Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zab_ka
4. mar 2007

ahoj, skus pejst aj stare albumy tu na konikovi bolo tu par albumov vyhradnes takymito tortickami a pripadne napis ich majitelkam aky maju zdroj 😉
https://www.modrykonik.sk/album/index_basic.php...
viac som nenasla 😖 ale boli tu, skusim pozriet svoj archiv

zab_ka
4. mar 2007

tu je zopar ale boli aj plno inych krasnych torticiek https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

nutka
autor
4. mar 2007

na tom prvom linku som zial nic nenasla ale urobim kuk aj ten druhy..... 😲

zab_ka
4. mar 2007

made waw, ta posledna linka je super je tam velke mnozstvo torticiek a niektore su nadherne!

kangaroo
4. mar 2007

zab_ka: máš nejaký dobrý recept na marcipán?

nutka
autor
5. mar 2007

Dakujem vam mamulky,
pomohli ste nam ,tie torticky vyzeraju fakt mnamky! 😵uz sa tesime....az si na nejakej pochutime.....vlastne je ich aj skoda zbastit,take su krasne 😉

ervotoc
5. mar 2007

na babetku v receptoch tiez najdeš a kvietinka ma aj oblatky,postupy na svojej www.stranke 😉 tam su šikulky 😉

mona81
11. mar 2007

ahojky holky, neznáte někdo recept na crosianty? Díky moc 🙂

lucciikk
3. feb 2009

ahoj nutka tak to pozri tu...ja som tu nasla mnoho dobrych napadov.

http://picasaweb.google.sk/geraldinarevisdetortas

kijonkova.k
24. feb 2009

Ahoj holky,nevíte některá,jak se přesně dělá hmota na potahování dortů z marshmalow?Někde jsem to kdysi četla a teď nemůžu najít 🙂

stresmenka
24. feb 2009
aja7
24. feb 2009

kijo...ja som robila tento potah minuly tyzden, mozem ti poslat do Ip, ak chces, moje vytvory v albume 🙂

stresmenka
24. feb 2009

aja a tie postavičky si z čoho robila?

gabbi
9. mar 2009

Holky jestli hledate inspiraci na dorty, figurky a kremy tak neuveritelne stranky jsou
www.aldoska.estranky.cz
a
www.zorka.estranky.cz

Ispiruju se pokazde co ma nekdo blizky narozky.

agness02
26. mar 2009

ahojky, moc děkuji této diskuzi za inspiraci k výrobě narozeninového dortíku 😉 ten náš jsem okoukala v albíku zab_ky - díky 🙂

dupinka
27. mar 2009

ahojte!

nechcem vam zasahovat do debaty, ale neviete niekto o dobrej cukrarke v Nitre a okoli? Potrebujem niekoho, kto nam upecie kolace a tortu na krstiny, ja si netrufam. Ak mate niekto kontakt, pripadne sami robite, piste do IP. Diky! 🙂

netmona
8. apr 2009

aja7,,,,,,,pekné tortečky,,ja sa snažím ale dako to neni tak peknééé ..ale inšpiraciu mám už 🙂

alionuska
8. apr 2009

Ahojte kočky.Ja som vyucena cukrarka...ak mate otazky,kludne sa ma pytajte...rada vam poradim... 😉

vinka
9. apr 2009

Ahojte baby.Chcela by som upiect na velkú noc tortu potahovanú.Ale neviem ako urobit zajačika alebo nejaké ozdoby na vrch.Pomôžete mi niektorá?Alionuska prosím ta ako sa vlastne robia ružičky.Ja som to raz skúšala a nešlo mi to. ☹

stresmenka
9. apr 2009

vinka máš poťah skúšaj s toho sa perfekne robia 😀 a sú fakt krásne pošlem ti mail aby si videla ako sa robia počkaj 🙂

vinka
9. apr 2009

Počkala som Stresmenka a dočkala som sa.Začnem hned zajtra skúšat.Dietko dám spat a ja budem sa hrajkat. 😀 😀

stresmenka
9. apr 2009

je to ľahké keď nevieš som tu alebo zavolaj 🙂

vinka
9. apr 2009

Jasné neboj.Už viem kde radu pýtat.Mojej mamke som povedala,že teba mi zoslalo samé nebo. 😀

cessy
9. apr 2009

stresmenka posli aj mne navod, ja to tiez chcem vyskusat...smolkove cukriky uz mam kupene 😅

alionuska
10. apr 2009

Baby,ja potahujem len s marschmalow fondantom,ktory si robim sama.Je to z tych penovych cukrikov ,ktore sa daju kupit v Lidli.Volaju sa teraz Haribo chamallows rubino.Su to take velke pampusiky ruzove...Ak chcete mat hmotu na potahovanie bielu,len ich umyjete pod tecucou vodou od toho ruzoveho cukra.A zostane vam snehobiela.Potom tam pridam dve lyzice citronky a dam to na chvilku do mikrovlnky zohriat...je to iba chvila,nesmiete to prehriat..to budete vidiet,ako sa to dviha ta pena.a potom to vyklopim do 750 g preosiateho praskoveho cukru a treba to spracovat na cesto.Ruky si potierajte cerou,aby sa vam ta hmota nelepila...
A ked je hmota spracovana,valkajte to na nejakej folii,ktoru potriete tiez cerou..aj valcek...potom sa to tou foliou lepsie prenasa na tu tortu.Hmotu si mozete zafarbit potravinarskou farbou na akukolvek a vzdy ked s nou pojdete pracovat si ju na chvilocku nahrajte v mikrovlnke..ona zmakne a super sa s tym robi...aj ozdoby a ruzicky..
V mraznicke vydrzi dlho,ja ani neviem kolko.Len hmoztu treba zabalit do sacku mikrotenoveho,aby neuschla.A tiez kesd s nou pracujete si ju skryvajte do toho sacku,lebo na vzduchu rychlo schne! 😉
Netreba sa toho bat,je to jednoduche a strasne dobre..mnam mnam... 😀

cessy
10. apr 2009

alionuska tie torticky v albume si robila ty??
ja sa chystam robit torticku s tym potahom, ale akosi sa toho bojim... ☹ , vsetko uz mam nakupene...aj inspiracie som uz kadejake nabrala, len neviem ci sa mi to podari ☹

alionuska
10. apr 2009

Cessy,ano tie som robila ja. 😉
Moja,neboj sa toho...vsetko treba raz skusit prvy krat! 🙂 A mozno budes sama zo seba prekvapena,aka si sikulka! 😀