Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
1. júl 2011

@zuzkat1 teraz kukam,z e chces davat ribezel tak potom asi ten recept niebude teraz pre teba 😅 ale aspon si mzoes spravit ten zaklad, puding, tvaroh z toho receptu 😉

mizulienka
1. júl 2011

@lukika nie este som ho neskusala, nejak som sa zastavila pri tom nadstavovanom, vsetkym velmi chuti a tak nejak nemam inspiraciu skusat nove 😉

lukika
1. júl 2011

@mizulienka a ktorý nadstavovaný robíš otáznik lebo je ich veľa

raci
1. júl 2011

ahojte všecky vás tu o5 zdravím, olajkovala jsem co jsem stihla ale vůbec nestíhám dočítat, tak snad večer 😅 pečete jak o závod 🙂 to já jsem teď dlooouho neměla 'do čeho píchnout' tak mě včera 'osvítilo' 😀 a narychlo jsem upekla malej dortík pro sestřenku a bratránka za vysvědčení....

zuzkat1
1. júl 2011

@mia114 no tak to moje MMF uz putuje do kosa😅 🙄 .... ked sa mi mala zobudi tak pojdeme kupit susene mlieko a urobim ten mliecny marcipan... to bol aj povodny plan ale nedostala som susene mlieko tu pri nas tak som si povedala ze skusim toto ale chyba velka to bola☹

mizulienka
1. júl 2011

@lukika tento robim, povacsine z toho urobim mramorovany

http://www.tortyodmamy.sk/content/nastavovany-p...

zuzkat1
1. júl 2011

@mia114 no v podstate nieco podobne idem robit🙂 400ml mlieka vanilkovy puding cukor, maslo, a tvaroh🙂 tiez chcem pouzit malinovy sirup a nad plnku dat ribezle... 🙂 dakujem za tip... nabuduce mozno bude kokosova🙂

cicimotinka
1. júl 2011

@dm1 ja som tiež rozmýšľala, že priamo na krém, ale vezieme ju asi hoďku v aute a bojím sa, že povolí... už mi raz tak parížak stiekol... vplyvom poveternostných podmienok alebo žeby mojej neschopnosti ... 😀 😀 😀

lusil2005
1. júl 2011

@mia114 ja som ho robila podla toho co si sem dala a je fakt neskutocnyyyyyyy! perfektny. aj ti co nemaju radi kokos ho nevedeli vynachvalit.

lusil2005
1. júl 2011

baby robievate niekedy tiramisu plnku? alebo celu tortu? mam na nu dnes zalusk. mam zeesan tiramisu prichut, tak ju chcem spravit tak ze korpus urobim tensi, rozrezem ho len na dve casti, a naplnim tak ze korpus, krem, piskoty namacane v kave, krem, a zase korpus... myslite ze to tak moze byt? alebo mate lepsi napad? uvitam kazdu radu!!! toto ma len tak napadlo ze by to tak mohlo byt fajn ale rada si necham poradit!

lussy23
1. júl 2011

@macicka84 - krásna tortička 🙂 @daducha - krásne 🙂 @katulkaaaaaa - parádna lienka 🙂 @mia114 - nádherná @tica - nádhera @jakelina - krásnučká tortička @dadka212 -ďakujem. Vidím že K2 a smartflex sú lacnejšie ako WI, tak skúsim.=) Ešte otázočka. Aký je rozdiel medzi smartflex velvet a smartflex flower?
@raci -krásna

mizulienka
1. júl 2011

@lussy23 ze smarflex velvet - tu sa zauzivala skratka SFV - je skor na potahovanie (teda aspon j asom to takto pochopila) a smartflex flower - SFF - je vyborny na kvetinky a modelovanie.
ja by som K2 teraz v lete asi neriskovala, pocula som, ze sa dost topi...SFV a SFF si myslim, ze su super.

reruna
1. júl 2011

@zuzkat1 zapomněla jsem ti napsat, že já tam nedávám tolik toho cukru, přisypávám postupně, když máš hodně cukru, tak můžeš přidat další bonbony ...

reruna
1. júl 2011

@gumkacka1 čokoládu si rozpusti, pak nechej trochu vychladnout, nesmsí být úplně horká, ale zase aby se dala roztírat, to poznáš, čokotransfer si nastříhej na výšku dortu, pak na něj natři tu čokoládu, nechej trochu zatuhnout, aby čokoláda netekla, pak přilep na dort a dej do ledničky úplně ztuhnout tak na 1/2 hodiny, pak opatrně tu folii sloupni. Tuk jsem nedávala.

dm1
1. júl 2011

@cicimotinka jasne ved potiahni uplne na tenucko a budes mat istotu. Ja som to viac menej preto robila tak aby tam nebolo vela hmoty. Uz som tak robila 3 kose a bezproblemov

dadka212
1. júl 2011

@lussy23 ako píše mizulienka
a ohladom K2 ja teda nemám moc dobré skúsenosti s K2 je velmi mäkká...teraz mám doma PDTšpecial tak som zvedavá čo to urobí chcem ju používať ako poťahovku, inak používam WI...

dm1
1. júl 2011

@mizulienka robila som v tejto priemer 20cm a iba jeden korpus takze iba polovicka lopty

mizulienka
1. júl 2011

@dm1 dakujem, si zlata 🙂

dm1
1. júl 2011

@lusil2005 ja som zatial robila len klasiku s piskotami bez korpusu tak neporadim. Ale na TOM viem ze jedna kocka pisala ze to robi len s korpusov + krem ale aj koprusy pokvape dobre kavou

tica
1. júl 2011

baby ďakujem za liaky ...

@dm1 nemaš niejaky vzore na vypočet tych 5 a 6 uholnikov na loptu lebo ja tiež idem na tyždeň robyť ihrisko s loptou a sa bojim aby som to nedomrvyla

gumkacka1
1. júl 2011

@reruna dakujem za radu, vyskusam. Potom sa pochvalim, co z toho vyslo. 🙂

dm1
1. júl 2011

@tica posli mi do IP mail a preposlem ti to

lukika
1. júl 2011

@dm1 diky a prosím napíš mi ešte recept na ten tmavy čokopoťah z čoho robíš ten výplet

mizulienka
1. júl 2011

@dm1 budes taka dobra a posles aj mne, mna to tiez caka buduci tyzden pre tatka 🙂 dakujem

lusil2005
1. júl 2011

@dm1 no skuuuusim, uvidim 😅 dakujem!

dm1
1. júl 2011

@mizulienka jasne len musis mi mail napisat

dm1
1. júl 2011

Pridavam zatial svoje 2 tohtotyzdnove este 2 ma cakaju 😝 . Jedna je len taka jednoducha ale zato veeelika s logom firmy na vyrocie ale aj ked mam 5 abeced boli mi na figu musela som vyriezat skalpelom podla obrazka 😝

mia114
1. júl 2011

@dadka212 takn som zvedava co povies na tu PDT special bo tiez by som rada skusila na potah daco ine, nieco lacnejsie bo pouzivam len WI, a kedzxe smartflex je super na modelovanie tak mozno by som vymenila, tak uvidim co povies na tu hmotu.

zuzkat1
1. júl 2011

dievcata torta upecena a marcipan v chladnicke...len neviem ako ho mam dostat na tortu?😅 vyvalkat to je jasne ale na com...na solamyle? a potom valcekom preniest? alebo na igelite a tym ho preniest? pomoc 😨