Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

veronkaj
16. jún 2011

prosím Vás kto by mi vysvetlil ako sa robí ten parížsky krém a falošný parížsky krém???? dakujem

alti
16. jún 2011

děvčata nezlobte se na mě, ale podle mě sem tahle diskuze nepatří! Já sem chodím pro inspiraci a radu, potěšit oko, pohladit duši a jsem ráda za každou pochvalu od Vás, né osočovat a kritizovat druhé... Věřím, že většina z nás o tento spor nestojí a myslím si, že si to mají vyřešit děvčata spolu a né přes FB a MK. Když vidím kolik opravdu úžasných dortíku @alionuska vytvořila a ochotně sem přispívala s radou, nechápu kdo z nás jí může kritizovat a vůbec soudit to přísluší pouze její zákaznici a když si představím práci na jakékolik dortě tuto diskuzi nechápu.... ☹

dm1
16. jún 2011

@lukika myslis tie male biele? tie sa daju robit roznymi vykrajovackami ja ich robim klasickymi plechovimi co mam z domacich potrieb napr. s niecom takymto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/vykrajova.... Piestiky v tych kvietkoch sa daju normalne kupit su rozne farby, velkosti ... napr. tu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/tycinky-k.... Navod na tie kvietky priblizny http://www.tortyodmamy.sk/content/jazmin-na-dro...

dm1
16. jún 2011

@alti ok uz som ticho 🤐

alti
16. jún 2011

@dm1 od TEBE zkušené profesionálce čekám právě ty rady a nové dortíky pro mě plné inspirace! 😉

dm1
16. jún 2011

@alti ale ved davam neboj a aj dalej budem ak mi to cas dovoli 😉

alionuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alionuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lamps
16. jún 2011
lamps
16. jún 2011

@dada78 krásna a milá, drobcovi očká svietili oprávnene. 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

dm1
16. jún 2011

@katulkaaaaaa super zavidim stretko my sme mali nedavno a bolo taaak super. Minuly rok sme aj torut brali ale teraz nie bolo moc teplo a v aute bez klimy sme nechceli brat lebo sme vyrazali skor a stavovali sa na obed. Uzite si stretko!

lukika
16. jún 2011

@dm1 diky aspoň viem o čo ide teraz už si len pohľadám biele tyčinky a na ten jasmín pasujú asi tie malé že otáznik a prosí ´Ta lístok na ruže máš taký čo odtláča aj ten vzor listu myslím tie čiarky alebo len prázdne vykrajovátko a tie čiarky sa tam nejako dokreslia a akú veľkosť lista si mám objednať k ružiam ten veľký alebo stredný otáznik ja nechcem drôtikovať iba položiť na tortu

lukika
16. jún 2011

@lamps diky moc a potom sa ten vrch pokryje tým guľatým plátom a hotovo otáznik už sa to ničím nepokrieva ako to získa tú punčovú chuť otáznik

yamahafazer
16. jún 2011

pridavam teraz dorobenu

dm1
16. jún 2011

@lukika ja mam na listky ruze rovno vypichovace tu sadu aj so zilkovanim http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/990/Ruze-... a pouzivam podla potreby najcastejsie stredny a velky listok. A ano tycinky k jasminu a drobnym kvietkom male ja davam niekedy s tycinkami niekedy bez

dm1
16. jún 2011

@yamahafazer super ja tiez dnes robim ale slane prsa som zvedava ako dopadnu 😝

mima595
16. jún 2011

ahojte, som vas chcela poprosit, ci nemate uložene nejake namety na detsku tortu..bud tam postavicky KAcer Donald, Daisy a pes Pluto...figurky mi dá sestra, ale chlapcek chce modru tortu, tak som myslela, že to spravim na motiv mora, okolo torty dam tie morske hviezdice, koniky a oni budu akože na plazi mat piknik...nemate nieco podobne ulozene??? alebo iny namet na kacera donalda???

lusil2005
16. jún 2011

@dm1 heh som presla ten tvoj link, nahadzala som do kosika plno poloziek, a potom (nepytaj sa ma preco, fakt neviem) som proste zavrela stranku... a znovu sa mi to faaaakt nechce!!! 😀 😀 😀 som ja ale tela!

lamps
16. jún 2011

@yamahafazer tie prsíčka sú úplne ako naozajstné 😉 😉 😉

mima595
16. jún 2011

@dm1 - a to ako budes robit???? 😕 som zvedava, som chcela MM spravit na narodky prsia tortu, ale on radsej slanu...tak by som mohla skusit...alebo urobim klasika pivo...do Vladimira casu dost 🙂

mima595
16. jún 2011

este sa chcem spytat, tie, co mate vypichovacky na motyliky...mate tieto alebo nieco ine?? myslim, že som videla patchwork???co je lepsie??
http://www.cukrarskepotreby.eu/kategoria/355/Zv...

lusil2005
16. jún 2011

@dm1 nedavaj sem tie e-shopy, ved ma zrujnujes!!!!!!!! 😀 😀 😀

lukika
16. jún 2011

@dm1 diky moc ešte keby to mali všetko v jednom obchode a nie v troch bolo by to najsuper idem to popozerať zatiaľ dík

lamps
16. jún 2011

@lukika Áno na vrch ide guľatý plát, ním sa torta pekne "zakryje". Ja by som korpus pokvapkala ovocným čajom s trochou punčovej arómy alebo šťavou z kompótu, aby bola tortička dobrá šťavnatá 😉 😉 😉

desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
winona24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
winona24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desmodka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
16. jún 2011

Poprosim vas, aby ste si svoje osobne spory riesili v ip, do tejto temy to nepatri.