odpovedal. Ja kupujem SFV len vanilkový, je super. Nemám rada iné príchute, ovplyvňujú chuť torty. Na tri torty budeš mať veľa 7kg balenie. Záruka SFV je tuším 6 mesiacov tak si pozri dátum spotreby keď ho budeš kupovať.

gagarinka
10. nov 2011

@vlada111 Nikto mi neodpovedal, ďakujem. Nakoniec som sa rozhodla kúpiť to menšie balenie, predsa len, keby nám to nechutilo alebo čo, tak by ma asi šľahlo. Ja som chcela vyskúšať ten mandľový, ale teraz si ma trochu zneistela. To znamená, že by celá torta bola inej chuti, teda že mandľovej?

anibas
10. nov 2011

@gagarinka ja mám najradšej mandľový - ale to je jedno aký - hlavne že chutí tebe - a pozor na spotrebu, Smartflex má tuším najkratšiu zo všetkých hmôt

ziizii
10. nov 2011

@mia1111 dakujeeeeem 🙂

dm1
10. nov 2011

@vecernicci mas ich krasne 😵 . Boze tak by som zdobila len musim tie torty dorobit 😝

gagarinka
10. nov 2011

@anibas Ďakujem, kúpim nakoniec to malé balenie a keď nám to zachutí a bude sa mi s tým dobre robiť, tak kúpim to väčšie. V decembri a januári budem robiť 3-4 torty, tak to hádam miniem 😉

gagarinka
10. nov 2011

@anibas
@vlada111 Baby, môžem sa vás ešte spýtať na farbenie velvetu? Stačia normálne práškové farby s alkoholom, alebo si mám kúpiť radšej gelovky? Lebo keď som farbila MMF a robila som žabu, teda som potrebovala fakt sýtu farbu, tak sa mi neskutočne drolil 🙄 A to som mala gelovku 😅

livia76
10. nov 2011

@ivana82 neviem, či ti už niekto odpovedal, môj názor je takýto:
minitortičky sa robia v rôznych tvaroch, podľa toho kto aké chce, najmenej odpadu je,ak sú štvorcové,prípadne obdlžnikové. Najlepšie ak si pripravíš rozmery podľa tvojho plechu, mne osobne sa budú dobre krájať 7x7 cm, bežne na výšku 3 korpusov,ak nebudú chcieť väčšie. K marcipánu: ozajstný má farbu slonovej kosti-trošku do hneda ak chcú snehobiele, odporúčam kúpiť poťahovku K2/ cca 5,5 eura za kg/ tá sa najviac chuťovo podobá na marcipán ja s ňou robím často, má mandľovú chuť, mnoho krát ľudia ani nevedia čo to je a povedia, že ten marcipán bol veľmi chutný 😉 tak sa zákazníka opýtaj, pravý marcipán sa asi dá dofarbiť na bielo ja som to ale neskúšala. Baby by ti tu poradili. ja objednávam tú K2 zo stránky pečeniehrou.sk len teraz už posielajú len kurierom tak je to drahšie, možno zoženieš niekde u vás v cukrárenských potrebách.

lucula73
10. nov 2011

@gagarinka ahoj,ak možem....ja som farbila posledne trávu na zeleno ,tiež smartflex velvet a v pohode,gelovku nemám ,len práškovú zelenú..........mmf sa zle farbí na akýkolvek sýty odtien,najhoršie asi na červeno a čierno 😉

vlada111
10. nov 2011

@gagarinka no keby ste to jedli s poťahom, tak sa ti bude miešať chuť poťahovky s tortou. Ja nemám rada tie aromatizované príchute. Tá vanilka je neutrálna a veľmi príjemná.

desmodka
10. nov 2011

@gagarinka sfv ma zivotnost 6 mesiacov, treba si najprv zistit kde maju najdhlsiu dobu spotreby, si myslim ze sa ti oplati kupit aj to 7 kg balenie, ked uz teraz vies ze mas tri tory.. nam najviac chuti ceresna, mala som aj cokoladu ale eee...

aha, tak uz ti odpovedali 🙂

gagarinka
10. nov 2011

@lucula73 a miešala si tú farbu s alkoholom? tak som rada, že nemusím kupovať gelovky, na to moje občasné pečenie sa mi to zdá priveľký luxus, stačí, že si idem dopriať a uľahčiť si robotu s poťahovkou 😀

desmodka
10. nov 2011

@gagarinka ja som farbila sfv praskovou farbou ale na cerveno a kraasne to chytilo, bez alkoholu len som nasypala farbu rovno na hmotu a miesila

lucula73
10. nov 2011

@gagarinka v troške alkoholu som si rozpustila tú práškovú farbu a pridávala do hmoty 😉

lucula73
10. nov 2011

@desmodka a to ti rovnomerne zafarbí,keď to neriediš?ja som mala také bodky v hmote,preto to radšej rozpustím a tak pridávam...

desmodka
10. nov 2011

@lucula73 rovnomerne, takto to vyzeralo

gagarinka
10. nov 2011

@lucula73
@desmodka Ďakujem, ste zlaté, ja to rozriedim, aspoň sa chlapi na oslave potešia, že budú mať čo piť. 😀

ziizii
10. nov 2011

babenky, mate dobry recept na jogurtovu plnku?pripadne aj s ovocim?dik

lussy23
10. nov 2011

@mariann2 - úžasný
@vecernicci - neskutočne krásne

lussy23
10. nov 2011

@desmodka - krásna

bzucinka2
10. nov 2011

@lusil2005 jaj dakujem, zase mozem skusat, ked nebude pecenia 🙂
@vecernicci krasne ale to tam lepis hotove tie vlocky? 🙂
no uz len zajtra dokoncit poschodovu a ozdobit autobus a na tento tyzden koncim 🙂

vecernicci
11. nov 2011

@dm1 já si takhle hraju, když jsu děti ve školce a ve škole, tak tady mám klid, dneska mně taky čekají dva dorty, tak ne perníčky nebude čas 😉
@ziizii já dělám jovo krém, vyšlehám dvě smetany 33% se třemi lžícemi mouč. cukru a přidám želatinový ztužovač dle návodu a velký jogurt, všem to chutná a poslední dobou ho dělám dost často a ovoce tam můžeš dát jaký chceš, co máte rádi 🙂
@bzucinka2 jasně, lepím to va věnec už hotové zaschlé, aby se mi to neomatlalo 😉