Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
5. aug 2011

@svetielkoand no tak uz ked si urobila MMF bez problemov po prvykrat,tak mas vyhrane 😀 😉 tak drzim palce,nech sa ti podaria, potom hod foto,ze co a ako. ja uz idem spat,bo mala najnovsie vstava o siestej 😖

yamahafazer
6. aug 2011

@lusil2005 ano je tam stencils na boku

yamahafazer
6. aug 2011

@vlada111 to kamoskla chcela to bol len taky maly prcek ta torta
a ja som inak tiez mojej malej k pol roka robila takto isto polovicnu

yamahafazer
6. aug 2011

ja som si vcera uvarila parizsku slahacku a dala som prvy krat tu lidl cokoladu na teraz pozeram do chladnicky a ake je to perfektne tuhe to budem sebe robit len malinku torticku a inak ja tu parizsku mam rada len taku bez cukru len slahacka a cokolada a budem tam davat prvy krat mrazene maliny tak uvidim co to spravi lebo som este mrazene ovocie nedavala.

dajna11
6. aug 2011

@ikula2 dakujem...chcela som tu jednotku zapichnuť aby stála ako sviečka,ale takto sa mi to viacej páčilo

dajna11
6. aug 2011

@bzucinka2 no vyzná sa nie?asi sa to tak podobá 😀

dajna11
6. aug 2011

@fatima30 no aj lekvár sa dá.... možeš ešte kuknuť sem http://www.dortydorticky.cz/viewforum.php?id=26 potom na dortomanie cz...tam sa musíš registrovať..a ešte tu http://regina16112.blogspot.com/p/3.html len tam si musíš na pravo kliknuť na našu vlajočku aby sa ti to ukázalo v slovenčine 😀

lusil2005
6. aug 2011

@mrka2 co blaaaaznis ved je suprova! krasna.

lusil2005
6. aug 2011

inac krasne ranko vsetkym!!!!
baby, myslite ze sa budú v jednej torte k sebe hodit jedna vrstva cokoladovej plnky a jedna tej kokosovo - tvarohovej? 🤐

dm1
6. aug 2011

@yamahafazer ja pouzivam uz iba tu lidlovu je super tmava a fakt je to potom take pevne

vejinka
6. aug 2011

toto sa mi podarilo z Erikovych vykrajovaciek na plastelinu. A este aj poziarnik Sam z hadicou a par ohnikov ale hned mi to znicil nestihla som odfotit

yamahafazer
6. aug 2011

moje dnesne
@dm1 je perfektna tak sa to super do tuha vyslahalo a esteze je to pre mna lebo ju asi sama zjem tu plnku 😀

mia114
6. aug 2011

Dakujem baby za like a pochavlu 😵
Inac ja robievam parizsku slahacku len z lidlovej cokolady.

zdenallicka
6. aug 2011

@lusil2005 Stoprocentně..🙂 Už to tak mám taky v plánu na jeden dort..🙂 A kokos, tvaroh a čokoška dohromady přece jdou..🙂

mia114
6. aug 2011

@yamahafazer kraasne torty, to pouzivac tu cokohmotu?

vejinka
6. aug 2011

@yamahafazer ty kokso to je kraasa a ja sa tu chvalim plastelinovou ruzov ale zasa je to moja prva ruza tak sa musim 😅 pochvalit

zdenallicka
6. aug 2011

@yamahafazer Pokud dáváš mražené ovoc, neprokapávej korpus - já jsem na to jednou zapomněla, prokapala korpus nad ovocem a když jsme krájeli, teklo nám z toho - jak se to ovoce rozmrazuje, pouští šťávu..

zdenallicka
6. aug 2011

@vejinka Hezká..🙂

mia114
6. aug 2011

ja som robila este postavicky na buduci tyzden.

yamahafazer
6. aug 2011

@mia114 to si robim doma cokohmotu cokolada a kukuricny sirup
@zdenallicka to som teraz prvy krat skusala to je len pre mna to male srdiecko ,ale dobre,ze si ma upozornila lebo som pokvapkala trochu rumom,ale ked potecie nevadi mi zjeme uz sme ho aj tak nacali este som ho len spravila 😀 aj maliny su este zmrzle vo vnutri,ale aspon budem vediet ked budem niekomu inemu take robit

yamahafazer
6. aug 2011

@vejinka aj z plasteliny je super mne sa teda z plasteliny nedobre robi ked malej cosi modelujem lebo to tak spolu nedrzi pokope a hned sa to rozpadne

vejinka
6. aug 2011

ozaj v noci som nemohla zaspat a rozmyslala co mi treba za stetce vyrezavace a kadeco.rano kukam a manikura nepouzita kopec stetcov a pilniky zastrihavace takze uz mam arz 😀 enal a nemusim kupovat .teraz prcham s detmi von

lussy23
6. aug 2011

@mia114 - krásne postavičky
@yamahafazer - paráda =)
@vejinka - krásnučká ružička

lussy23
6. aug 2011

@mrka2 @eliska22 - prekrásne torty

desmodka
6. aug 2011

@vlada111 ja uz nemam nic :( cela sada odisla

jakelina
6. aug 2011

@mrka2 ta včela je krásná a i křídla má, no ty jsi umělec. Teď už jenom ať dají pozor při krájení, ať nedostanou žihadlo. 😀

mia114
6. aug 2011

No akurat si prisli pre tortu, pacila sa moc 🙂 dali aj viac peniazkov 🙂 som moc rada, ked sa torta paci zakaznikov dufam, ze im bude aj tak chutit, teraz budem cakat do zajtra na spravu ako im chutila 😅 ako vzdy 😀

mia114
6. aug 2011

@mrka2 kraaasna, vcielka, mozes byt uuuplne spokojna tortou 😵 😵

mia114
6. aug 2011

baby, mate niekto doma floral sadu vykrajovatiek?? rozmyslam, ci ju mam kupit.

ikula2
6. aug 2011

@mrka2 dakujem a torta je krasna a ta vcela uzasna, ja nevidim ziadnu chybu 😉
@yamahafazer tie cokoladove su fantasicke no musim to vyskusat a to je aky vzdor na tej druhej torte? Jaj velmi sa mi obe pacia.

Dnes som odovzdavala aj ja tortu a vtom strese som ju zabudla ofotit :( tak dufam ze mi poslu foto. Robila som madagaskar, ale tak ma dohneval vobec som nebola spokojna. Inac skusala som aj tu gastanovu tortu a tiez nevysla, tento vikend sa mi nedarilo, krem do gastanovej sa mi sekol tak sup druhy som robila.