Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
7. okt 2012

@dm1 áno aj tak by sa to dalo použiť, ale ten macko je bombový, úplne ako skutočný 😅

rapunzel1
7. okt 2012

@lawli ja robím ten istý recept, ale nedávam ocot, ani sódu bikarbonu, len prášok do pečiva 1 na jednu dávku, a o 50 g menej cukru, inak podľa receptu a plnku dávam pribinák s ovocím a idú sa mi za tým pozabíjať 🙂 🙂 🙂 a ešte nedávam gelovú farbu, ale jeden sáčok práškovej, a stačí aj menej, alebo tekutú, gelová bola asi moc a potom som to mala také mazľavé, neviem, možno som jej dala veľa

luciahromadkova
7. okt 2012

@sisix da sa ten syr kupit aj tu na slovensku alebo co radis namiesto neho? dakujem.

dm1
7. okt 2012

@mariann2 dakujem 🙂 . A veru ja uz tiez dumam kde by som toho macka spravila a hlavne ako 😀

dm1
7. okt 2012

kocky tak macko je ozaj z hmoty tu ma kocka stranku a aj postup! https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

dida38
7. okt 2012

moja minulotyzdnova k Miskinym meninam....coko korpus a krem z vanilkoveho pudingu a bielej cokolady...recept tu od vas 😀 😀 a musim povedat, ze bol mnamky... viem, ze nie je uplne rovno potiahnuta, ale mne sa s tou K2 nerobi tak dobre ako so smartflexom...ale tak musim ju minut 🙂 🙂 so zdobenim pomahal manzelik, lebo sa "realizovala" jeho predstava 🙂 🙂

rapunzel1
7. okt 2012

baby prosím vás máte niektorá predplatenú službu na torty od mamy, myslím tú tortičku na mape, aby vás zákazníci ľahšie naši, ozývajú sa vám takto ľudia, oplatí sa to? Alebo sú s tým nejaké problém? Uvažujem nad tým, ale neviem sa rozhodnúť, či to má význam.

salonka1981
7. okt 2012

@dadka212 ďakujem,som myslela že čím menšie číslo tým tenší drátik

Ja som musela tento týždeň zrušiť torty zo dňa na deň tak mali strašnú radosť všetci ale keďže v piatok mi dali ruku dlahy a ešte k tomu pravú nemala som iné východisko.Stalo sa Vám už že ste museli zrušiť torty takto zo dňa na deň?Ako ste to riešili a ako sa zachovali tý čo ste im zrušili?Takže teraz mám na mesiac dopečené ☹ Len smutno tu pozerám aké krásne tortičky ste porobili a to som mala také dobré torty robiť ☹ ☹ ☹

rapunzel1
7. okt 2012

@salonka1981 skús kontaktovať niekoho v tvojom okolí, a poznáš jeho robotu a ponúknuť zákazníkom možnosť dať si upiecť tam, aby nezostali na holičkách a bezradní, že čo teraz, keď si boli istí, že budú mať tortičku

lokalistin
7. okt 2012

@dajna11 @njonja dakujem

eliska22
8. okt 2012

@lamps to som si narezala také pásiky približne rovnaké, neviem aké veľké, nemerala som cca 5x4 cm, potom som to prekladala ako vejárik a v strede potom prehla konce k sebe, neviem to inak vysvetliť, snáď si pochopila 😝

evlyn
8. okt 2012

Ahoj,
můžu dva rychlé dotazy úplného začátečníka?
Mám vizi dozdobit marcipánem potahovaný dort (bude hladký v přírodní barvě marcipánu) - dozdobení by mělo být barevnými lístky a šípky a žaludy (téma je podzim) - jakou hmotu zvolit - pro začátečníka, aby se s ní dobře pracovalo? Lístky budou ploché, šípky a žaludy prostorové. Mám možnost nakupovat na fialapraha.cz (potrebuju to jeste tento tyden a tam muzu vyzvedavat primo na miste).
Čím je pak na dort přilepit?
Díky moc.

dajna11
8. okt 2012

@evlyn no na lístky a kvety a vobec ved aj šípky si kúp bud smartflex flower,alebo aj White Icing je dobrý,ten je mäkkší na prácu ale tiež dobre vyschne...alebo su potom aj hmoty gum pasta satin ice...aj s tým kočky robia kvety....samozrejme potrebuješ jedlé farby ak to bude čo asi bude farebne ako jesenné lístky.a na drotik to prilepíš jedlým lepidlom.

dajna11
8. okt 2012

babyyyyyyy.....hodí sa to k sebe na čisto biely dortík??? 😖 😖

evlyn
8. okt 2012

@dajna11 díky moc

teodorie
8. okt 2012

@dajna11 ty kvítky jsou nádherné, ale ty růžové mi tam moc nepasují 😅

nika222
8. okt 2012

Baby prosím radu, chcem začat robiť kvietky , niečo ako laliu ale neviem aká je najvhodnejšia vykrajovačka pre zaciatočníka? Chcem aby boli 3D kvety 🙂 Dakujem

mizulienka
8. okt 2012

@dajna11 mne sa to k sebe hodi, ale tie ruzove kvietky, by som mozno dala pred tu ruzu...alebo vyskusala niekde inde ich dat, ale pocitovo sa mi tam tie ruzove kvietky hodia, tu kyticu mas nadhernu

jenie123
8. okt 2012

ahojte baby, krasne torticky ste opat urobili.. uzasne.. ja sem pridavam moju tohtotzydnovu pre manzela tenisova raketa, na druhej je aj so sidom pre dcerku, jedno vajicko uz zjedla..🙂 pribinacikova s cucoriedkami..

dajna11
8. okt 2012

@mizulienka to som len tak nahádzala k sebe,to ešte nieje konečné....nemám to spojené na pevno,len mi to nejako nesedelo,spolu.....či tam niečo iné urobiť..neviem....má to byť na svadbu a chcela som niečo iné ako biele,červené,ružové a tak čo sa skoro vždy robí....ale ide to iba ako dar...

aduskatt
8. okt 2012

@rapunzel1 ja som si radsej nepredplacala.......

mizulienka
8. okt 2012

@dajna11 mne sa to ako celok paci, tak vyskusaj ako by to sedelo najlepsie 😉

dajna11
8. okt 2012

@mizulienka no dakujem ,si ma potešila .... 😀 😀

dm1
8. okt 2012

@evlyn kludne si kup na vsetko smartflex velvet ten je lacnejsi ako flower a vyschne to aj s nim krasne a da sa aj dobre potahovat s nim

mamina1978
8. okt 2012

@dajna11 naaadherneeeee kvietky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ale ako celok by som tie ruzove dala prec a urobila miesto nich cisto biele alebo biele s maslovym nadychom zltej...... 😉 🙂 Je to predsa len na svadbu a troch elegancie by malo byt 😉
A tak by to vyzeralo extravagantne, ale zaroven aj decentne v jednom 😉 😵

dajna11
8. okt 2012

@mamina1978 ja som len skúšala takto do oranžova,páči sa mi to,a aj moja prvá lalia celkom ujde🙂...len asi urobím ruže maslové....a kvietky biele a okraj jemne oranžový..neviem...ako bude čas lebo sme chorí aj deti a to je u nás plaču a soplov a ja nemám času na nič....ešte musím modelovať traktort,zvery na farmu a 5O ruží do dalšieho víkendu ☹

mamina1978
8. okt 2012

@dajna11 nieeee 😒 tie ruze su naaadherne, tie su tam take extravagantne 😵 😵 😵 😵 😵 ruze neprerabaj !!!!!! Tie su bomboveeee 😵 . Ked by si nieco menila, tak vymen tie ruzove kvietky ako som predtym pisala a bude to nadheneee 😵 😵 😵 😵
Ale to je len moj nazor..... 😕 😉 🙂
Ja som citala na nete, ze ak ma byt torta do hranice elegancie , tak by nemala mat viac ako 4 rozne farby. Potom sa totiz poklada za peknu , farebnu ale uz nie slavnostnu.......nazor uja google...... 😕 😉 A ty tam mas zltu , oranzovu ,zelenu ,ruzovu a predpokladam ,ze torta biela 🙂

alenv
8. okt 2012

@jakelina no ten je moc pěkný, ale právě oni chtěji otevřenou tlamu a já nevím jak to udělat, aby držela 😖

dajna11
8. okt 2012

@mamina1978 no aj moj🙂....ale zasa také farebne su mojmu srdcu blízke...je to vesele,len veru už nie tak elegantne.tak urobím malé kvety s nádychom orange 😀