Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
2. aug 2011

@broucek2 mě to napadlo, ale když jsem jim to navrhla, tak mi řekli, že rádi přijedou ještě jednou. Dočtu vás večer, moc toho nepopište. 😀 😀

eeffka
2. aug 2011

@jakelina
ja kedze mam urecnenu dceru , tak na svokrin podpich ci budeme robit 2oslavy ( ja narodeniny+mala meniny, v1tyzdni) mala krasne a zvucne zacitovala " babka a co si myslis ze sme salene 2x sa trapit s pripravou? ", kde to to decko asi tak mohlo pocut ? 😝
K detskej torte a stepovaniu: robi sa to tymi cukrovymi farbami na perniky, ja s tym , teda mala maluje na tortu.

lusil2005
2. aug 2011

@jakelina a potom ze ja som akcna 😀 😀 😀

@dm1 😀 juj ked ma tak chvalis, hned by som bezala dalsiu tortickur obit! 😅 ale uz som to vymyslela! vsak teba to prejde ze kriticka... na tu oslavu nebudem robit ziadneho tomasa, to nech zaobstara sesternica. ale spolu so synovcom oslavuje aj moj ujo, a na toho sa vzdy zabudne. a on je nenormaaaalny pivar! tak som si vymyslela, ze ked do piatku vydrzim, tak mu urobim slanu tortu - pivo!!!! jasne ze okrem nejakych zakladov netusim ako nanho, takze sa silno spolieham na intenzivnu poradnu s tebou 😅 keby sa to tak podarilo... myslim ze by som unho mozno aj prvy krat v zivote slzicku v oku videla 😝

lusil2005
2. aug 2011

@dadka212 ale to suuuu pokusy!!! 😅 ved su to len moje prve torticky... na kazdej nieco skusam, su to take moje laboratorne mysky! 😀

lusil2005
2. aug 2011

@dajna11 wow to je supeeeer ze vytlacis obrazok supnes do euroobalu a ukladas nanho!!!! 😵 to musim niekedy vyskusat!

dajna11
2. aug 2011

@lusil2005 no povodne som mala inú vymyslenu tortu s postavičkami,ale toto ma lákaalo vyskušať,tak som si nakreslila a je to super.

cicimotinka
2. aug 2011

Babuľky z Trenčína!!! Máme tu od včera otvorenú predajňu FORMIČKOVO... pomôcky pre cukrárky...majú tam všeličo, ja som si kúpila formičky a chystám sa aj na iné... Je za starou poliklinikou ako je ten tiposdomček... a vraj sa bude dať aj objednať podľa želania... 😀 😀 😀

anibas
2. aug 2011

@katulkaaaaaa ja som si vyrezala písmenka do kartonu a špendlíkom som ich obkreslila a potom vymaľovala vnútro písmenka - ak chápeš a kvietky som našla dosť podobnú formičku- tiež som priložila na tortu, obkreslila špendlíkom a potom maľovala - vyzeralo to takto -

eliska22
2. aug 2011

@mizulienka neboj zvládneš tú jednotku, ja som ju robila ako svoju piatu tortu a tiež som robila, tak ako radí zdenallicka, vyrezala podľa mnou nakreslenej šablóny na kartón dve jednotky a stred som vyskladala zo zbytkov a poťahovalo sa mi to v pohode 😉

mizulienka
2. aug 2011

@eliska22 dakujem, no snad to zvladnem 🙂

zdenallicka
2. aug 2011

@mizulienka Nakreslial jsem si šablony..🙂 Ta s červíky měla necelé 3kg a ty dvě měla 4kg.. Změřila jsem si šířku a výšku plechu a podle toho si to kreslila, aby to bylo jakž takž v poměru... TO zvládneš, jsi skvělá, tak žádný strach..🙂

A děkuji, ty dorty jsou už starší záležitost..🙂 Moc se mi líbí tohle

zdenallicka
2. aug 2011

@lusil2005 Mně by na tom slaném pivě moc chutnala křenová pomazánka vyšlehaná se šlehačkou... 😵

tica
2. aug 2011

ahojte baby nestíham vás čítať malého mám chorého tak ho len celý deň vláčim po rukách ...
Prosim vás o radu veľmi ... mam zakazku na korytnačku a neviem ako mám spraviť ten pancier či to ešte mam dotvarovať punčovinou alebo ako a mam to potiahnuť najprv cele a na to dať ten pancier alebo tak po kuskoch?
lamem si nad tym hlavu už 3 dni no netušim ako to mam spravyť hľadam po nete ale tak zatial som nič nenašla písala som aj sofii07 ale ta ma asi veľa práce ona urobila krásnu korytnačku .... Ďakujem za každú radu a aj názor

dadka212
2. aug 2011

@lusil2005 😀 😀 tak to potom chápem, ale ty máš neskutočný talent dievča, si velmi kreatívna 😉

tica
2. aug 2011

@lencza ďakujem to prve som našla a to druhe nie ďakujem tak v niečom mi pomože :D

anibas
2. aug 2011

@tica a čo tak na nakrémovanú tortu poukladať piškoty a ešte potrieť krémom a potiahnuť a doladiť prstami ?

janulkamartinko
2. aug 2011

@cicimotinka ty si sikulka,aj ja sa tam chystam len nemam kedy ,hovoris ,ze dobry vyber? sa tesim 🙂

yamahafazer
2. aug 2011

@cicimotinka a ako to tam maju cenovo?maju tam aj hmoty?

mrka2
2. aug 2011

ahojte zienky, tak som sa dokopala a urobila som uz aj ja tu gastanovu tortu. no co poviem, je fantastickaaaaaa 😵 😵 😵 😵 kebyze sa nekrotime,tak je cela razom fuc a to neprehanam. 🙂 dakujem @andriss23 za odkaz, je naozaj bozska!
vviem,ze to nie je marcipanka,ale pridam foto. ani stuzku som nestihla dat 😀 ved naco 😅

jakelina
2. aug 2011

@eeffka víš jak se to říká, děti někdy mají víc rozumu. Všichni už odešli, alespoň si to v klidu uklidím, ráno jdou do práce, tak se to rozešlo v 19,30. 😀

jakelina
2. aug 2011

@mrka2 vy nás tady s tím kaštanovým pyré už fakt štvete 😀 😀 😀 Nedělají nějaké instantní????

mizulienka
2. aug 2011

@zdenallicka jeeej ty si poklad, to su krasne inspiracie, urcite si vyberiem 😉

dm1
2. aug 2011

@cicimotinka uz som citala na TOM len cakam na ich stranku aby som vlastne vedela ci sa mi oplati kedze ja tu mam priamo T-Fornax a tam mam este 10%-tnu zlavu

dm1
2. aug 2011

ja som dnes v lidly uz drzala to gastanove pyre ze to tiez vyskusam ale dala som ho spat lebo predsa je mrazene a este sme sli s malym na ihrisko

mia114
2. aug 2011

ahojte
krasne torticky ste pridali zase 🙂 a spravili ste mi chute s tou gastanovou, milujem gastanove pyre so slahackou tak teraz neviem aku plnku prvu skusim ci tu s mascarpone alebo gastanovu 😅 ze by obe 😀 😀 😀

ja som teraz nerozhodna, uz mam len 3kg WI a neviem co si mam objednat ci znova WI alebo skusit ten SFV, stale tu nad tym premyslam hruuuza. bab este raz ktora pousivate SFV ako sa vam s nou robiii, voem ze som sa uz pytala davnejsie ale este raz prosiiim napiste, a aj tie co ju porovnali aj s WI, prosiiiiiim. ako sa snou robia postavicky, a potahuje, a tak. dakujem moc

vejinka
2. aug 2011

bozinku tie torty su fantasticke hned by som si dala.lenze robit ich to je uf.zohnala som si obrazok poziarnickeho auta jupiter aj so Samom tak uz len nabrat odvahu a makacka moze zacat.korpus bude asi klasika vajco muka voda alebo mlieko a plnku asi tu tvarohovu.ale spravim tmave korpusy aby ta plnka vynikla? Joj uz par noci nespim co rozmyslam ci by nebola namiesto masla lepsia puncovina.poradite mi skusene cukrarky?

mizulienka
2. aug 2011

citam, ze gastanovej plnke sa tu dari 😉 som rada 😉

cicimotinka
2. aug 2011

@janulkamartinko vidíš, a mne sa smeješ, že nemám čas na kávu... 😀 😀 😀
@yamahafazer majú aj hmoty, cenovo to neviem porovnať, lebo ja to nekupujem, kúpila som si formičky a tie boli taká normálna cena...
@dm1 na stránku som sa nepýtala, našla som to úplne omylom... je to taký malý milý obchodík, ale hovorím, ja to neviem posúdiť, lebo robím torty len pre vlastnú potrebu a používam len MMF...

mizulienka
2. aug 2011

@mia114 ja uz budem objednavat iba SFV asi....pekne chyta farbi, krasne sa z neho modeluje tym, ze nie je az taky makky ako WI....o trosinku tazsie sa vyvalka, ked si zvyknuta ako to ide lahunko s WI, ale pre mna ma viac pozitiv ako negativ, teda zatial som neobjavila ziadnu negativnu stranku.