Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

siusinocka
1. aug 2011

@anjelicek26 prečo nie milku?

anjelicek26
1. aug 2011

@siusinocka - no ked som dala bielu milku, bolo to neuveritelne sladke :(

siusinocka
1. aug 2011

@anjelicek26 ja som myslela, že to zle tuhlo 🙂

lusil2005
1. aug 2011

@mizulienka babyyyy ten mascarpone krem nieje odomna 😅 kiez by bol! ale ja som ho len posunula, sem ho davala ina sikulka. len uz vazne neviem kto 😕

lusil2005
1. aug 2011

@mizulienka ja som davala jednu zivocisnu slahacku, a zvysok rastlinnej ked som robila tie tiramisu promocne torty. a drzalo to dobre.

dm1
1. aug 2011

@lusil2005 pocuj akurat pozeram tvoj album tortovy ty ides jak stroj to si kedy stihla urobit tolko tych tort? 😕 Ty ma tusim zachvilku aj predbehnes 😅

mizulienka
2. aug 2011

@lusil2005 aha super, takze nie je problem zmiesat rastlinnu a zivocisnu, to je dobre vediet 🙂 dakujem.

baby znova potrebujem poradit...zakaznicka chce 2 torty na 2 oslavy, v tvare jednotky, jedna cca pre 10 ludi a druha pre 40 ludi 😕
ta jedna pre 10 by nemal byt problem....teda ja voec neviem ako sa pecu tie jednotky, ale to vas budem otravovat potom 😎
ale ta druha jednotka pre 40 ludi to bude aka mega, pocitam ze takych 150g na jednu osobu, to by mala potom takych 6 kg, da sa to vobec urobit a bude to pekne? nie je lepsie potom radsej urbit nejaku poschodovu tortu?
dakujem velmi pekne 🙂

broucek2
2. aug 2011

@mizulienka někde jsem viděla, že se počítá 100g/osobu. I tak bude veliká

katulkaaaaaa
2. aug 2011

baby dakujeeeem spravim poschodovu @mizulienka hej ja chcem spravit hnedo-zlatu,cakam postarku co mi prinesie zlatu praskovu farbu a idem dnes ruzicky robit 😉 ja som nasla na nete ze by sa malo pocitat 200gr na osobu...neviem teda ako to je ,niekto si da vela,niekto nic....

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 😅 juj to by babo este veeeelmo dlho muselo pockat aby som sa ti priblizila 😀 😀 😀

dadka212
2. aug 2011

@dm1 ja keď robím sebe tortu, tak sa vždy na to vykašlem 😅 urobím obyčajnú, maximálne čokotransfer tam šupnem....

mizulienka
2. aug 2011

baby, ktore ste robili cislo 1...ako ste to prosim robili, uz otravujem znovu 😀 😝
z kolkych platov ste robili? a ako ste to potom ukladali? dakejeeem

dadka212
2. aug 2011

baby mám otázočku, kolko vám priemerne váži torta štvorec 28x28? 2x naplnená

katulkaaaaaa
2. aug 2011

@dadka212 ta torticka 2D je kraaasna 🙂 ja sa 3D torty nebojim,mne sa to dobre robilo,ale ta chut nic moc 😒 ta puncovina niekde malo,inde vela...brr

dadka212
2. aug 2011

@katulkaaaaaa ďakujem...ja punčovinu používam minimálne ja tam lepím odrezky cesta 🙂 punčovinu len na vyrovnanie aj to je tam vela krému...nemám rada punčovinu

marci2305
2. aug 2011

Baby, niekde som tu videla, že zoženiete K2 hmotu za dobrú cenu s dodávkou aj do Čadce. Môžete sa mi ozvať? Ďakujem.

katulkaaaaaa
2. aug 2011

baby budete niektora objednavat tu knihu?s @katy1979 by sme radi objednali link tuto
http://www.bookdepository.co.uk/Sugar-Flowers-f...

marci2305
2. aug 2011

@zdenallicka Krááásne tortičky. To koľko ste sedeli nad jednou tortou..Ako sa Vám to tak krásne podarilo..🙂

yamahafazer
2. aug 2011

@mizulienka ja som normalne robila knihu a znej som vyrezala jednotku,ale to uz bolo davno a tusim normalne 3 platy mala a som to len tak od oka vyrezala

katulkaaaaaa
2. aug 2011

@dadka212 skusam piect korpus co si dala link,len som dala polohrubu muku,hladku som nemala,som zvedava 🙂 to je torta pre nas tak skusam....a idem skusit kokosovu plnku,mnam

dadka212
2. aug 2011

@marci2305 myslím, že je to monika_123 ona má aj e-shop 😉

@katulkaaaaaa tak dúfam, že sa ti podarí 🙂 ja som robila vždy len z hladkej....

mrka2
2. aug 2011

@andriss23 no tak ja vyskusam dnes tuto 🙂 uz som bola v obchode po ingrediencie 😉 ale urobim iny korpus

lusil2005
2. aug 2011

...a aby ste verili ze sa faaaakt neulievam, tu je druha gastanova torticka s cucoriedkami a struhanou cokinou... tento krat som robila 1,5 nasobne mnozstvo plnky... 😅

katulkaaaaaa
2. aug 2011

babyyyyy mam objednavku na kabelku LV len neviem ako tam odtlacit tie pismenka,som povedala ze neviem ci to zvladnem do vecera si mam rozmysliet....jezis az mi je horko z toho 😀 nieco taketo

vejinka
2. aug 2011

ahojte ja som nakoniec kupila smartflex coko. kiblik.. nie k2 ani predavac mi ju neodporucal.este sablonu abecedy a ciernu farbu dokopy to stalo 18 ecok.som spokojna a dakujem babe ktora mi poradila sugar art.

lusil2005
2. aug 2011

@katulkaaaaaa fuuuha, neporadim ti, ale ja by som nevedela ani ako urobit ten zips 😅

Inac - teraz som sa vratila z poradne, poslali ma na monitor babetka kedze uz prenasam a do nemocnice som odmietla ist na hospitalizaciu, a na monitore mi povedali ze mam kontrakcie 😕 a vraj dost silne 😨 tak neviem ci sa pustim do toho tomasa... 😅

Jej a som zabudla - vcera som hovorila s kamoskou co mala v juni svadbu, a ze objednavala torty od nejakej sukromnicky z Pezinku, a ze platila 15 eur za kilo. Torta mala 10kg, trojposchodova, a ze bola sice krasna, ale chutovo onicom. Ze bola strasne sucha, a pani im povedala ze musi byt taka lebo ze keby dala viac kremu tak by im to nevydrzalo... 😕

marci2305
2. aug 2011

@dadka212 Ďakujem, dala som si robotu a našla som si ju v príspevkoch... 😉 Idem robiť teraz tortičku pre mechanika...Neviete poradiť aký námet?

dadka212
2. aug 2011

@lusil2005 to je jaká suma 😝 a ja sa bojím vypýtať 9eur za kilo 😝
takže kontrakcie, fúha držím palce nech všetko dobre dopadne 😵
@vejinka som hovorila,že K2 nie tak super, určite sa ti bude dobre robiť, aj kamoške som radila smartflex a robila prvú tortu v živote poťahovanú a dopadla super 😉
@marci2305 neviem nejaké auto a pod tým nohy akože je pod autom a opravuje a okolo nejaké náradie?

dadka212
2. aug 2011

@katulkaaaaaa to ja neviem...ale skúsenejšie ti určite poradia 🙂 myslím, že @alionuska robila takú kabelku...

lusil2005
2. aug 2011

@dadka212 dopadne dobre by znamenalo ze kontrakcie prejdu 😀 😀 😀